Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığına başvuruda İstanbul'dan aldığım rapor İzmir'de geçersiz mi?

Passionate

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
Tüm şartlarımın uygun oldugunu Bülent beyin sabitlenmiş mesajlarından anlamamın ardından işim geregi İstanbul'da bulunmam neticesinde Şişli Etfal Hastanesinde Temmuz/2010 tarihinde aldıgım raporumla İzmir'de (ikametgahım da orada ) Mal Müdürlüğüne 2022 aylıgı için yaptıgım başvurumda, görevli kişi tüm şartlarımın uygun olmasına karşın raporumu İzmir'deki yetkili bir hastaneden yenilememi talep etti ve sevk yazdı.
Gittigim hastane ise İstanbul'dan aldıgım raporumun çok yeni tarihli oldugunu, altı aydan eski olması halinde ancak böylesi bir istegin uygun olabilecegini ve dolayısıyla yeni bir rapora ihtiyacım olmaksızın Mal Müdürlüğüne yaptıgım başvurumun derhal degerlendirilmeye alınması hususunda ısrarcı olmamı istedi.

Kaldık ortada.

Ne dersiniz Mal Müdürlüğüne mi ısrarcı olmalıyım, hastaneye mi..? Mevzuat bu konuda ne diyor acaba, bilenlere sorulur. Teşekkürlerimle...

malmüdürlüğüne ısrarcı davranın güncel rapor ve devlet hastanesinden alınmış türkiyenin her yerinde geçerli ve kabul etmek zorundalar kolay gelsin

Devlet Hastanesinden almış olduğunuz Sağlık Kurulu Raporu geçerlidir ve yeniden Sağlık Kurulu Raporu almanıza gerek yoktur.
Malmüdürlüğü yanlış bildiklerinde ısrar etmeye devam ettiği takdirde, BİMER'e şikayet konusunu ileterek, acil olarak mağduriyetinizin giderilmesini talep edin.

Arkadaşlar verdiginiz bilgiye teşekkür ediyor ve bu hızla Mal Müdürlüğüne hamle eyliyorum. Vira Bismillah...

kolay gelsin:D gelişmeleri bizimle paylaş lütfen

sağlık müd. açtığı sınavdada biri takılmıştı.gözüme bayan tokatta kalıyormuş çoruma yerleşmiş sınava baş vururken heyete girdik dr dediki sen bu raporu tokattan almışsın olmaz.kadın ısrarla nasıl olmaz rapor rapordur.bunlar tokatı arıyorlar falan derken,sağlığın müdürü kardeşim her yerde geçerlide senin özründe süreklidir ibaresi yazmıyor o yüzden sıkuntı dedi bu oluyorki bana göre sürekli ibaresi varsa her yerde geçerlidir saygılar.ha bide unutmadan söyleyim acizane teklifim yeni rapor alacak arkadaşlarım lütfen yeni rapor alırken süreklidir ibaresine dikkat etsinler eğer sürekli ise sonra yeniden istemeleri kaçınılmaz

süreklidir ibaresi varsa kullan kullana bildiğin kadar

Ya arkadaşlar ilginç bir gelişme oldu ki bu gelişmeyi bir soru olarak forumun bir başka bölümünde de paylaştım. O da şu, tam ben 2022 aylıgıymış, raporummuş ( bu arada baktım gölge nin hatırlatması üzerine benim raporum sürekliymiş ) başvurummuş falan derken bu arada Ankara, raporumu bazı eksikliklerin tamamlanıp tekrar gönderilmesi gerekçesiyle defterdarlıga iade etmiş. Bu iade durumu benim 2022 mücadelemi öyle ya da böyle etkiler mi..? Yoksa o iş başka Ankara işi başka mı..?

raporun ne sebeple ankara ya gitmişti 2022 den dolayımı?

Hayır,2022 den dolayı degil bireysel başvuru olarak vergi indirimi amaçlı gitmişti. Amacım vergi indirimi hakkını kazanıp oradan baglantılı olarak emeklilige müracaattı. Hastane raporun bir nüshasını bana verdiginde ben hem belediye otobüs kartı hem de Başbakanlık Özürlüler İdaresi Kartı başvurusu yaparak kartlarımı aldım ve Ankara'nın degerlendirmesini beklerken bu arada 2022 başvuru için hazırlanıyordum ki bu eksiklik tamamlanması konulu iade durumu oluştu. Rapor halihazırda defterdarlıga ulaşmadıgından istenen eksik tamamlama konusu nedir henüz onu da ögrenemedim ve bekliyorum. Durumum şu an bu...

o zaman gerekli ekisikliği tamamlayıp yolla 2022 yi etkilemez ama emeklilik hakkı alırsan malesef 2022 bağlanmaz şunuda belirtmek gerekir ki 2022 den dolayı raporda eksiklik tespit edilirse ya sana yada hastaneye yazı gönderilir halledilmesi için yani 2022 başvurunda bayağı meşakatli geçebilir 1 yıl kadar sürebilir ki o zaman a kadar şartlar uygunsa zaten emekli olursun 2022 üzerinede benden bi su içersin

Ooooo... Yani 2022 içinde bana Ankara'dan bir eksiklik talebi gelebilir diyorsun ve böylesi bir talebi tamamlayana kadar zaten emekli olunur, dolayısıyla pek 2022 ye bulaşmadan sadece emeklilige odaklanmamı istiyorsun.
Hımmmm, ben 2022 talebi esnasında da Ankara'nın detaylı inceleme yaptıgını bilmiyordum. Durum böyleyse size hak vermemek elde degil.

Teşekkür ediyorum uyarına...

aynen öyle detaylı derken raporu tam anlamıyla eksiksiz istemekteler eğerki emeklilik yakınsa çokta uğraşma 2022 nin bağlanması 1 yıl sürer evrakta noksanlık olunca bu benim önerim ama yinede son karar senin

Vayyy..! Gerçektende 2022 aylıgının sonuçlanması bir yıl falan sürebiliyor mu..? O zaman hiç ugraşmamakta fayda var. Benim toplamda 7 binden fazla günüm var ve eksiklerimi tamamlar tamamlamaz emeklilige başvurursam sanırım çok daha çabuk neticelenir bu iş. Umarım emeklilik başvurusunun sonuçlanmasıda öyle bir yıl gibi sürmez...

emekliliğe başvur bencede en fazla 2 ayda sonuçlanır başın ağrımaz 2022 de evraklarda noksanlık olunca 1 yıldan fazlada sürebilmekte kesinlikle gözünü korkutmak için demiyorum gerçekler bu yönde

Anladım sevgili arkadaşım... Durum böyleyken 2022 ile falan ugraşmadan emeklilige odaklanıp işi sonuçlandırmakta fayda var. İlgine ve bilgilendirmene tekrar teşekkür ediyorum.

rica ederim yararlı bilgi verebildiysem ne mutlu bana şimdiden emekliliğin hayırlı olsun:)

Oy oy oy..! Ne güzel bir temenni. Tabii ki yararlı bilgiler verdin. Allah emeklilikte ve her konuda hepimize hayır nasibetsin, hayırlısıysa ve hayırlıysa olsun, hayırlara vesile kılsın. İlgine tekrar teşekkür ediyor, her daim huzur, saglık ve güzellikler diliyorum...

rica ederim aynı dilekleri sana iletiyorum şansın üst derecede olsun:)

sevgili Possionate insan emekli maasından bisiler ısmarlardı yahu:)))

Hazan arkadaşım dediğin çok hoş, çok güzel ancak emekliliği henüz kapıda bile göremedim ki..! Yukarıda da belirttigim üzere daha raporumu Ankara'ya bile onaylatamadım. Yok eksigi varmış, gediği varmış denilip duruldu ve ben halihazırda kesin olarak neyin eksik oldugunu dahi bilmiyorum, raporum postadaymış. Anlayacagın emeklilik biraz uzakta. Sevgilerimle...

Saglık olsun arkadasım. hayırlısıyla olur insallah...

meraba, ticet kardesim çok haklı konuşuyor. aynı olayın bir benzeri benim başıma geldi. zaten siz emekli olursanız 2022 hakkınız düşer. ayrıca 2022 aylık bağlanma süreci 3 yıl kadar bir zaman da alabiliyor. saygılarımla...

Peki arkadaslar ,ben de sunu sorayım .Aylık bağlanabilir ibareli ,süreli raporlarda da ,aylık bağlanmıyor mu ? merak ettim ...

Ben vazgeçtim 2022 den 32 den. Şunun şurasında sakin sükunet emekli olmayı beklerken yoldan çıkıp bu işlere bulaşırsam bu kez hayattan emekli olurum gibime geliyor. Hele ben bir Ankara'yı halledeyim o zaman biraz hareketlenirim sanırım. Allah her şeyde hayır ve güzellikler nasibetsin cümlemize ve sevgiler hepinize...

Üst Alt