Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurum 1 yıldır sonuçlanmadı..? [Soru]

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
690
bilgi@engelliler.biz adresime gelen bir soru:

• 2022 Sayılı yasadan faydalanmak için başvuruda bulundum. 1998'den beri maaş almaktayım. Maaşım 2006 Yılın Aralık ayında kesildi. SSK'Dan 280 gün çalıştığımdan dolayı. Ama ben tekrar müracaat ettim 1 yıl oldu. Raporum 40%69 arasında onaylanmış gözüküyor. Fakat evrakta eksiklik var yazısı yazıyor. Bu ne demektir?Benim maaşım ne zaman gelir?

Hangi tarihte "evrakta eksiklik" ibaresi eklenmiş acaba? Sizi ilgilendiren bir evrak eksiği varsa, zaten adesinize yazı gönderirler. Yok, kurumlar arası bir yazışma olacaksa, o zaman da 2-3 ayda hallolmalı diye düşünüyorum.

02 06 2008 tarihinde evrakta eksikliy yazisi yazdi evraklari tamamlayip 20 06 2008 tarihinde gönderdik maşim nezaman gelir ben 03 03 2007 tarihinde başvuruda bulundum raporum40 69 kabul edildi sizce kaclira toplu para alirim maşim nazaman gelir

şimdi hesaplamammız mümkün degil ilk aylık ibaresi yazılsın o zaman hesaplama yaparız tahminim sonuçlanması 2-3 ayı geçmez..
eksik evraklar çinde bişey yazayım müsadenizle eksik evrak oldgunda size neyin eksik oldugunu gönderip tamamlamanızı istiyorlar tamamlayıp gönderiyorsunuz bu kadar.........

sizden ayrica bir bilgi almak istiyorum 1998 tarihinde kastamonu devlet hastanesinden aldigin bir rapor var burapor sürekli idi ben bu raporla 10 yil emeklisandiginda 2022 maşi aldim 2006 yilinda maşim kesildi takrar başvurmak icin maliyeye gittigimde beni eskişehirde oldugum icin eskişehir devlet hastanesina gonderdiler bu hastanadan bana ½40 rapor verdiler yani raporumu 20 puan duşurduler acaba 40 raporla 60 rapor arasinda fak varmi birde 2022 maşini evi cocuklu ve kirada oturankara fak veriyorlarmi eskişehirde bir arkadaş 50 raporu oldugunu fakat ayda 350 yetele aldigini soyluyor2022 de boyle bişey varmi şimdiden bana verecegin cevap icin sana teşekkür ederim

40 ile 69 arasında fark yok çünkü bu oranlar iki şekilde kabul görür şöyle;
%40-69 arası,,, %70-100 arası diye.
şimdi 40-69 arası olan arkadaslar 535 aldılar.
70-100 arası 808 aldılar....

ama en az ankara sgk raporu %40 kabul etmesi gerekir..
yeterli bir cevap olmuştır umarım sizin için.

yani evli olsanizda kirada otursanizda evi olan ve bekar olan bir özürlüyle aranizda maaş farki yok oyle anladim yaniş anlamadiysam bilgilendirdiginiz icin teşekkür ederim

evli bekar emekli dul yetim fark yok anca beraber kanca beraber :)

işin şakası bi yana öyle bir ayrım yok herkes eşit sadece fark 18 yaşından küçüklrde degişiyor..

benim 1998 tarihinden 280 gün ssk m var kastamonu devlet hastanesimden aldigim ½60 raporum var ben kacsene ve kac pirim günüyle emekli olabilir eger emekli olma sansim varsa istege bagli sikorta odeyecem saygilar

tam ney bi bilgi degil ama büyük ihtimal 1800 iş günü olması gerekiyor ve %68 en az olması gerek 60 da oluyor ama maaş biraz düşük oluyor yanlış degilse eger yarın arkadaslar daha geniş bilgi verirler..

Üst Alt