Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığı alıyorum. Sigortalı olursam..?

piler

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar bi sey soracaktım...
ben 2022 yani sakatlık maası alıyorum...
ben cocukken tek böbregimi kaybetmistim taş var diye ve cürümüstü hatta...
askerlik yoklamasi geldigide askeri hastane tarafından cürük raporu verirdi...
bende basvuru yaptım ve heyete girdim %70 oranında rapor aldım ve malülen maasi aliyorum suan...

evliim bir kapıcılık işi var olursa eger eşime ssk yaptırmak istiyorum benim maasim yinede kesiliyor sanırsam_?

yada kendime yaptırsam 3840 prim günü sonra dogrudan yani yasi beklemeden mi emekli olacagim_?

benim düsüncem aslında eşime iş yerinden ssk yaptırmak kendiminkinide kendim yatırmak istiyorum_?
bana biraz akıl verseniz nasıl olur...
nasıl bir yol izlemem gerek yada nasıl yapsam daha iyi olur_?
simdiden ilginız için teşekkürler...

Eşiniz ya da sizsigortalı olursanız (ve bu sigortalılık süresi bir yılda 90 günü geçerse) almış olduğunuz 2022 aylığı iptal edilir (iptal ettirmekle yükümlüsünüz).

Bunu kabul ediyorsanız, hangi şartlarda emekli olabileceğinize dair bilgi almak için konuyla ilgili foruma konu başlığı açabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/

Not: Sorunuzu sorarken doğm tarihinizi, sakatlık oranınızı ve ilk sigortalı olduğunuz tarihi belirtmeyi unutmayın lütfen.

Üst Alt