Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 mart dönemi 2022 maaşı hangi günlerde verilecek?

siirperisi

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar mart dönemi aylıklar ne zaman alınacak
biz bugün ptt ye gittik memur '10 gün sonra ödenecek' dedi. aslı var mıdır ?

Saygılar.

Ben cevabı yine bu sitede buldum. Kendi soruma kendim cevap yazdım :D :D :D Raman72 den alıntı:

2022 Sayılı Yasaya Göre Ödenen Aylıklar:

Bilindiği üzere, 2022 sayılı Kanun kapsamında 65 yaşını doldurmuş muhtaç yaşlılar ile özürlü vatandaşlarımızın PTT şubeleri aracılığıyla aylık ödemeleri

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü

Bu ödeme günlerinin tatile denk gelmesi durumunda tatili izleyen mesai günü ödeme yapılması kararlaştırılmıştır​

BAK NE GÜZEL İŞTE kendi işini kendin görmüşsün memurların çoğu dünyadan habersiz sadece maaş almayı biliyorlar bi soru sorarsan ya bilmiyorum yaöyle bir yazı bize gelmedi yadayada sallama bir cvp verirler bilgi sıfır bu nedenle araştırıp kendi işimizi kendimiz görmeliyiz memur çoğu kez yanlış yönlendiriyor.

saol bilgilenmiş olduk. ne kadal alınacağıda belli mi acaba ? alan arkadaşlar yazsalar ?

0-5 günleri arasında alan varmı peki?doğrumu ki günler.ona göre bilelim.

ayın 9 u diyorlar ama 11 de veriyorlar bende anlamıs deyilim 3 gün neden bekletiyorlar

NETBUS;
valla %70 in altında raporu olanlar 530 tl civarında yüksek olanalr 830 tl civarı maas alıyor gogleden girip ögrenebilirsin detaylı olarak

o yaşa göre değişiyor ama.eger hasta 18 in altındaysa ve raporu yüksek olsada yüksek alamıyor.düşük raporlular gibi alıyorlar.

Evet arkadaslar burda maaş alan arkadaslar yokmu biligisi olan yazarsa sevinirim genelde ptt günleri aksatıyor ...84 lüyüm ama sürekli 3.4 gün geciktiriyorlar doğum yılına göre alanlar yazarsa sevinirim teşşekürler

Evet doğum yılının son rakamı 9 olanlar ayın 11 veriyorlar.:confused:

arkadaslar ben ptt memuruna sordum gecıkme nedenını bazı odeme gunlerının hafta sonuna denk gelmesınden dolayı oluyor dendı

0 ve 5 olan 5 mart cuma
1 ve 6 olan 8 mart p.tesi
2 ve 7 olan 9 mart salı
3 ve 8 olan 10 mart çarşamba
4 ve 9 oanda 11 mart perşembe alacak.

82'li olan maaşlarını bugün alması gerekiyor peki aranızda maaşı bugün alan var mı (82 doğumlular)

Annemin dediğine göre 82'liler için ayın 10'unda gel demiş ptt memuru

hadi alan arkadaslara hayılrı olsun kaldık perşembeye :)

Postacı şimdiye kadar gelmesi gerekiyordu gelmedi nereden sorabilirim bir bilginiz varmı acaba

arkadaşlar gaziantep te tc kimlik no sunu sonrakamına göre veriliyordu. bu mart döneminde doğum tarihinin son rakamına göre veriyolar. neden böle bir degişiklik oldu. ki millet tc no suna göre hareket ediyor ptt ye gidip geliyor boş yere milleti rezil kapaze ettiler. nasıl bir ülkede yaşıyoruz.

eskiden bankadan ayin 1 de alirdik simdi 11 gunumuze kan dogruyolar ayipttir ya ayin 11 maasmi alinir ya ayin ortasi gelior maas aliyoruz bu ne sacmalik ya bide 9 zu yazmislar bu hepmi tatil gunune denk gelio kac defa ptt den donduk yazik gunah ya ptt beyenmiyorum hizmetinide beyenmiyorum en iyisi banka bankadan gidiyoduk banka kartla alioduk hafta sonu bile ceke biliyorduk salaklik bizde intiraz etmedik etmedimiz icin bole dilekce verelim hep birlikte maas lar ayin 1 de odensin die ayin ortasi maas mi olur ya

merhaba arkadaşlar.doğum tarihimin son rakamı 7.ve git gel olmasın diye bugün zor bela evimden yaklaşık 1 km uzaklıktaki postaneye gittim.ve %80 lik raporumla haketmiş olduğum 890 tl'yi çektim.ama çok bekledim.sıra azalmış olsun diye öğleden sonra 2,5-3 civarı gittim.ama sistem sorunu varmış.ve bir yığın insan orada kümelenmiş.işin cabası çalışan elemanlarda işi savsaklayan türden.yapsam mı?yapmasam mı?gibilerinden.neyse zor bela bu seferde aldım.umarım bir dahakini çekmeme gerek kalmaz.ve malulen emekliliğim sonuçlanır.saygılar

inşalah senın acından ıyı olur kardeşım ama ben kızımla sabah 10.30 da gıttım. hıc sıra beklemedım .kımseler yoktu şukur şıkayet etmeyelım, emeklılerde sıra belıyorlar devletımız bıze buyuk bır kolaylık verdı, lutfen şıkayet etmeyelım şu turkıyede her kez kurukta engellısı emeklısı ama beklemek ıstemıyorsan evıne gelsın postacı o olanakta var .

84 lüyüm perşembe günü aldım 890 tl :) hrkez güle güle harcasın

Üst Alt