Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 yılında iş kazası geçirdim. Hala sürekli iş göremezlik geliri bağlanmadı..?

Konular
3
Reaksiyonlar
0
ben 2010 yılında iş kazası yaptım ve belim kırıldı ve belimde platin var
42 gün hastanede yattım
2012 yılında sürekli iş görmezlik ödeneği almak için başvuru yaptım
o dönem de günlük kazancım 25,5 tl. idi. ayrıca kaza zamanında yaşım 40 idi
fakat bütün işlemleri bitirdiğim halde 6 aydan beri daha sonuç gelmedi

acaba bel kırığı olanlara yüzde kaç oran bağlanır ve kaç lira maaş bağlanır

lütfen buna bilgisi olanlar cevap yazarsa çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür eder engelli olan bütün arkadaşlara sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Kardeş senin kazan is kazasimi biraz daha AÇA bilirmisin konuyu

evet iş kazası temizlik yaparken merdiven kayması sonucu belim merdivenin üstüne geldi ve kırıldı tam 6 saat amelyatta kaldım ve 42 gün hastanede yattım o zaman 40 yaşındaydım ve kazadan sonra geçici iş göremezlik ödeneği aldım

Kardeş benim is kazasi tutanaklarim falan bütün saglik raporu faln evraklarimin hepsi ocak ayinda gitti ankaraya ve mufettise gideli iki ay oluyor ..7 ayda bu kadar karede bildik oranim belli oldu %28 olarak ve mufettiste is kazazi derse maaş baglaacak ..anladigim kadarkiiile senin evraklarini evrak takipten bakip nerde olduğunu bul ve telefon AC olmadi bizzat kendin git memurlara görüş ....yani evraklarin nerede ne yapıyorlar arastir ..sen SSK ya is göremezlik için bas vurali kaç ay oluyor

ben bütün evraklarımı Ankaraya gideli 6aydan fazla oldu ama sürekli iş göremezliğe başvuralı 2 yıl oldu hala bekliyorum sgk müfettişi de iş kazası olarak rapor yazdı ve hastanedeki işlerim de bitti ve evraklarım hala Ankara da gelmedi

çok geçmiş olsun ilk önce dosyanı nereye verdiysen denetim bölümünü ara evrak durumunu öğren hemen her hafta ara peşini bırakma

öncelikle yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim ben sadece sonuç bekliyorum sizce bu kadar uzaması ne kadar normal diye merak etmiştim

öncelikle bütün arkadaşlara sağlık şifalık dilerim. Bülent bey benim de belim kırıldı ve omurgama platin takıldı ve10 tanede vida var acaba buna ne kadar maaş bağlanır

Cemil Bey teftiş sonucu olay işkazası

olarak kabul edilmiş sanırım, Ankara dan meslekte kazanma gücü kaybın (sürekli işgöremezlik derecen) %10 ve üzeri gelirse süreli işgöremezlik geliri bağlanacak.Ne kadar olacağı ise dereceye, günlük kazancına vs. duruma göre değişir.Yani sabit bir maaş sözkonusu değil

Dogan_Ist;

evet müfettiş iş kazası olarak değerlendirdi ve evraklarım geçen hafta sgk ya gelmiş bana da göndermişler ama daha elime geçmedi ama yakında gelir, galiba % 35 civarında oran vermişler diye öğrendim. sonuç elime geçince ayrıntısı ile burada paylaşacağım herkes bilsin

Doğan bey ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim umarım sizinde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

ben sgk da işkazası ve mesl
ek hastalığı servisinde uzun yıllar çalıştım , bilgilerim dahilinde buradaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.Herkese geçmiş olsun

Doğan bey selemün aleyküm
benim evraklar sonunda bağlı olduğum sgk ya gelmiş
ama müfettiş kusur oranı belitmemiş sizce bu normalmi?
birde dosyanın üst yazısını yanlış yazmışlar nasıl becerdilerse....
telefonda görüşmemiz mümkünmü? 545 505 6728 çağrı atsanızda ben sizi arasam olurmu?

Hüseyin bey, evrakların nerden geldi sgk ya, son durum bildirir rapor aldınmı, aşama aşama yazarsan sana ayrıntılı cevap verebilirm.

kusr oranına gelince herzaman kusur olmaabilir, bu yüzden yazılmamıştır

Doğan bey ilginiz için saolun;
ben sgk ya sürekli iş göremezlik için 05.08.2013 de başvuru yaptım
maluliyet oranım sgk dan %32 çıktı.daha sonra 22 nisan 2014 de sgk müfettişi ifademi aldı.
müfettiş raporu REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI dan
12.08.2014 de KAYSERİ SGİM KOCASİNAN SGM KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI SERVİSİNE geldi.
rapor tamamlanmış ancak üst yazısını başka isme yazmışlar.dosyayı geri gönderiyorlar üst yazısını düzeltsinler diye.

memura kusur oranı ne çıkmış diye sordum;
oda ne sana ne işverene ait kusur oranı yazmıyor dedi.ama bu bir iş kazasıdır şeklinde yazmış dedi.
Doğan bey şunu merak ediyorum;
bu işler daha ne kadar sürer
sizce na kadar bir gelir bağlayabilirler ( kazadan önce 3 aylık ortalama net maaşım 2200 tl idi )
birde bu üst yazı çok mu önemli o olmadan geliri bağlayamazlar mı?

Son düzenleme:
Hüseyin Bey
senin işin hemen hemen bitmiş gibi, yakında maaşın bağlanır
Resmi evraklarda üst yazı, bir tarih vb. şeyler çok önemli. Düzeltilip geldikten sonra maaş bağlanma işlerin başlar. Ne kadar maaş alacağın sorusuna gelince, o ayrı bir serviste yapıldığı için yanlış bir şey söylemek istemem. Geçmiş olsun

Bülent bey

ben de 2010 yılı kasım ayında iş kazası geçirdim ve belim kırıldı platin takıldı ve on tanede vida var. uzun süre ayakta duramıyorum ve uzun mesafede yürüyemiyorum.
2012 yılı temmuz ayında sgk müdürlüğü iş kazaları bölümüne sürekli iş göremezlik ödeneği almak için başvurdum
2013 yılı mayıs ayında sgk müfettişine ifade verdim ve 2013 yılı ağustos ayında beni balcalı devlet hastanesine sevk ettiler betin cerrahı frt ve nöroloji servislerine gönderdiler
2014 şubat ayında hastane işlerim bitti ve geçen hafta bana müfettişin kestiği cezanın kağıdı geldi ve onun hemen ödedim

acaba kesin sonuç ne zaman gelir

bir cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden bütün engelli arkaaşlara acil şifalar diler verceğiniz cevap için çok teşekkür ederim

1 ay içerisinde aylığın bağlanacağını düşünüyorum Cemil bey.

teşekkür ederim Bülent bey ilginiz için öğrendiğime göre şuan evraklarım emeklilik sevisinde hesaplanıyor öğrendiğime göre % 33 veya 36 civarında oran belilenmiş ama net bilmiyorum acaba ne kadar maaş bağlanır eğer biliyorsanız çok memnun olurum çok teşekkür ederim

Cemil bey
müfettişin kestiği ceza demek ne anlama geliyor?
ne kadar bir miktar birde neyin cezası bu ????

Hüseyin bey iş kazasında eğer bir kusurn varsa sgk müfettişi belli oranda ceza veriyor ama maaşınız kesilmiyor bildiğim kadar sizde böyle birşeyle karşılaştınız mı bana 370 tl ceza kesildi

Cemil bey,
daha benim dosya bir türlü sonuçlanmadı.
memur hatasından dolayı Ankara'ya geri gönderdiler.üst yazı yanlış olmuş.
sonuçlanınca yazarım....
birde senin maaş bağlanması yakın galiba.
sonuçlanınca yazar mısınız.

evet Hüseyin bey benim artık son bir iş kaldı o da sonucun elime geçmesi çünkü bütün işlemler bitti duyduğuma göre % 33 vya 36 arasında bir sonuç vermişler ama daha maaş belli değil o da sgk muhasebesinde hesaplanıyor ama sonuç geldiğinde size söyleyeeğim ve her kes bilsin istiyorum çünkü 2 yıldır ömrümü tüketti bu sgk tahminim eylülün ilk haftası gelir diye düşünüyorum hayırlısı olsun diyorum ve sizin de sonuucun en kısa zamanda ulaşmasını diliyorum kardeşim

Bülent bey ben sürekli iş göremezlik maaşına başvuru yaptım acaba eski işverenim bu başvuruma itiraz edebilir mi veya engelleye bilir mi çünkü iki yıldır bu maaşın bağlanmasını bekliyorum lütfen bu soruma cevap verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

sevgili arkadaşlar ben sürekli iş göremezliğe başvurdum ve sgk kabul etti yakında sonuç gelecek lütfen sizlerinde sakatlık oranınızı ve kaç lira bağlandığını söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim bütün özürlü arkadaşlara ail şifalıklar dilerim

İşveren engelleyemez. Klasik evrak işlerinin gecikmesi işte. Sabır! Yakın zamanda bağlanacaktır.

yani demek istediğim eski patronum bundan dolayı beni mahkemeye verir mi diyorum veya burada tanıdığı memurlardan dolayı oranımı veya maaşıımı azalta bilir mi çünkü ben bu kişiden herşeyi beklerim çok tehlikeli biri

çok teşekkür ederim Bülent BEY gerçekten içim rahatladı aylardır bunu düşünüyordum. ne olacak diye şuan muhasebe servisinin şefi izinde o gelince benim evrak gelecek o zaman sizin ile daha iyi paylaşırım bilgilerimi herşey için size teşekkür ederim umarım sizde daha iyi ve sağlıklı günler yaşarsınız iyi hafta sonu dilerim size ve forumdaki bütün arkadaşlara

Bülent bey ben iş buldum çalışıyorum 4 ay oldu bu iş göremezlik maaşında benim yei iş yerinden aldığım maaşa göre mi hesaplanıyor yani ben burada 1000 tl alıyorum bu iş göremezlik maaşında ne derece etkili olur teşekkür ederim

Cemil Bey;
Selamün Aleyküm ne oldu sizin maaş hala bir gelişme yok mu?

maalesef Hüseyin bey hala bir cevap gelmedi çünkü emeklilik sevsinin şefi izinde olduğu söylendi bana ama şu varki ister bugün gelsin isterse 30 eylülde gelsin bu maaşı ekim ayında almaya başlayacağım. burada benim bir arkadaşa % 29 oran vermişler ve o arkadaşım 484 tl maaş almaya hak kazandı ayrıca geiye dönük toplu maaşınıda aldı o da 8000 tl civarında o arkadaşım tam 2,5 yıl bekledi bu maaşı almak için inşallah sizin de maaşınız sizin istediğiniz oranda bağlanır Allahım şifalığınız versin sizin ve bütün engelli arkadaşların

Allah hepimizden razı olsun kardeşim ama şunu söyleyeyim ki benim sonuç geldiği gün sonucu hepiniz ile paylaşacağım ve sizin sonuçlarında en kısa sizin istediğiniz bir sonuç olmasını yüce Allahtan niyaz edeceğim. Umarım herşey gönlünüzce olur kardeşim sağlıklı ve güzel günler dilerim

Üst Alt