Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığı alırken isteğe bağlı sigortamı yatırdım. Ne olur?

ertan_81

Yeni Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
2022 aylığı alırken 7 aylık isteğe bağlı sigortamı toptan yatırdım.SSk internet sitesinde de gözükmektedir.
Soru1: Yatırdığım bu sigorta geçerlimidir?

Sigortanız geçerli,ancak 2022 maaşınızı kestirmeniz gerekirdi.İlerde 2022 maaşı aldığınız için size borç çıkabilir.

SGK fark eder ve keser 2022 maaşını. Geç fark eder ve o arada maaş alırsan, o maaşı da geri alır.

2022 aylığın kestirdim. Şimdi parayı geri istiyorlar. Ne yapabilirim?

Malülen emekli olabilmek için 2 yıldır isteğe bağlı sigorta ödemekteydim. Maaşımı kestirdim. Şİmdi 4871 tl yersiz ödemeden dolayı borç geldi. Bu borcu ödeyecek gücüm yoktur. Ne yapabilirim?

1 Ekim 2008'den sonra isteğe bağlı sigortanı iptal ettirmen gerekirdi. Ettirmeyip aynı zamanda 2022 maaşını da çektiğin için cezayı ödemen kaçınılmaz.
1 Ekim 2008'den sonra hem 2022 maaşı alıp hem de sigortalı olduğun döneme ait borçları faziiyle ödeyeceksin

Eğer varsa, 1 Ekim 2008'den önceki çakışmalar için ceza ödemeyeceksin: http://www.engelliler.biz/forum/202...me-iddiasiyla-geri-istiyorlar.html#post446722

Bu gün malmüdürlüğüne gitim. toplam faiziyle 7300 tl para yatırmam gerekiyormuş. Acaba dava açsam davayı kazanır mıyım?

Üst Alt