Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylık nevi durumu için Muhtaç, Malul veya Sakat yazması..?

ögretmen-

Yasaklı Üye
Konular
80
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar evrak takip sitesinde evraklarımız takip ediyorum. orda emekli nevi bazılarında MUHTAÇ bazılarında SAKAT olarak yazıyor. bu özür oranı ile ilgilimi veya muhtaç yazan ile sakat yazan maaş miktarı aynımı. 2022 den maaş alıp rapor oranı % 60 ve dahad üşük olan arkadaşlar emekli nevi muhtaç yazan varmı

2022 maaşı sadece sakatlara verilmiyor:
1- 65 yaşından büyük muhtaçlara / 3 aylık 515 YTL
2- 18 yaşından küçük %40 ve üzeri oranda sakatlığı bulunan çocuklar için anne-babalarına / 3 aylık 515 YTL
3- 18 yaşından büyük ve %40-69 oranında sakatlığı olan yoksullara / 3 aylık 515 YTL
4- Malullere (%70 üzerinde sakatlığı olan, bakıma muhtaç kişilere) / 3 aylık 808 YTL

merak ettigim özür oranı %60 ve daha düşük olan. ve emekli nevi muhtaç gözüken arkadaşlar varmı. merak ettigim %70 ve üzerine raporlara muhtaç %70 altında olanlara sakat olarakmı gözüküyor emekli nevi

benim esimin özür orranı %90 ve sakat yazıyordu netten basvurdum tekrar baktılar dun itibariyle su an muhtac yazıyor ama ne kadar alacam bilmiyorum

selamlar %90 sakatlık oranı olanlar 835 tl 3 aydabir maaş alıyorlar

bu arada muhtaç sakatlığı olanlar nevi ise şahsa kişiye anlamında yani % de lere göre isim takmıyorlar :) sadece devletin arada kullandığı osmanlıca terimler amaç telaşe olsun :)))))

yanlısın var bizim %90 dı ama sakat yazıyıordu diye 505 ytl alıyorduk basvurdum duzelttiler simdi muhtac yazıyor ve biriken 1874 lirayıda alacam

hadi ya onladamı alakalı abi ben baktımda bendede muhtaç yazıyo ALLAHTAN yoksa uğraşır dururduk teşekkürler arkadaşım bende 14.09.2009 tarihinde ilk aylık ödeme yazıyor ptt ye sordum ayın 16 sında kayıt bulamadılar zirat bankasına sordum ordada birşey cıkmadı kağıt falan gelir dedi bir kaç kişi ama anlamadım bir de ben nekadar toplu para alırım beni bilgilendirirseniz cok mutlu olurum 2 ay oldu

jağıdı beklemen gerek adresine gelir alacağın toplu para vesaire orda yazar

teşekkürler... üstat bende 14/09/2009TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME. yazıyor ben bankaya gittim ama hiçbirşey cıkmadı bülent abide diğer forum konularında diyorki kimlik kalktı siz arada kontrol edin diyor ee ayın 14 düde geçti evrak gelmesede ben yinede bakımmı ziraat bankasına he bülent abi birde abi 2 ay oldu engellilik oranı %80 benim nekadar toplu para alırım tahminen bilgilendirisen cok sevinirim saygılar...

Hayır, bağlanmaz. Ya 65 yaşını tamamlamış olmalı ya da %40 ve üzerinde sakat.

Şizofren, eve, haklısın, bu başlıktaki ilk mesajımda hatalı yazmışım. Doğru şekilde düzelttim.

Üst Alt