Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 alan yeşilkartlıların vizesi bitince GSS'ye geçişi otomatik mi oluyor?

Icemaker

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba başlıkta da belirttiğim gibi 2022 alan arkadaşların vizesi bitince nereye gitmeli? Bir yerlerde otomatik olarak GSS'ye geçirildiklerini duydum. Bilgisi olan varmıdır?

valla şuan durum karmaşık bizim yeşil kartların günü bitince otomatik gss olduk ama bizimde ne olacağımız beli değil 10 ocaktan sonra herşey belli olacak aslında sgk dan e hizmetlere bakın oradan görürsünüz durumunuzu belkide 10 ocaktan sonra herkesi sydvlere çağırıp ev ziyareti için gün verebilirler kimsenin dediği birbirini tutmuyor 2022 yasası idi galiba 3294 sayılı yasaya göre işlem yapacaklar siz sgk sitesinden e hizmetler bakın

Teşekkür ederim walera. Haklısın bekleyip göreceğiz. Umarım lehimize olur her şey.

2022 engelli maaşı alanlar otomatik olarak GSS kapsamına alınıyorlar yani sizde 2022 engelli maaşı alıyormuşsunuz galiba yani sizin herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek yok kimliğiniz ile hastahanelere gidebilirsiniz arkadaşında dediği gibi e-devlet ten bakı durumunuza e-devlet şifreniz yok ise herhangi bir ezzanedende baktırabilirsiniz ama 2022 maaşı alıyoriseniz GSS kapsamında alınmışsınıdır

Teşekkür ederim , KaRe. Evet doğrudur baktım ve bu kapsamda olduğumu teyit ettim siteden. Teşekkür ederim tekrardan ilgi alakanıza. Çünkü biliyorsunuz bizim prosedürler biraz karmaşık. Şimdi başvurmazsak ya da öğrenmezsek başımıza bir ton iş geliyor. Birde şu devlet hastanelerinden sevk alma mecburiyetini kaldırsalar. Direkt gidebilsek kimliğimizle üniversite hastanesine.

Üst Alt