Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 Başvurum bağkur kaydım olduğu gerekçesiyle reddedildi!?

mask

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
bana gelen yazının özeti : 26/5/2010 tarihli başvurunuzun kurumumuzca incelenmesi sonucunda bagkur kaydınızın oldugu tespit edilmiştir..bu itibarla,anılan kanununun 1. maddesinde belirtilen muhtaç olma koşulu taşımadıgından tarafınıza aylık baglanmasına imkan bulunmamaktadır...ancak halen sosyal güvenlik kurumuna tabi degil ve muhtaç iseniz.baglı bulundunuz kaymakamlıga başvurarak 2022 sayılı kanunun uygulanması ilişkin yönetmeligin 14. maddesine göre yeniden düzenlenecek belgelerin gönderilmesi halinde,durumunuz aylık baglanması yönüyle incelenebilecektirr.

şimdiii..... bagkur kaydım var amma tek kuruş pirim ödemişligim yok..sorun çıkartırmı diye ısrarla vurgulamama ragmen mal müdürlügündeki memur arkadaş başvurumu işleme koydu...bende herhangi bir araştırma yapmaksızın evrakları o şekilde gönderttirdim..neyse olan oldu..neticede bagkur dondurup evraklar yeniden gönderilse aylıgın baglanma durumu..bundan ziyade; hangi tarih baz alınıp aylık baglanır..ve tahmini ne kadar toplu para ödenirr....
dip not:rapor oranı % 41

bağkuru kapat terk edilmiş göster.

Sigortaya kaydınız olduğu sürece 2022 aylığı bağlanmaz. Ne zaman ki o kayıt iptal olur, o zaman 2022 aylığı hak edilebilir..

Üst Alt