Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2011 yılında iş kazası geçirdim, bugünlerde bacağımda aksama başladı..?

rabişim

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

30 11 2011 de iş kazası geçirdim yani yanımda duran koli paletine tır çarptı palet de bana.
3 gün istirat aldım ve iş başı yaptım fakat 1.5 ay gibi bi zaman sonra sol kalçada sakma ve sol bacakta kısalık oldu. ben bunu hastalık sanarak doktor doktor gezdim çeşitli hastalık dediler 1 sene sonra bi doktor durumu anladı ve bu hastalık diil ya trafik yada iş kazası geçirmişsin dedi ben de 1 sene önce idi dedim sol kalçamda çökme yeni oldu 2 aydır filan buaraya darbe sanucu kasın kopmuş dedi

iş yerimden kaza tutanağı ve vizite kağıdı istedim vermedi ve inanmadı şuanda bacağımda 2.3 mm kısalma var ve kalça kasım tamamen bitmiş
bugün heyete girdim ortapedi 100/5 nöroloji 100/ 15 verdi heyet tam olarak ne verir
sgk ya şikayete o raporla gidicem. müfettiş raporundan sonra iş kazası ödeneyi alabilir miyim ne gibi haklarım var

ACELE cevap saygılar

mrb eğer ssk müfettişine iş kazasından kaynaklandığını raporlarla ikna edebilirsen ve 100/10 üstü raporun olursa evet ödenek alırsın

bülent bey dün ömür boyu ibaresiyle heyet raporu aldım 100/19 çıktı sonuç iş kzası için yeterlimi benim gluteal medius kas antrofisi diye adlandırılan bi derdim var bu durumda bacağım kısalmaya devam edermi çünki ilk ölçüldüyünde 1cm ikinci 1.5 cm ve en son ölçüldüyünde 2.3mm çıktı bu durum beni korkutuyor kısalma devam edermi iş kazası olduğumdan ne gibi bi hakkım var mahkeme açabilirmiyim kime nereye gidicem yada önce iş kazası nı müfettişin kararımı lazım çok teşekkürler

O raporla beraber sigorta müdürlüğüne gidip iş kazası tespiti için başvuru yapmalısınız. Müfettiş görevlendirlir, çıkacak sonuca göre sürekli iş göremezlik geliri bağlanır...

başvuru yaptım bülent bey ne kadar zamanda sonuçlanır ve benim lehime sonuçlanırsa dava hakkım varmı yani şunları iş yerimi. tam teşhis yapmadan yada polikliniğe yollamadan iş başı yazan doktoru. ve sakat kalmama sebep olan şöförü bülent bey şöförle konuştum bana bişi olmaz diyor çünki trafik tutanağı yok elinde diyor trafik gelmedi çünki iş kazası tutanağı yazıldı sadece tutanakta sevkiyat aracının çarpması sonucu diyor SAYGILAR...

benim halim ne olur

MERHABALAR... benim halim ne olur bilen varsa nolur yazsın iş kazası nedeni ile engelli oldum ama beni engelli kabul etmiyorlar tıbben 8 saat ayakta kalmam mümkün deyil ama bana verilen heyet raporu şöyle diyor: MİTRAL VOLV PROLAPSUSU NÖROPATİK AĞRI SOL ALT EKSTREMİTEDE 2 CM. KISALIK SOL BALDIRDA 3 CM. ATROFİ SOL UYLUKTA 2 CM. ATROFİ yazıyor ve 100/33 ibareli bi raporum var ben oturarak çalışmak zorundayım ama özürlü kabul edilmiyorum ve ayrıca dün hastaneye sevk kağıdı geldi sgk dan iş kzası maluliyeti için sizce bu hastalıkla bana yüzde kaç verirler ve ayrıca müfettişe gitmişmi evraklarım yani hastaneye gidince bitiyormu süreç ne kadardır hiç bi bilgim yok lütfen yardımcı olun SAYGILARIMLA..... ALLAH yar ve yardımcımız olsun.......

Sinem iş kazası geçirdiysen ve hata işverende ise ; sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanır sana . Yapman gereken tedavin boyunca almış olduğun epikriz raporlarını ve diğer tüm rontgen filmlerin dahil dosyalayıp işyerinin bağlı bulunduğu SGK başvur ve iş kazası geçirip engelli kaldığını ve sürekli iş göremezlik ödeneği bağlatmak istiyorum diyerek rapor yaz. Balıkesirden bu raporun Ankara sağlık işleri genel müdürlüğüne gidecek ve tam teşekküllü nir hastaneden veya tedavi gördüğün hastaneden sağlık raporu alman gerekiyor. Daha sonra işverenin bağlı olduğu sgk iş kazaları müfettişini bulman gerekiyor tüm rapor ve olayları anlatan dosyanı burdaki müfettişe verip işlem için dilekçe yaz müfettiş işyerine gidecek çok uzun iş 6 ayda ancak sonuçlanır ve maaş bağlanır. Ayrıca avukat tutup işverene tazminat davasıda açabilirsin.

orhan bey ben kazayı 30 11 2011 de geçirdim fakat o an bişi yoktu sonra bacağımda topallama oldu ben bunu hastalık sanarak bi çok hastaneye baş vurdum 1 yıl önce yani 1.12.2012 bendeki hastalığın hastalık olmayacağını darbeye bağlı kas kopması olduğunu öğrendim doktor trafil yada iş kazası geçirmişsin deyince iş kazasına bağladım çünki trafik kazası geçirmedim o bölgeye bağlı olarak bana tır çarpmıştı iş yerinde iş yerime bilgi verdim fakat kabul etmediler 2013 ocak ayında sgk ya iş kazası tespit dilekçesi verdim 3 gün öncesine kadar bana hep müfettişte olduğunu söylediler ve 10 ay sonra hastaneye sevk edildim maluliyet raporu için diyo elimde olan özürlü raporunda 100/33 ibaresi var sizce iş gücü kaybım kaç çıkar ve ayrıca iş yerim mart 2013 de toplu çıkış nedeni ile hepimizi işten çıkardı işsizim ama fabrika şuan açık TŞKLR

sinem hanım sgk dilekcenizi kayda almış o yüzden hastaneye sevk etmiş hastaneye gidip muayne olacaksınız raporunuz ankaraya gönderilecek. iş gücü kaybınız %10 üstüne çıkarsa sürekli iş göremezlik maaşı alacaksınız. önceki raporunuz önemli değil ankaradan gelecek rapor yüzdesi önemli.

Ankaradan raporunuz geldikden sonra iş yerine maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Bir avukatla anlaşıp kazanacağı tazminatdan yüzde 15-20 teklif ederek avukatlık ücreti ödemeden dava açabilirsiniz.

Ayrıca ayagınızda kısalık varsa bunun içinde tedavi yöntemleri mevcut. Kemik uzatma yöntemleri var. Geçmiş olsun.

çok tşklr sağolun ama benim derdim kemik kısalığı deyil kas kopması yani kasın yok olmasıyla bacak kısalması bunun için bi çözüm varmı bana olmadığı söylendi saygılar

ben bugün heyete girdim malüliyet tespiti için ama benim anlamadığım şu ben kazayı 30.12.2011 de geçirdim ve sakatlığımın bu kazaya ait olduğunu 1 yıl sonra öyrendim ve 15.01.2013 de işkazası tespit dilekçesi verdim ama ne müfettiş gördüm nede olayla ilgili bişi soruldu posta yoluyla bi yazı geldi aynen şöyle yazıyor. KURUMUMUZ SİGORTALILARINDAN OLUP 30.12.2011 TARİHİNDE İŞ KAZASI GEÇİREN ... KURUMUMUZA VERMİŞ OLDUĞU DİLEKÇESİNDE MALULİYETİNİ TALEP ETMEKTEDİR VS. diyor şimdi iş kazası kabul olmuşmu olmamışmı bi türlü anlamadım nolur bilen varsa söylesin ve ayrıca doğuştan kalp kapağı hastasıyım maluliyete kalbide dahil ederlermi yoksa iş kazasındaki özüremi bakarlar sakatlığım sadece bacağımdan 100/23 ne kadar maaş alırım SAYGILAR....

iş kazası geçiren diye ibare var benim tahminim iş kazanızı kabul etmişler sizi hastaneye sevk etmişlermiydi. eğer sevk edilmediyseniz bağlı olduğunuz sgk nın iş kazası servisine gidin oradan sevk kağıdınızı elden alın yazışmaları beklerseniz kağıt 3 ayda gelir

pardon siz heyete girmişsiniz zaten bu gün yeni farkettim . zaten sizin iş kazası olduğunu kabul etmişler ki heyete yollamışlar. bulunduğunuz ildeki çalışma sosyal güvenlik bakanlığına gidin oradan kusur oranları ve tutanaklarınız hakkında bilgi alın. daha sonra maddi manevi tazminat davası açın işyerine

okan bey :benim zaten iş kazası tutanağım var ama 2 günlük istirahat iş kazası olduktan 2 ay gibi bi zaman sonra bacağımda kısalma başladı ben bunu normal bi hastalık sandım ama en son koyulan teşhiste şuanda var olan hastalığımın darbeye bağlı kas kopması olduğunu öğrendim ve iş yerimi haberdar ettim fakat bana verilen cevap şu oldu SEN İŞ KAZASI GEÇİRMİŞSİN 2 GÜN RAPOR ALMIŞSIN İŞ BAŞI VERİLMİŞ SENİN İŞ KAZAN BİTMİŞ BEN NE BİLEYİM SENİN SAKATLININ BURDAN OLDUĞUNU DEDİLER. bende bunun üzerine durumu ayrıntılı anlatan bi dilekçe yazdım ve iş kazasının tespitini istiyorum dedim ama onlar maluliyetimi istediyimi yazıp beni hastaneye sevk etti heyete girdim ve ankaradan gelecek cevabı bekliyorum SGK ya yinede gittim ve dedimki benim bugünki sakatlığım 2 yıl önce geçirdiyim iş kazasının etkisi olduğu kabul edildimi yani dedim cevap şu oldu ankaradan gelen kararı bekle ona göre hareket edicez dediler ben hiç bişi anlamadım olanlar bunlar siz anladınızsa lütfen banada anlatın SAYGILAR.....

SİNEM HANIM yapılması gereken herşey yapılmış. iş veren zamanında iş kazası olarak bildirmiş. Son olarakta malüliyetinizin belli olması içinde muayneye girmişsiniz, dosyanızda ankaraya gitmiş. Artık Ankaradan dosyanızın gelmesini bekliyeceksiniz.

Rahatsızlığım iş kazası sonucu mudur?

Herkese selamlar

Uzun zamandır internetim olmadığından siteye giremiyordum halada öyle bir takım sorularım var bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim
sorunumu sanırım biliyorsunuz iş kazası sonrası bacakta kısalık yani kas kopmasıymış bugüne kadar bana yapılan tetkikler sonuç aldıklarım şöyle

ultrason=sol guleteus medius kası pasiyel riptür organize hasta atrofi emg= kaslarda büyük ve uzun süreli polifazik mupler ve katılımda seyrelme vardır solda l5-s1 rut tutulumu ile uyumludur kemik dansitometresi= trochanterik bölge ve wards üçgeninde osteopeni izlenmiştir mr ise=disklerde dejenerasyonlar mevcuttur l2-l3 seviyesinde faset eklemler hipertrofiktir. L4-l5 seviyelerinde posterior diffüz minimal bulging mevcuttur. Tekal kese minimal basılıdır en son yapılan emg=solda l5-s1 kronik evre lomber kök tutulumu ile uyumludur
der bacağım 3cm kısaldı kalça baldır ve diz altımda incelme mevcut dinmek bilmeyen bel ve bacak ağrılarım var bana ne oluyor ve daha ne olacak tüm bu tetkiklerin türkçe anlamını bilen varmı ve bugün oluşan bu hasarlar 3 yıl önceki iş kazasınamı bağlı ne olur acele cevap saygılarımla...........

sinem hanım size ozelden yazdım verdıgım bılgılere gore hareket edersenız ıstedıgınız cevabı alıcaksınız sıze bır arkadsımı yonlendırdım cebınden ulasın lutfen

Fulya35 arkadaşım 2010 yılında iş kazası geçirdi daha önce ege unv hst % 11 mululiyet verdi ama iş göremezlik odenegi bağlanmadı bunun için ne yapmamız gerek sağ el 5. Parmak yarışı yok 4.parmak yarışı yok 3.parmak %45 his kaybı yakalama gücü oldukça zayif

mrb hilal hanım bende meslek hastalıgı olarak adli tıp onayladı misal yüzde 13 rapar alsam ne kadar maaş alırım kaza oluş zamanı 2011 4.ay ondan önceki prim günüm ilk 3 ay 1375 tl aldıgım ücretse 1070 tl idi yaşım ozaman 29 evli 2 çocuk babasıyım cevalarsanız sevinirim tşkler

kaza auyını iş göremezlik bittiği tarihi bunlar gerekli

Üst Alt