Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010'daki maaş artışları sürekli iş göremezlik geliri alanlara yansıtılmadı mı?

CAGLAR

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
ben surekli iş goremezlik maaşi alıyorum. yanlız ocakta yapılan zamdan benim maaşima basbakanın dedıgı gıbi bir artma olmadı
benim maaşim aralık 2009 da 706 tl ocak 2010 da 728 tl oldu yani başbakanın dedigi oranlar benim maaşima yansıtılmadı
ben sıgorta mudurlugune gittim ordaki memur dedi surekli işgoremezlik maaşi alanlar sadece enflosyon zammı aldı obür zamdan yararlanmadı dedi
acaba dogru mu içinde benim gibi olan var mı
eger yanlişlık varsa benim nereye başvurmam gerek yada bigi edınme biriminin adresini bılen var mı acaba

şimdiden tşk

İş kazası ile meslek hastalığı sigortasından hak kazanılan gelirlere esas günlük kazanç hesabına giren son takvim ayı 2010 yılının birinci yarısına ait olanlara bağlanacak gelirler, son takvim ayı itibarıyla hesaplanan gelir tutarı, 5510 sayılı Kanunun 55 inci maddesine göre yapılan artış tutarından az olmamak üzere gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında (60 TL x SİD), son takvim ayı 2010 yılının ikinci yarısına ait olanlara bağlanacak gelirler ise, son takvim ayı itibariyle hesaplanan gelir tutarı, sadece Kanunun 55 inci maddesine göre 2010 yılı Temmuz ayı ödeme dönemine ait artış oranı kadar artırılarak ödenecektir.
Diğer bir ifadeyle, günlük kazanç hesabına giren son takvim ayı 2010 yılının birinci yarısına ait olanların hesaplanan gelirleri öncelikle % 4.62 oranında artırılacaktır. Bulunan artış tutarı ile 60 TL’nin SİD oranı ile çarpılarak bulunan tutarı mukayese edilecek ve hangi tutar yüksek ise bu artış miktarı verilecektir.

syn oturan boga burdaki yazıya göre bana verılen zam zam degil gercek zam verilmemiş yani 60 verilmemiş şimdi benim nere başvurmam lazım yada verdiginiz tlf arayayımmı

bişi daha sorayım eger yanlişlik varsa benim ocaktan itibaren verılmemiş zamları toplu olarak verırlermi acaba

bilgi edinmeden gelen cevap,kafamı epey karıştırdı...buradaki cevapta belirtilen tam nedir...?(s.iş göremezlik geliri alıpta 60tl. zam alanı hiç duymamıştım,ki caglar'ın yorumu bu şekilde....)
öyle cevaplar veriliyorki,sanki anlamayalım diye....

dün aradım sgk soylenene gore surekli iş goremezlik derecene gore zam yapılmış

ben takip ediyoprum bu emekl,ilere yapılan zam oranlarıyla ortalama aynı oldu hep bu sefer sen,n dediğin 60 lık oran temmuzda yok 40 lira civbarında bir zam mevcut

Üst Alt