Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 yılında iş kazası geçirdim. İşyerimden tazminat alabilir miyim?

karacivi

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1997 ssk girişim var.
soma kömür işletmelerinde yeraltında 08/01/2010 tarihinde calışmaya başladım.
24/06/2010 tarihinde is kazası gecirdim sol ayak aşil tendomunda tendirit ve ayak bileğimde kıkırdak bozukluğu oluştu 2 defa ameliyat oldum.
02/08//11 tarihinde sgk tarafından gönderildiğim hastaneden 0 metoduna göre ölçüm yapıldı ve saga sola 5 derece aktif 10 derece pasif sağa sola 7 derece aktif 20 derece pasif olduğu ayrıca tendiridin yeniden oluştuğu ayak bileğininde ödemler bulundugunu bunların kemik kisti ile uyumlu sinyal verdiğine dair heyet raporu sgk gönderildi.

benim iş gücü kaybım yüzde kaç olabilir maaş alabilir miyim. işyeri beni çaliştıramayacağını söylüyor tazminat ne kadar alabilirim

bu hususta bir heyet raporu alın özür oranınızı gösterir,kalıcı sürekli bir özür mü,yoksa geçici bir özürmü ona göre talep edeceğiniz tazminat değişir...

hakan bey iki durumdada aydınlatıcı bilgi veremezmisiniz? ayrıca yüzde kaç gelebilir? zamanım kısıtlı çünkü işveren rapor gelince ben araştırma yapamadan cevap isteyecek. şs anki durum bunu gösteriyor

hakan bey raporlarım ankaraya gönderildi oranlar orada hesaplanacakmış hastanede yapılan ölçüm ilk mesajımdaki gibi. iki durumdada aydınlatıcı bilgi veremezmisiniz? ayrıca yüzde kaç gelebilir? zamanım kısıtlı çünkü işveren rapor gelince ben araştırma yapamadan cevap isteyecek. şs anki durum bunu gösteriyor

yüzde kaç gelebileceğine yönetmeliğe bakmak lazım ama sizin özür oranınızı anlamak zor,doktorlar daha iyi bilir bu hususta hesaplama nasıl yapılır bilmiyorum ortapedik bir özür olsa hesaplamaya çalışırım ama sizinki karışık biraz

Bence hiç ihmal etmeyin.. Tedavinizi yürüten hastaneye gidip en azından tahmini bir oran öğrenebilirsiniz... Özellikle mesleğinizi yaparken bir kısıtlılığa neden oluyorsa durum, oran %10'un üzerine çıkar diye düşünüyorum...

Sürekli iş göremezlik geliri çok çok önemli bir haktır. Aman, bu hakkı kazanabilecekken ihmal nedeniyle mahrum olmayın.

yüzde 14 raporum onaylandı
11/04/1972 dogumluyum 15/01/1997 ssk girişim var. soma kömür işletmelerinde yeraltında 08/01/2010 tarihinde calışmaya
başladım. 24/06/2010 tarihinde is kazası gecirdim sol ayak aşil tendomunda tendirit ve ayak bileğimde kıkırdak bozukluğu oluştu 2 defa
ameliyat oldum. 02/08//11 tarihinde sgk tarafından gönderildiğim hastaneden 0 metoduna göre ölçüm yapıldı ve saga sola 5 derece aktif 10 derece pasif sağa sola 7 derece aktif 20 derece pasif olduğu ayrıca tendiridin yeniden oluştuğu ayak bileğininde ödemler bulundugunu
bunların kemik kisti ile uyumlu sinyal verdiğine dair heyet raporu sgk gönderildi.

benim iş gücü kaybım yüzde14 olarak onaylandı maaş alabilirmiyim. işyeri beni çaliştıramayacağını söylüyor tazminat ne kadar alabilirim

İşgücü kaybınız %10'un üzerinde olduğu için sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak size. Gelirin hesaplanmasına dair şurayı inceleyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/kaz...goremezlik-geliri-hesabi-nasil-yapiliyor.html

İşveren sizi işten hangi gerekçeyle çıkartacak? Çıkmak istemiyorsanız bence direnin. Hem iş kazası nedeniyle mağdursunuz hem de işten çıkartacaklar, ayıp!

Tazminatla ilgili olarak bir avukatla görüşmelisiniz...

Üst Alt