Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2009 yılında iş kazası geçirdim. Raporumu sürekli düşürüyorlar. Ne yapabilirim?

afet_bedia

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben 2009 yılında iş kazası geçirdim buna bağlı olarakta istanbul eyitim araştırma hastanesinden %44 özürlü raporu verildi yani ortapedi olarak sağ ayak topuk kemiği kırığı artı rsd %20 ve anti sosyal kişilk bozukluğu %3o toplam %50 altı puan düştüler %44 ve sgk ya başvurdum maluliyet için ama benim raporumu kabul etmediler kendileri bana %7.1 verdiler sonrada yüksek sağlık kuruluna itiraz etdim itirazımı kabul etdiler dosya inceleniyor cevap ne gelicek diye bekliyorum eyerki kabul etmezlerse nereye nasıl dava açmam gerek ve bıktım artık canımın yanmasınamı üzüleyim yoksa devletin içindeki memurun bana yaptıklarınamı yanayım bana yol gösterirseniz memnun olacağım saygılar

İş kazası geçirdiğinizde Sürekli İş Göremezlik Geliri için başvurdunuz mu? Şu anda bu geliri alıyor musunuz?

hayır almıyorum çünkü sgk benim özürlü raporumu hiçe saydı %44 olan raporu %7.1 düşürdü bende itiraz etdim nasıl bir adalet kavramı var anlamış değilim koskoca eyitim ve araştırma hastanesinin doktorları aptal oluyor sgk nın doktorları akılı anlamış değilim onun için şimdi yüksek sağlık kurulundan gelecek olan raporu bekliyorum bakalım ne gelicek bu arada iş mahkemesinide açtım sgk müfetişleri inceleme raporunu hazırladılar %80 iş yeri hatalı bulundu bende %20 hatalıyım mahkeme devam ediyor ama avukatı hiçbir işe yaramaz bir avukat bulmuşum bendeki bu şans beni öldürecek bir işim doğru giderken diyeri bozuluyor ben bu hayatın taaaaaaaa........ neyse bozdum kendimi yine sinirleniyorum devlet var adalet yok bu kavramlar bana yabancı gelmeye başladı

Hay allah! Dilerim itirazınızın sonucu lehinize olur. Aksi halde sgk'ya dava açmak durumunda kalacaksınız. Mahkemenin sevki ile alacğaınız rapordaki oran belirleyici olur o saatten sonra. Bekleyip göreceğiz...

ihsan bey bazı maluliyetler çalışmayı engelleyecek boyuta ulaşmaz. yahut çalıştığınız işyerindeki pozisyonunuz gereği sürekli işgöremez niteliği vermez. büyük ihtimal ile rahatsızlığınızın değerlendirilişi sizin düşündüğünüz şekilde değil.

Üst Alt