Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012'deki iş kazasından sonra iş göremezlik ödeneği bağlandı. Sonra..?

Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,

ben 2012 yılında sol ayak bileğim sağ kalçamın altında kalacak şekilde düştüm ve kırık oluştu ancak ağrılarım hiç geçmedi, yıllarca süren tedavi kontrol vs sonunda sol ayak bileği kırığa bağlı doku ölümü (nekroz) meydana geldiği belirlendi %14.7 kayıp oranı ile maaş bağlanmasına karar verildi, bu gün sgk da iş kazası tahsis talep formu doldurdum ve önümüzdeki aydan itibaren Denizbank ı kontrol etmem gerektiği , eve de konu ile ilgili yazı geleceği belirtildi..

Sol bileğim haricinde sağ tarafta daha fazla olmak üzere her iki kalçamda 3. derece avasküler nekroz tespit edildi. Şu an halen çalışıyorum ancak günlük yaşam kalitem oldukça düştü, basit şeylerde bile zorlanıyorum.

Sorum bundan sonra ne gibi haklarım olabilir vergi indirimi ötv indirimi vb. hastaneye heyet raporu için gideceğim tavsiyelerinize açığım, sol ayak bileği ve 2 kalça avasküler nekrozuna ne oranda rapor verilir.

not: işgöremezlik ödeneği kaza olduğu zamandan bu zamana geçen zaman için toplu olarak ödenir mi yoksa sadece tahsis tarihinden itibaren mi ödenmeye başlanır.

Sürekli işgörememezlik geliri; istirahat raporunun bitmesi ile işbaşı tarihinden itibaren başlar ve toplu olarak ödenir. Hesaplaması ise şöyle dir. İş Kazası olduğu andaki Brüt priminizin % 70 inin işgücü kayıp oranına çarpımı ile tespit edilir. İşbaşı tarihi 1-2 yıl önce ise ocak ve temmuz aylarındaki zam uygulanarak güncel rakam bulunur. Geçmiş olsun.

Üst Alt