Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylığının evde ödenmesine dair başvuru ve sonrasındaki süreç..?

zirtufuk

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı.

Benim ağabeyim 27 yaşında ve yüzde 84 özürü var. 3 ayda bir özürlü maaşı alıyor. Bu özürlü maaşlarını postacının eve getirmesi için bir dilekçe ile SGK'nın ilgili kurumuna başvurmamız istendi.
Ben de dilekçeyi, ağabeyimin kimlik fotokopisiyle birlikte APS (Acele Posta Servisi) ile gönderdim.
Acaba dilekçeyi posta ile yollamamızın bir sakıncası var mı? Sakıncası yoksa dilekçeyi hemen işleme koyarlar mı?

sakıncası yok gelecek dönemki maaşınızı eve getirirler artık. gönderdikten 2 hafta sonra dilekceniz işleme alınır

Teşekkürler... Yalnız dilekçenin yer aldığı zarfın üstüne kendi adresimi ve gönderdiğim adresi yazmıştım. İçinde dilekçe olduğuna dair bir bilgi yok. Bu bir sorun teşkil eder mi? Yani gerekli birime sağ salim ulaşır mı? Takdir edersiniz ki en ufak bir sorunu bahane ediyorlar. Bu yüzden içimi rahatlatmak istiyorum...

hiç şüphen olmasın kardeşim zarfın yerine sağ salim ulaşır. zarfın üzerine içeriği ile ilgili bilgi yamanız doğru olmazdı. aps yapmanız en doğrusudur. ayrıca size aps alındısındaki AP......... diye belirtilen barkod numarasıyla PTT nin internet sitesinden gönderinizi takip edebilirsiniz. bu arada ben Postacıyım.

"Evrak Tahsis Servisine Gönderildi" ne demek?

Merhaba arkadaşlar. Yüzde 84 özür oranı olan ağabeyimin 2022 maaşının postacılar tarafından eve getirilmesi için sgk ya dilekçe yazmıştım. Dilekçeyi 06/01/2010 tarihinde yollamıştım. Nihayet evrak takip sistemi açılmış ve dosyamın durumuna bakabildim. Orada 18/01/2010 tarihinde "Evrak Tahsis Servisine Gönderildi" yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Mart ayındaki 2022 maşını evde alabilir miyiz?

gönderdiğiniz evrakın incelendiği bir yer orası incelendikden sonra sonucu size yazılı olarak gönderirler.sosyal güvenlik kurumu(emekli sandığı) gelen dilekçeleri içeriklerine göre ayırıp tasnif eder sonra ilgili yerd inceleyip sonucu size bildirir yada siz 0312 4144444 numaralı santraldan dilekçenizin sonucu ilgili kuruma bağatarak öğrenebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Dilekçem ayın 18'inde bu servise gönderilmiş. Peki sonuçlandırılması tahminen ne kadar sürer?Yani mart ayındaki maaşı postacı getirir mi?

dilkçen SGK ya vardktan sonra ellerine gectikden sonra 1 ay içinde sana cevap verirler bu genelde gecikmez ara ara sgk web sitesinden dilekçenin takibini yap ordan sana cevap yazıldığını ve dilekçenin işinin bitirilerek arşive kaldırıldığını göreceksin web sitelerini boş bırakma.

Üst Alt