Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 yılında iş kazası geçirdim ve epilepsi hasyasıyım. Beni işten çıkardılar!?

ordulubora

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
4 sene çalıştığım işyerinden epilepsi hastası olduğum is veren tarafından biliniyordu. bunu bahane göstererek beni isten kovdular. hacettepe ve askeriyeden dahi raporlarımda var. tazminat dahi vermediler.
iş kazası bilirkişi raporu % 75 iş verende % 5 usta başı % 5 mühendiste ve % 15 bende bulundu
engel oranım % 49 mahkemede.
1 epilepsi hastalığìmdan dolayı verilmeyen tazminatım
2 iş kazasından dolayı toplamda ne kadar tazminat hak ede bilirim

yani ben 1 senelik işci iken iş kazası geçirdim ve bölümümü değiştirip freze ve tornaya aldılar ve pisikolozik rahatsızlıklarda çektim

ve iş verenlerimin önce allaha ve sonra adalete bırakıyorum inancım gereği ilenmiyorum saygılarımla

İşten çıkartılırken nasıl tazminat verilmez ki? Nasıl bir gerekçeyle işinizi sonlandırdılar?

İş kazasına dair sigorta müdürlüğü müfettiş eliyle tespit yaptı mı? İş kazası olarak kayıtlara geçip sürekli iş göremezlik geliri bağlandı mı?

Tazminat için avukat eliyle dava açtınız mı?

Yukarıda saydığım tüm haklara sahipsiniz. Zaman kaybetmeyin...

Rutin saglik kontrolünde epilepsi hastası olduğumu ve ağır ve tehlikeli islerde calisamaz diye yazi verildi ve bunu iş veren kedi lehine çevirip is hakkımı fes etti tazminat hakkımın olmadığını bahane ettiler benim zaten epilepsi raporum vardı is kazasında ise bilirkişi raporu ve sağlık raporum var engelli maaşına bağlandım 9 ay yani işten çıkarılmadan önce maaşım vardı ssk dan kaza üzerine tüm tespitler yapıldı ama iş veren bana sen epilepsi hastasıymışsın deyip tazminatsız çıkış verdiler saygılarımla

Hiç vakit kaybetmeden yukarıda saydığım haklardan yararlanmak için girişimlere başlayın.

4 senelik tazminatımı ala bilirmiyim yardımlarınız için çok teşekkük ederim

Haksız yere işten çıkıarılmışsanız tabii ki tazminatınızı vermek zorundalar. 4 yıllık tazminatınızı da alırsınız.

Çıkarılma sebebim iş kazasından dolayı teklif ettikleri ücrette anlaşamadık sen epilepsi hastasısın deyip çıkarıldık :)

Üst Alt