Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014'de iş kazası geçirdim. Şimdi ne yapmalıyım?

ayola

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba 2014 kasım ayında her iki ayağımda 2.derece ve 3. Derece kaynar suyu boşaltıp beni yanlış yönlendirmeleri sonucu dizlerime kadar yanıklar oluştu 3 hafta hastanede kaldım çok acılı bir dönemdi ifadem hastanede alındı o an için şikayetçi olamadım çünkü iyileşmektedir başka birşey düşünmüyordum şu an ayaklarımda haraket kısıtlılığı gözükmesede eski görüntüsü yok hala kremler kullanılmakta.maddi ve manevi tazminat davası açabilirmiuim lütfen yardımcı olurmusunuz saygılar

devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu çıkarman lazım ayrıca iş kazası içinde işyerinin bağlı olduğu sgk ya gidip şikayet edeceksin. Rapor çıkaramazsan hiç dava açma

Kurul raporunu Nasıl almalıyım

ayola

tam teşekküllü devlet yada üniversite hastanelerinden alabilirsin heyete girip doktorları gezip sağlık kurulu raporu çıkartmalısın.

Doğrudan avukata gitsem şu an sadece izler kaldı ayaklarımda

ayola

canım bak direk avukata da gitsen o da aynı şeyi diyecek yani sağlık kurulu raporu çıkart diyecek . Bu rapor olmadan dava açamaz eğer açarsan karşı tarafa sen tazminat ödersin.

Teşekkürederim bilgilendirdiğiniz için raporu ne için istemeliyim herhangi bir neden belirtmem gerekiyormu ve raporda herşey olumlu çıkarsa genede dava Hakkı'm varmı

ilk önce SGK ya iş kazası bildirimi yapmanız gerekir Sürekli iş göremezlik raporunuzu alın sonra dava açın. Mahkeme rapor oranı belli olmadan yürümüyor. rapor oranı belli olana kadar duruşmalar erteleniyor.

iş kazalarında kalıcı hasarınız yoksa, yani iş gücünüzü etkileyecek engeliniz yoksa rapor %10 dan aşağı çıkar. yani sürekli iş göremezlik aylığı bağlanmaz

Aşağıdaki linkteki konuyu inceleyin bu arkadaşta yanık kazası geçirmiş. maluliyeti maalesef 0 gelmiş.

http://www.engelliler.biz/forum/kaz...-rapor-orani-ve-tazminat-miktari-ne-olur.html

iş yerinize karşı Maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. ne kadar tazminat alırsınız bunu kestirmek güç. maddi tazminat sağlık raporunuz üzerinden hesaplanır. düşük rapor düşük maddi tazminat getirir. manevi tazminatlar ise hakimlerin insafına bırakılmıştır.

illaki azda çokta olsa maddi ve manevi tazminat alırsınız.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için saygılar

Üst Alt