Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığı alanlar hangi sağlık kuruluşundan faydalanabilirler?

donence

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Aklım öyle karıştı ki işin içinden çıkamadım. Arkadaşlar bilgisi olanların yönlendirmelerini rica ediyorum.
Başbakanlık sınavları nedeniyle yeni özürlü raporu almak için dün hastaneye müracaat ettim ve bana 14 mayıs a gün verdiler ki ilk şok bu oldu.
Hazır raporu yenileme ile uğraşırken yeşil kart içinde müracaat edeyim dedim.
Umursamadıgım yeşil kart , meğer beni hiç umursamıyormuş :)
Görüştüğüm yetkili bana
Birinci dereceden yakınınızın sosyal güvencesi varken size yeşil kart veremeyiz dedi.
2022 aylığına müracaat ederken babamın sosyal güvencesini iptal ettirmem ve yeşil karta müracaat etmem gerektiği söylendi dedim.
Orda ki yetkili yeşil kartın prosedürünü bilmiyor. Benim yapabileceğim bu durumda hiçbir şey yok dedi.
Pek çok arkadaşımın hem bu aylığı aldığını hem yeşil kart kullandığını hem de babalarının sosyal güvencesi olduğunu ifade etmem tabi hiçbir işe yaramadı.
Peki biz şimdi hangi sağlık güvencesinden faydalanacağız demem eminim adımın tüm derdi olmuştur dünden beri.
Anlaşıldı 2022 özürlü aylığı alanların sosyal güvence sahibi olması yasak.
Bu durumda ne yapmamız gerekiyor ve bunu hangi madde yada yasal hak ile yapabiliyoruz. Bilgi verirseniz sevinirim.
Başbakanlığa şikayet maili attım. Kaale alınacağını da sanmıyorum ama neyse.

Konu ile ilgili degil ama memurluk sınavları için alınan yeni raporun daha düşük olması ağır engelli ibaresi olmaması evde bakım aylıgını etkiler mi?

melek abla babamın saglık güvencesinden yararlanamıyorum.2022 aldıgım için iptal edilmiş.
başlıktaki bilgiler çok güzelde uygulamada sorun çok.ille olması gereken bir işi yapmak için mahkemeyemi baş vuracagız.bazı arkadaşlar tekrar babanın üstüne kayıt için başvuruda bulun dediler ama babamada falana şu kadar ceza filana bu kadar ceza geldi diye bir sürü bilgi vermişler.
biz degilde ordaki görevliler braz bilgi sahibi olsada bu saçma sapan karışıklıgı yaşamasak.
ben şimdi ordaki görevlilere tam olarak neyi delil olarak göstereyim.

2008 den önce babamın saglık güvencesinden yararlanıyordum.ne zaman kesilmiş onuda tam olarak bilmiyorum aslında.geçen sene bir muayeneden sonra ilaç alırken kesildigini ögrendim.
melek abla bimere iki mail attım.onlardan cevap gelmedi.lokman ayva ya da yazmıştım o cevap yazmış ve bir telefon numası bırakmış hafta içi arayıp ayrıntılı bilgi alabilecegimi söylemiş.
bide 2022 yönetmeliginde yeşil kart almam gerektigi belirtiliyormuş.onu izah et demiş.
yarın verilen numarayı arayacagım.bakalım düzgün bir cevap alabilecekmiyim.

dün bimer den beni aradılar daha dogrusu kayseri devlet hastanesinden bir görevli aradı.normal prosedürün bana verilen gün gibi oldugunu yanlız rapor alacak kişinin özel dir durum belirtmesi üzerine erkene alınabidgini belirttiler.bende sınav tarihini belirttim ve en azından nisan gibi alabilirsem raporu memnun olacagımı söyledim.ikinci aramasında bu cuma gününe rapor için gün verdiler.
hala inanamıyorum şoktayım:)
sigorta içinde aradıgım numara sürekli meşgul.

bence hep aynı sorun sağlık güvencesi yetkili kşililerinde bişey bildiği yok oturdukları yerden engellıler hakında karar veriyolar kendilerini iki dakıka onların yerine koysalar bu kadar kolay koturarmıydı acaba?

Üst Alt