Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurum babamın mülkleri nedeniyle kabul edilmedi..?

• Konbuyu başlatan yaralı65@
  • Başlangıç tarihi
Y

yaralı65@

2007 yılında %80 raporum ile başvuru yaptım
mal müdürlüğü babamın gayrımenkuleri yüzünden dosyamı işleme almadılar
ne yapmam gerek tşkler.

Tc yasalarına göre 18 yaşından büyük herkes reşit sayılıyor ama 2022 maaşında geçerli degil o kanun Babanız ve veya Anneniz biraz malı mülkü ve parası var ise 2022 maaşı alamazsınız...
Yani oradaki dangalak memur onu öyle algılıyor,ama o knun metnini okumuyor baban zengin 2022 maaşı alamazsın o kadar...

ne yapmam gerekiyor nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor
alma şansım varmı?

yaralı var kardeşim istediklerine veriyorlar istemediklerine vermiyorlar. araştır bunu. çünkü ben şunu gördüm ailesi varlıklı olup kendinin geliri olmayan engellilere maaş bağlıyorlar bazende aynı şartlardakilere bağlamıyorlar. yani burası TÜRKİYE kardeşim araştır

kalem çok güzel açıklamışsınız.. Allah ailenizle beraber uzun bir ömür,akıl,ruh ve beden sağlığı versin

şimdi ne yapmam gerekiyor dilekçemi vereyim yoksa mahkemeyemi başvurayım?

Bende %96 raporluyum,adıma ötv den indirimli almış olduğum bi araç var bu yüzden banada vermediler 2022 maaşı, memurun bilgisine insifiyatine kalmış bi durum .. ben uğraşamıyorum artık aracın 5 yılı doldurmasına 1 yıl kaldı üzerimden deveredeceğim o zaman vermesinde görelim..

benim merak etiğim bu bize verilen bir hakmı yoksa keyfi bir uygulamamı eğer bize verilen bir haksa bu hakı nasıl almalıyız?

hepinize ilgilendiğiniz için teşekür ederim özelikle kalem hanıma
çok açıklayıcı oldu

Üst Alt