Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığını kestiren kişinin yeniden başvuruda izlemesi gereken yol nedir?

RK.209

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
2022'den yararlanan %60 engelli bir dializ hastası önce yeşil kartla dialize girerken özel dializ merkezlerinden yararlanabilmek için kızının sgk gecer.
Bunu yaparken de yanlış yönlendirme sonucu 2022'den muaf tutulması için pirinsiz ödemeler genel müd. dilekce yazarak 2022'yi durdururlar.

Şimdi bu engellinin tekrar 2022'den yararlanması için Pirimsiz Ödemeler Genel Müdürlüğüne bir dilekceyle müracatı yeterli olacak mıdır?
(dilekce örneği nasıldır.)

TEŞEKKÜRLER.

bu sorunun cevabını aynı şekilde bende bekliyorum ..sgk dolayısıyla kestirdiğim 2022 maaşı yeniden almak için tüm işlemleri yapmak zor tek bi dilekçeyle sorun çözülmesi mümkün değil mi ?

Bir başka örnek:Eşinin (sgk) sağlık karnesinden yararlanırken 2022'başvuruda bulunan engelliye olumsuz cevap geliyor gerekce eşinin sgk yararlanması nasıl olurki???
Eşi bakmakla mukellef veya gelir durumundan olsa belki anlamlı!!!Bu konuda bir fikri, görüşü olan arkadaşlarla paylaşmak istedim..

Bayram Yucelin dikatine :Sizin sorununuz yakınının saglıgından yararlanma ise örnegin anne baba dan yararlanıyorsanız bir dilekceyle çözmek belki mümkün.Bu konuda Bulent bey daha önce dilekce ve mahkeme kararlarını yayınladı.

Eğer belirtilen kriterlere uyuyorsa kestirme sonrası tekrar 2022 alabilmek için sgk'ya gidip tekrar bir başvuru yapmalısınız.

benim tam olarak sorunum şöyle 2008 yılının son aylarında maaşa bağlandım 3 veya 4 kez maaş çektim ve 2010 yılındada sgk girişim oldu ve ankaraya dilekçe yazarak maaşı kestirdim.işyerinde ayrılınca yeniden dilekçe yazmam durumunda tekrardan maaş aktif olur mu ??

Kendiliğinden aktif olmaz, sgk'ya durumu bildirip tekrar başvuru yapmalısınız.

tamam doğru diyorsunuz kendiliğinden aktif olmaz benimde yapacağım tek şey şu primsiz ödemeler müdürlüğü ankara'ya maaşımın tekrar bağlanması die bi dilekçe yazacam.yalnız bu sitede bu konu hakkında birkaç daha yorum okudum tüm işlemleri sıfırdan başvuru yapıyormuş gibi yapacaksınız diye yorumlar gördüm..sıfırdan yapmam durumu olmasında ne olursa olsun çünkü rapor oranımı %45'den %20 ye düşürdüler yeni bi rapor almam imkansız gibi gözüküyor..KISACASI TEK DİLEKÇEYLE MAAŞIN YENİDEN BAĞLANMASI MÜMKÜN MÜ ?

Yüzde 20 oranla malesef 2022 maaşından yararlanamazsınız. Sonuçta bir önceki raporunuzda "sürekli" olmadığından sizden tekrar rapor isteyecekler ve rapor oranınız yüzde 20 olduğu için red edilecek başvurunuz..

:) capricorn biz bi türlü anlaşamadık :)) benim %45lik olan raporum sürekli bi rapor ama ben 2022 maaşını bağlatmak için raporumun aslını olduğu gibi ankaraya gönderdim akıl edipte noterden onaylatmadım fotokopisiyle idare ediyorum sadece...ssk başlangıcım olduğu zamanda (2010-nisan) vergi indirimi için basvuru yaptım o zamanda %19 a düşürdüler daha sonra itiraz ettim ve 2011-şubat ayındada tekrar bi rapor aldım bu defa %20 verdiler...ssklı olarak çalışıyorum yakın zamanda da işi bırakcam dolayısıyla ssk son bulacak..SADECE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ŞU BEN 2022 MAAŞINI TEKRAR ALMAM İÇİN ankaraya dilekçe yazmam yetecek mi işlemleri baştan yap derler mi ??

Aslı gibidir onaylı bir raporunuz olsaydı iyi olacaktı ama bilemiyorum denemekten bişey kaybetmezsiniz ama büyük ihtimalle yeni rapor isteyip başvuruyunuzu sıfırdan yapmanızı isteyebilirler.

tamamdır...öncelikle dilekçe yazmakta fayda var..olmazsa bimer üzerinden çabalarım :) ilginiz için teşekkürler..

Bende anladım heralde dileceyle Pirimsiz Ödemeler Genel Müdürğüne baş vuru yapmak yeterli sanıyorum..Sonucu buraya yazarım TEŞEKKÜRLER..

Aylığı kesilenlerden özürlü sağlık kurulu raporu geçerlilik süresi “sürekli” olanların aylıklarının
kesildiği tarihten itibaren 5 yıl içerisinde yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde özürlü sağlık
kurulu raporu istenilmez.

hımm..tamamdır o halde..sadece dilekçe iş görür gibime geliyo benimde hayırlısı olsun..

Aylığı kesilenlerden özürlü sağlık kurulu raporu geçerlilik süresi “sürekli” olanların aylıklarının
kesildiği tarihten itibaren 5 yıl içerisinde yeniden aylık talebinde bulunmaları halinde özürlü sağlık
kurulu raporu istenilmez.

dilekçene yukardaki yazdığım yazıyıda eklemeyi unutma

alfa dilekçeye eklemek kolay ama hangi kanunun hangi maddesinde geçiyor bu dediğin onuda yazarsan daha bi faydalı olur bizler için..ordaki memurda gider maddeyi okur bilgisi yoksa bile öğrenir o yüzden..malum bilgisi olmayan çok memur war bu ülkede çokda yorum yapan kişiler war..:

Üst Alt