Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2017’de Emniyet’e girdim. Psikiyatri D dilimi verildi…?

qolden

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun sorum şu şekilde ben 2017 mesleği girişim var 2020 yılında şarka geldim psikolojik rahatsızlık yaşadığım için hastaneye sevk edildim 6 ay sonra d dilimi verildi. Şu an raporum D dilimi organik olmayan psikoz depresif bozukluk olarak geçiyor. malulen emekli mi resen mı yada maasiz olarak işime son verebilirler mi

"D" dilimine giren hastalıklar .erbaş veya rütbeli."görev yapamaz" anlamı taşır,

Diğer soru hakkında emin değilim,Belli bir prim şartı var zannediyorsam,

Resen atama,
"Organik olmayan psikoz"
Biraz zor gibi görünüyor...
qolden

Teşekkür ederim. Yani kurum beni resen emekliye zorlamayaz bu durumda

qolden
Maalesef emekli edilirsiniz, zaten malulen emeklilik şartlarını sağlamışsınız, 1800 gün priminiz vardir, Emniyet genel olarak D dilimi raporu olanlara seçenek sunar, ya emekli ol der veya GİH sınıfında normal memur olarak devam et, der, ama son zamanlarda psikiyatrıdan D dilimi raporu olanları maalesef emeklilik şartları tutuyorsa emekliliğe sevk ediyor, çünkü psikiyatrık rahatsızlığı olanlardan GİH olsalar bile verim alınamadığı için böyle bir karar verebiliyorlar

Prim olarak tamamlıyorum emekli olmak istemiyorum.Mesleki defarmasyon sonucu olan birşey mahkeme yoluyla dönebilir miyim emekli olursam memuriyete

qolden
Psikiyatrık rahatsızlıklarda emniyete geri dönüş olmamaktadır, sağlık şartları yönetmeliğinde açıkça yazmaktadır, emekli olmak istemiyorsan GİH olarak devam etmeyi seç, polisliği unut artık, D diliminden sonra emniyet hizmetleri sınıfına dönüş bulunmamaktadır.

kazazede
SGK şartları tamamladığım için resen emrkli edebilir.malulen emeklilikte peki maaş kesilme durumu var mı (forumları okuyorum pskiyatri sıkıntısı olan arkadaşlar çok sıkıntı çekiyor bende başındayım çalışmak işkence zaten böyle bı durumda prosedürler yıpratıcı)

malulen emekliye sevk edildim. Normal bir işte çalışabilir miyim çalışırsam emekliliğim kesilir mi

Merhaba

Hastalığınızın kodu nedir? Depresif bozuklukla OOP aynı şey değildir, size iki teşhis mi kondu?

İkincisi malulen emekliliği kabul ettiniz, normal bir işte çalışabilir misiniz? Cevap evet.

Atipik psikoz tanısı konuldu.malulen emekliliği kabul ettim.

4 a veya 4 b de(Sigorta veya bağkur) olaki ihtiyaç halinde çalışmam gerekirse ne olur
eskiyim ben

Başka işte çalışabilirsiniz, ama sigortada çalışırsanız maaşınız kesilir. Siz 2008'den sonra girdiğiniz için böyle. İşveren olursanız kesilmez. BAĞ-KUR yani.

Bildiğim kadarıyla böyle.

Gih seçeneği sunulmadı mı? Bir de maaşınız ne kadar? Bilgi verirseniz sevinirim.

Eskiyi ben bağkur olduğunda maaş kesilmediğine emin misiniz. Çünkü ben 5510 a göre kesilir diye biliyorum

Üst Alt