Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığım kesilmiş. Evde bakım aylığım da kesilmiş olabilir mi?

Abdullh0

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Engelli aylığı ve bakım aylığı alıyodum engelli aylığım 13ünde kesildi bakım aylığının kesildiğini nasıl anlarım e devlette sağlık sigortası kısmında 2022 65 yaş kısmında devam ediyor yazıyo

2022 Aylığının kesilme sebebi nedir, Sigortalı işe giriş, eve giren gelirin artması, raporun süreli olması, vs.

Raporum süresiz 2018 yilinda cikarttim yakinlarim dedemin raporuyla araba almisti 2.5 sene once baska giren extra gelir yok

2022 Aylığı kesilmesinin bir sebebi vardır sebepsiz yere kesmezler.
Evde Bakım aylığı farklı, 2022 Aylığı farklı.
Evde Bakım Aylığını Aile Ve Sosyal Hizmetler öder.
Engelli 2022 Aylığını Sosyal Yardımlaşma Vakfı öder.
Eğer 2022 Aylığı Kesilmiş ise Mütevelli heyeti bir sebep bulmuştur, kesilme gerekçesini Resmi tatil sonrası bağlı bulunduğunuz o yer Sosyal Yardımlaşma Vakfından öğrene bilirsiniz bizim bu aşamada kanaat bildirmemiz doğru olmaz.
2022 Aylığının kesilmesine neden olacak bir çok sebep olabilir.

Banka hesabıma 1 ay icinde cok defa 2bin 3bin tl civarı para girisi oldu o sebeb olabilirmi

Dedemin engelli raporuyla amcam kendisine aldı ama hepimizin üzerine görünüyo

Engelli 2022 Ödemeleri PTT üzerinden ödeniyor banka ile bir ilgisi yoktur.
Bunun kesilme sebebini nihai olarak Sosyal Yardımlaşma Vakfından öğrene bilirsiniz, şuan bizim görüş bildirmemiz mümkün değildir.
İhtimal- Şikayet olabilir.
İhtimal - Gelir Artışı tespit edilmiş olabilir sadece nakdi değil Arsa Tarla gibi taşınmaz.
İhtimal - Bankada bulunan mevduat hesabı faiz geliri vs.
İhtimal - Kontrol edilmek üzere eve heyet gelmiştir evde bulamamıştır.
İhtimal - Engelli Bireyin Halihazırda yaşamakta olduğu evin iyi durumda olmadığı.
İhtimal - Yanlışlık ile kesilmiş olabilir memur hastası.
İhtimal - Yeniden durum bildirir tespiti neticesi hane halkı içerisine giren parasal miktarda artış.
İhtimal- Varsa Kira getirisi kira getirisinden olan artış.
Gibi Çok faktör var.

Vasi kim ise, Engelli Kısıtlının raporu kullanılarak Engelli adına araç alınabilir, Amcanız kendisi üzerine Raporu kullanarak araç alamaz.
Bu durum evrakta sahtecilik suçunu oluşturur.
Amcanız aracı kimin adına aldı ?

Demek oluyorki maliye bakanlığı ötv süresini 5 yıldan 10 yıla çıkarmak ve raporu bulunan kişinin vefat ettiği zaman ötv cezasını hemen kesmekle ne kadar haklı olduğu ortaya çıkıyor....
Maliye bakanlığı geniş bir araştırma içinde şuanda.. Rapor ile hem araba hem engelli aylığı hemde evde bakım aylığı alanları tek tek inceliyor ve almış oldukları maaşları iptal ediyor..

Amcam babasının raporuyla aldı

Dedemde 2sene once öldü

Bu 10sene kanunu herkesimi kaplıyo bizde dahilmiyiz

E devlet sağlık sigortası tescil kısminda 60/1c1 gelir testine tabi olanlar devam ediyor yazıyo engelli aylığım kesilmişti bakım aylığıdamı kesildi acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Abdullh0,

E-devlet sisteminde BAKIM İHTİYACI OLAN ENGELLİ EVDE BAKIM AYLIĞI TALEBİ giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Hizmet süreci devam ediyorsa iptal edilmemiştir.

22/03/2022
Hizmet Süreci Başladı

Böyle yazıyo devam ediyo mu

@Abdullh0,
Hizmet süreci başladı yazıyor ise devam ediyor demektir.
Hizmet süreci sonlandırıldı yazıyor ise devam etmiyor demektir.

Bu 60/1 c1 ne demek engelli aylığım kesildi ondan sonra eklediler başvurumuda kabul etmiyo kurum durduk yere

@ADALETE SİTEM,

Bizim de bu ay kesildi aradım konuştum evim var bakım maaşı alıyorum kriter gecıyormuşuuk cadırda mı yaşayalım hem engelli hem evde bakım 3 kişi kriteri geciyor uçuk herkez hazırlıklı olsun

Ewet kesiyorlar herkez hazırlıklı olsun bizim kesildi buay bugun konuştum evde bakım 2022 aldığımız ıcın 3 kişiyız evde eşim hasta krıterı gecıyormuşuk pes pes

Üst Alt