Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 alan ablamın, babamın sağlık güvencesinden yararlanamayacağı söylendi..?

SLHULUSİYLMZ

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2022 kanundan yüzde doksan engelli raporuylamaaş aln ablam ,bağkur emeklisi olan babamın sağlık sigortasından yararlanabilir mi ? Yararlanırsa neler gerekir? Ordu sgk ye gittim yararlanamayaqcağını sadece yeşilkart tan yararlanacağını söylediler. Bu durumda olan varsa beni lütfen aydınlatsınlar selamlar

SLHULUSİYILMZ, ablanız bağkur emeklisi babanızın sağlık sigortasından yararlanamaz. Yararlanırsa 2022 aylığı kesilir. 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren zaten genel sağlık sigortalısı olacak ablanız. 2022 aylığı alanlar otomatikman genel sağlık sigortalısı olacaklar. O yüzden telaşa lüzum yok.

Peki 2022 ve vakıf aylığı alanların durumları ne olacak ?

devletten muhtaçlık aylığı aldıkları halde devletten aldıklarını devletemi ödeyecekler ?

OturanBoğa;

1.1.2012 den sonra, ssk, bağkur, emekli sandığı ve yeşilkart aynı kategoride değerlendirilecek

koşulları uyanlar 2022 maaşına başvurabilecek.

doğru mu anladım?

görevlilerin 2022 maaşı alamazsın,sgk hizmetin kesilir, razısyan başvurunu alalım v.s. sözleri tarihe mi karışacak?

2022 maaşı alanlar genel sağlık sigortalı olacaklar zaten. Primlerini de devlet ödeyecek... Öyle ya, bu kişilere yoksul oldukları için 2022 maaşı bağlandı...

Nil, bugüne dek 2022 maaşı alanlar sadece yeşil kartlı olabiliyordu. Artık bu kişiler genel sağlık sigortalı olacak. Dolayısıyla bu bireysel olarak genel sağlık sgortalı olma hali 2022 maaşının kesilmesi için bir gerekçe sayılmayacak.
Ama, anne-baba-eş-çocuklar üzerinden genel sağlık sigortalı olunursa, yine 2022 maaşı verilmeyecek/kesilecek.

Bu yeni duruma istinaden 2022 mevzuatında da bir değişiklik yapılacaktır bugünlerde...

Bülent Bey

18 yaşından büyük olup ailesindeki maaş bölündüğünde muhtaç sayılmayanlara 2022 bağlanmıyordu. Şimdi bu kişilerin gelirleride olmadıgına göre evdeki kişi sayısına bölündüğünde vs.. 2022 nasıl bağlanmamışsa bu kişilere evdeki diğer bireylerin aldıgı maaş için sizin pirimlerinizide evdeki diger kişiler ödesin denilecek. ve 2022 yine bağlanmıyacak bakım ücreti yine bağlanmayacak ve seve sevede genel sağlık sigortasının pirimleride ödetilecek.. gibi görünüyor..

Durumun nesi 'yeni'? Yasalar gereği 2022 maaşı zaten alınabilmeliydi. ki alanlar da var.
ancak görevliler yasadan bihaber olduklarından başvuru esnasında, alamazsınız deyip hastayı gönderiyorlardı. hastada mahkeme v.s. uğraşı çaba, alıyor du 2022 maaşını..

altı çizili olan cümleden sonra, 2022 önceden alınabiliyorken artık alınamayacak.. 'yeni' olan mevzuatla resmen 'geri'liyoruz. mu dedim?

- Asgari ücretin üçte biri (279 TL) ile asgari ücret (837 TL) arasında ise 33 TL,
demişsin abi ben 2022 yasasından yararlanıyorum yüzde 80 engelliyim, tek gelirim o.
aylık bakılınca 328 tl dekgelıyor.bizlerde ödeyecekmıyız birde bir yere başvurma gibi birşeyimiz olcak mı yoksa otomatik mı olcak

Genel sağlık sigortası

Değerli arladaşlar benim sorum şu olacak ablam yüzde doksan engelli daha önceden yani temmuz 2011 e kadar 2022 den dolayı yeşil karttan yararlanıyordu. Bu tarihte yeşil kartını iptal ettiler.fakat maaş almaya devam ediyor.ben sağlık için babam bağkur emeklisi babamın sağlık güvencesinden yararlandırmak istedim fakat olumsuz yanıt aldım.ama bazı arkadaşlar sitede okuduğum kadarıyla yararlananlar var. şimdi sağlık sigortasından yararlanmak için ne yapmalıyım.bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var herkese selamlar.

2022 maaşı alanlar otomatik olarak GSS'li sayılacaklar. Bu haktan yararlanmak için başvuru yapın. Ayrıca bir gelir tespiti de yapmayacaklar...

Üst Alt