Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2015'de geçirdiğim kaza ile iş göremezlik oranım %33,2'dir.Tazminat miktarım ne olur?

Orhan253838

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle Selamın aleyküm Herkeze Geçmiş olsun Rica ederim Yardımcı olun Sene 2015de iş kazası Geçirdim Ve 3 kere beyin ameliyatı oldum ve sürekli işğöremezlik Oranım İse %33.2 dava bu sene bitti 2.ayın 18zinde dosyamı icra başlattı avukattım işveren İse bir üst mahkemeye yani İstinafa baş Vurdu Anafirma kusur oranları ise Şu şekilde Ana Firma%30 alt taşeron%70 benim ise %0 kusur oranım var Artı Ana firma Mahkeme bitmeden bir cels Öncesinde Sigorta Şirketini İhbar etti Ama istinafa başvurdu beni işçisi Olduğumu kabul etmiyorlar İstinaf da ne olur Arkadaşlar Avukatım devamlı Diyorki İçin rahat Olsun Karar Değişmez Diyor Sizce ne olur Arkadaşlar

Öncelikle Selamın aleyküm Herkeze Geçmiş olsun Rica ederim Yardımcı olun Sene 2015de iş kazası Geçirdim Ve 3 kere beyin ameliyatı oldum ve sürekli işğöremezlik Oranım İse %33.2 dava bu sene bitti 2.ayın 18zinde dosyamı icra başlattı avukattım işveren İse bir üst mahkemeye yani İstinafa baş Vurdu Anafirma kusur oranları ise Şu şekilde Ana Firma%30 alt taşeron%70 benim ise %0 kusur oranım var Artı Ana firma Mahkeme bitmeden bir cels Öncesinde Sigorta Şirketini İhbar etti Ama istinafa başvurdu beni işçisi Olduğumu kabul etmiyorlar İstinaf da ne olur Arkadaşlar Avukatım devamlı Diyorki İçin rahat Olsun Karar Değişmez Diyor Sizce ne olur Arkadaşlar

Selam istinaf mahkemesi yaklaşık 2 yıl sürüyor. Bu mahkeme kararı ile istinaf mahkemesi kararı muhtemelen aynı çıkacaktır. Ama istinaf mahkemesi bir önceki davanın hükmünü bozabilir kaldırabilir aşağı çekebilir yukarı çıkarabilir. Kimse ne olacağını kestiremez hakim neye karar verir bilinmez. İstinaftan sonra ki kararı karşı taraf isterse yargıtay a taşıyabilir taşıyacağını sanmıyorum.

Çünkü olay tarihinden itibaren yasal faizi işleyecek her geçen gün onlara zaman kaybettirecek ve ana para faizi ödeyecekleri için istinaftan sonrasını göze alamazlar. Avukatının o kararla icra davası açması gerekli.

Tşkler yazın için zaten Avukatım icrasını başlattı ve Karşı taraf teminat mektubu sunarak istinaf etti ve ben avukatıma 100lerce kez sordum karar değişirmi diye oda Şu şekilde Cevap verdi Bana Dosya Kusur Oranına 3 kere itaraz Ettiler dosyam 3kere Kusur oranına Gitti her seferinde Ben haklı Çıktım Avukatım da Diyorki kalbin Ferah Olsun Allah'ın izniyle Aynı Kara çıkar diyor Sizce Ne olur

Orhan bey Merhaba
Geçmiş olsun umarım tez zamanda sonuçlanır davalarınız.
İşçi olup olmadığınızla ilgili incelemeyi SGK yapacaktır. ve onun verdiği karar doğrultusunda da mahkeme süreciniz devam edecektir. Karşı tarafın yaptığı itirazları biraz zaman kazanma olarak da değerlendirebilirsiniz. Dosyanın içeriğini tam olarak bilmediğim için böyle söylüyorum. Ama avukatınızın dediğini güvenin siz.
TAzminat hesaplamanızı maaş belirtmediğiniz için yapamadım. Size aşağıda bir link vereceğim. İlgili bilgilerinizi oraya girerek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bilgilerinizi girip (maaş, yaş, kusur ve heyet oranı) Tazminat Sorgula dediğinizde sonuçlarını hemen görebiliyorsunuz.

https://garantikazatazminat.com/2020/07/02/is-kazasi-tazminat-hesapla/

İş kazası tazminat hesaplamasıyla ilgili şunu da belirtmek isterim. Size kaza tarihindeki maaşınız sorulacaktır ancak şuan güncel maaşınız ne ise aktüer hesaplama onun üzerinden yapılmalıdır. Buna dikkat ediniz.

Üst Alt