Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014'deki kazayı İş Kazası olarak bildirmedik! Şimdi ne yapabilirim?

hll20

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
El bileğim den 2kez ameliyat oldum sonuç alamadik son olarak doktor 3.ameliyatı yapcaz dedi ve bundan sonra başka tedavi yolu yok dediler fakat ciddi anlamda kolunda güç kaybı yaşarsın ağır kaldıramazsin dedi mesleğini icra edemez raporu veririz dediler 3.ameliyat ta radius kemiğini 5cm kesip vida koyup o kemiği dondurma işlemi yapılcak dedi ler 2014yılından bu yana raporuyum her ay rapor uzatılızor benim elim de ki problem iş yerinde oldu fakat olay olduğunda iş yerinde oldu demedik şimdi dilekçe yi değiştirsem iş yerinde olmuşdu desem yüzde kaç rapor verilir özürlülük raporu alabilirmiyim devamı iş görememez lik maaşı bağlanır mi

hll20

Hangi oranda rapor verileceğini bilemiyorum. Bilekteki hareket kısıtlılığı, kullandığın elde olup olmadığı, mesleğini yapmana ne kadar engel olduğu vs. önemli.

Ama evet, eğer iş kazası sonrasında hastaneye gitmişsen, iş kazasına dair şahit bulabilirsen, bugün iş kazasına dair başvuru yapabilir ve hakkını alabilirsin. Ayrıca tazminat da kazanabilirsin.

Teşekkür ederim cvp verdiğiniz için doktor mesleğini icra edemez raporu verebilirim dedi kol da yüzde 60güç kaybı olacak zaten dedi bi yandan patronun canını yakmak istemiyorum ne yapcamı bilmiyorum.

@hll20
patronun canını yakmak istemiyorum gibi bir söz çok saçma bir söz bir kere işveren işkazası primi yatırıyor ödüyor hemen bizler işverin düşünmek nedir giden senin sağlığın bunu aklına iyi sok bugün yazdıkalrımı kabul etmeyebilirsin ama gün gelecek haklı olduğumu göreceksin işverene gelince işyerinde kaza dahi olmada işini yaparken oluşan rahatsızlıkta işverenin suçu varmı yokmu buna bakarlar yapman gereken iş kazası servisine başvurmak belkide iş kazası değildir diye müfettişler dosyayı bile kapatabilirler hastaneye gittiğinizde iş yerinde ayağınız bile burkulsa ve hst gitseniz bunu söylerminz gerekiyor

mrb kolay gelsin dstm bende iş yerinde çalışırken el burkulmaı oldu demeedim onra işten çıkartıldım şikayet ettim şahitte götürdüm iş yeri o gün izinli göstermiş şimdi dedigin gibi el bilek kısaltıldı en son donduruldu hiçbir şekilde bilek hareket etmiyor elde güç kaybı parmaklarda hareket kısıtlıgı oluştu ben 5 yıldır ugraşıyom gecen hafta heyete girdim onuç belli olmadı daha seninle aynı durumdayız şikayet et dilekçeyle sonra müfettiş çagırır nasıl oldu ne zaman oldu ne iş yapıyordun vs sorar sonra bir 7 8 ayı bulur işyerine gitmesi benimkisi 8 ayda gitmediydi elinde o güne ait çalışma liten ola ,yi olur beni kaza günü izinli göstermişler karttad imzadada yok göstermişler uzun bir süreç allah yardımcın olsun

Ben 1978 yılında iş kazası sonucu sol kolumu kaybettim ve % 64 iş gücü kaybı raporu ile beraber devlet memuru olduğum için büro işlerinde çalışabilir raporu verildi ancak emekli sandığına bildirimedi..2007 yılına kadar çalıştıktan sonra vazife malulü olarak emekli oldum.Sanada bir sorun çıkarırlarsa elineki bütün bilgi ve belgelerle olay yerindeki kişileri şahit göstererek dava açabilirsin. Geçmiş olsun

senin hayatın bitmiş sen patronun canını yakmak istemiyorum demişsin.Sen şimdi akıllıca ilerisini düşünüp kendi hayatını nasıl garantiye alabilirim diye uğraşman lazım .sen bu pozisyonda kolay iş bulabileceği nimi düşünüyorsun.veya patronun sana ne zamana kadar bakacak.Bir örnek vereyim adam araba fabrikasında 10 sene çalışıyor gece gündüz sonra bel fıtığı oluyor.ameliyat falan derken adamın işini değiştiriyolar 6 ay sonra verimsizlikten kapı dışarı benim sana tavsiyem kimseye acıma yoksa acınacak duruma düşersin....

Mrb lar lütfen yardımcı olun 20ay önce iş yerinde kapı kilidini takarken elimle vurdum akşam ı na kolum şişti sabah patronla hastaneye gittik giderken de bana dedi ki evde kapıyı çarptım diye şöyle dedi işin bu kadar uzayacaginı düşünememistik aslında sigortam da vardı niye doğru yu söylemediysek her neyse devlet hastanesin de röntgen çekildi doktor 10gün rapor verdi metal bilek lik verildi gel git derken 2ay geçti bende sıkıntı geçmedi özel bi hastaneye gittim doktor da bana dedi ki ameliyat olman gerek ama bu tür vaka ları ızmir ankara ıstanbul da yapılır dedi bunun üzerine ızmir ege üniversite sin de ameliyat oldum sıkıntı geçme di kapalı ameliyat olman gerek dedi fakat bizim hastanemiz de olmuyor 9eylül hastanesine git dedi oraya gittim orada kapalı ameliyat oldum şaka gibi yine sıkıntı geçmedi tekrar ameliyat yapcaz dediler yanlız iyi düşün geri dönüş yok bu ameliyat tan sonra kolunda yüzde 60yüzde70 güç kaybı olacak mesleğini yapamazsin dediler oradaki kemik ten 5cm kesip vida lama yapıp o kemiği dondurcaz dediler ve artık bu son dediler benim yasim 30 ben şimdi herşeyi göze aldım ben bu saat ten sonra ne yaparım sgk ya gidip her şeyi olduğu gibi anlatsam herşeyin doğrusunu ben bisiler kazanır mi yim ve nerden başlamam gerek o tarihte olay olduğu gün mesai arkadaşlarım var di onlar la konuştum şimdi eğer böyle bi durum da olay nasıl olduysa biz anlatırız şahitlik yaparız diyo lar ameliyat günüme az bi zaman kaldı şu an hala raporlu yum şimdi den tesekür ederim.

kardeşim yanlış yapmışsın senin yapacagın iş sgk ya dilekçeyle muraçat et olayı anlat onlar ararştırır iş kazasıysa rapora gönderirler yoksa tespit davası acarsın iş verene inanma kendini kurtarmaya bak bende iş veren şu bu dedim işimden oldum hastalandım sonrada iş kazası degildir dediler şimdi ispat atmekle ugraşıyorum benim olay olalı on sene oldu demek istedigim kaza kazadır

Arkadaşım işin başında yapman gerekeni işin sonunda yapmaya çalışıyorsunuz işverenin sana dedim ki seni ömrün boyunca burada calistieirim felan bakın arkadaşlar bizler buraya bir şey yaziyorsak muhakkak bi bildiğimiz vardır yani hiç acimayacaksin heleki işverene asla inanmayacaksin ama olan olmuş şimdi doğru olan ne işe onu yap SGK ya tahsis dilekçesi yaz iş kazasıyla alakalı seni hastaneye sevk etsinler raporunu al %10 ve ustu olursa maaşa bağlanırsın ondan sonra ver mahkemeye gitsin korkma kesinlikle kazanirsin

Üst Alt