Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014'de iş kazası geçirdim. Sürekli ameliyat oluyorum. İş göremezlik geliri bağlanma?

sozcan09

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Herkese mrb sizlere danışmak istediğim bir konu var yardımcı olursanız sevinirim

29temmuz 2014 de işyerinde yüksekten düşme sonucu belimde kırıklar oluştu
ilk ameliyatmda L1 L3 L5 deki kırıklarıma 8 adet platin takıldı daha sonraki Süreçte L5 de unutulan bir kırıkyan dolayı tekar ameliyat oldum ve 2 platin daha takıldı
bu süreçten sonra iş kazası maaşı için gerekli başvuruları yaptım epey uğraştırdılar hastaneye sevk işleri filan derken süreçi takio için sgk gittiğimde evrakların izmir bölge müdürlüğünde olduğunu öğrendim
beklerken bu süreçi tekrar bir ameliyat daha oldum boynumda yşne unutulan ve omur iliğime saplanmış kemik den dolayı acil tekrar ameliyat oldum c7 kemiğim alındı yapay kemik ve platinler kondu

3 gün önce sgk gidip durumu anlattım bu ameliyat evrakkarımıda vereyim dosya ya koyalım dedim hyr koyamazsın dedi gerekşrse o süreçe gelirsen müfettişe verirsin dedi

sizden ricam benim durumum hakkında beni biraz aydınlatırmısınız ne yapmalıyım nasıl bir oran çıkabilir ben başka birşey yapmalımıyım nasıl takip edebilirim süteçi kimse bilgi vermiyor

bu yeni ameliyatınızla ilgili ameliyat raporunu epikirzlerinizi ve doktor kanati diye doktorunuzdan bir yazı alın ve dilekçe ile o yazıyı sgk na gönderin evrakalrınız büyük bir ihitmal ile sağlık kuruluna gitmiştir saülık kuruluna çıkış tarih ve sayısını alın aslında en mantıklısı şu siz bu yeni ameliyatınız ile doktorunuz size bu boyun için maluliyetiniz varmı yokmu dedi bunu öğrenmeniz daha iyi olacak eğer bu boyun ameliyatından dolayı boynunuzda sağlığınızı etki eden bir durum var ise aldığınız tüm evrakları il kurumun gönderdiği tarih ve sayı ile ankaramı istanbulmu hangi kurula gönderdi ise oraya acil kargo ile gönderin ek olarak yada sgk il müdürlüğüne dilekçe ile bilfirin müdürlük bu evraklarıda ek olarak yollamak zorunda kuruldan karar gelir ise ve sizi ameliyat eden doktor bunun ek bir rahatsızlık oluştuğununu söylüyor ise elinizdeki bu evraklar ile sgk itiraz edebilirsiniz

İş kazası maaşı başvurusu sonrası tekrar ameliyat oldum

Merhabalar arkadaşlar

ben 2014 de işyerinde yüksekten düşme sonucu belimde 4 adet parçalı kırık oluştu ilk ameliyatım da 10 platin takıldı sonra unutulan bir kırıktan dolayı tekrar ameliyat oldum 2 platin daha takıldı
bundan sonra iş kazası maaşı için bütün işlemleri yaptım heyete girdim evrsklarım enson izmir bölge sağlık kurulundaydı boynumda da bir kırık oiunutuldupu fark edilip bşr ameliyat daha oldum boynumda c7 kemiği alınıp yapay kemik kondu 4adet daha platin ve plaka takıldı boynuma şükür şuan iyiyim

sorum bundan sonra başlıyor ben en son ameliyat raporumuda ssk vermek istedim görevli müfettiş grlince kendisine verirsin dedi dün bir evrak geldi izmir sosyal güvenlik il müdürlüğü sağlık kurulu beni adnan menderes ünversite hastanesine meslekte kazanma gücü kaybı oranının tespitinin yapılabilmesi için lumbosakral ve torakal 2 yönlü garfi istemiş
ben şimdi belimde 10 platin boynumda yapay kemik 4platin bir plaka var oran kaç olur ve en son ameliyat raporumu dosyama nasıl ilaeve edicem

nazilli de yaşıyorum burdaki ssk görevlisi prk yardımsever değil ona gidip tekrar desem nasıl olsa tekrar sevk ettiniz evraklar önce size gelcek siz izmirr göndereceksiniz son evrakı da versem dosyama koysanız olurmu desem sizce nasıl olur

İşkazası sonucu bölge sağlık kurulu %36.4 oran vermiş

Mrb iş yerinde yüksekten düşme sonucu belimde 4 adet parçalı kırık boyunda bir kırık kemik alınıp yapay kemik takıldı belimde 10 adet platin var işkazası maaşına başvurdum bugün sgk gittim izmir sağlık kurulu %36. 4 oran vermiş müfettiş gelcek sonra gelir bağlancak dedi sizce ıran normalmi bana az geldi müfettiş oranı değiştire bilirmi yada itiraz etsem bana bir faydası olurmu

İşgöremezlik maaşı iş kaZası geçirmeden önceki üç aylık maaşın brütünün üzerinden hesap edilir müfettiş oranla bi işi yoktur kusur oranı dağılımı yapar müfettişe herşeyi çok iyi anlat vereceği kusur geliri çok etkilemez ama dava açtıysan mahkeme sgk kusuruna bakıyor adli tıp a sevk edilir sen adli tıp vereceği oran sgk yı bağlayıcıdır adli tıp oranına kimse itiraz edemez

Işyerimden şikayetci değilim ben sadece oran az geldi de ondan sormuştum belimde 10 adet platin boynumda yapay kemik var sizce oran normal mi birde nekadar maaş bağlanır

sozcan09

bir gözü olmayana %32 oran veren bir sistem var bence oranın yüksek bile verilmiş.

sozcan09 iş göremezlik geliri kazadan önceki üç aylık maaşın dan hesap edilir maaşını yazarsan ortalama hesap. Edilir

Maaşım asgari üçretten yatıyor evli ve bir oğlum var

sozcan09 sgk sana bağlanacak olan sürekli iş göremezlik gelirini işverenden tahsil eder maaşın asgari ücret olduğu için üzgünüm ama çok düşük bağlanır eğer işvereni dava etseydin maaşın gerçekte asgari ücret değilde maaşın bir kısmını elden aldıysan mahkeme meslek odalarından emsal ücret araştırması yapıp tazminatına ve sürekli iş göremezlik geliri ne çok etki ederdi kardeş çok uzun sürüyor gelir bağlama ben istanbulda yaşıyorum benim 17 ayda bağlandı bekleyip sabredip görmek lazım ama çok fazla gelir bekleme üzgünüm:((

Maaşım bağlandı

Merhaba arkadaşlar işkazası maaşına başvurmuştum nerdeyse 2yıl olcak sonuçlandı nihayet %36.2oran verildi 398tl maaş bağlandı roplu parada 9120.00tl bugün çektim maaş başlama tarihi 01.05.2015
Belimde 10 adet platin var boynumda bir adet yapay kemik ve 4 platin var sizlere fikir vermek amaçlı paylaşıyorum umarım yatdımcı olur yazdıklarım birde ben mallülük için başvutcam bunun için yol gösterebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim nereye nasıl başvurcam napmam gerekiyor

Sgk ya bu oran ile malul lük için başvuramazsınız malulen emeklilik daha farklı ve %60 olması gerekir aslında yardım istediğinizde yardımı tam olarak alabilmeniz için sizin işe ilk giriş tarihiniz yani ilk sigortalı tarihiniz şu an itibari ile ne kadar prim gününüz var yaşınız ned,ir erkekmi bayanmısınız askerlik yaptınızmı başka iş kazasından başka sağlık sorunlarınız varmı bunlarıda yazsanız derizki malulen olmaz ama erken yaşlanmadan emekli olabilirsiniz deriz.

Malullük

İşgücü kayıp oranı ile maullük farklı şeyler onu bilmiyorum ben malullük için nasıl bir ir yol izlemeliyim

2014 te işkazası geçirdim belimde 10 adet boyumda da 4 adet platin bşrde yapay kemik var işkazası maaşı sonuçlandı ve bağlandı oran %36.2 maaş 398.00 tl

şimdi benim sormak istediğim ben ayrıca malülen emeklilik için başvuru yapmak istiyorum bu durumuma ilaveten ap baçağımda poliyomisekili vat yani sap baçağuö sol baçağımdan ince bu yüzden askerlikten muafım

yaşım 38
2006 dan beri sigortalıyım

bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım ve emeklilik için şansım varmı

Üst Alt