Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurum kaymakamlıkça "şüpheli" bulunmuş..?

ahmet atlar

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ,benim %90 sürekli ağır özürlü raporu olan çocuğum var yaklaşık 5 aydır evde bakım maaşı alıyoruz, 2022 dosyasını geçen yıl şubat ayında mal müdürlüğüne verdim nihayet geçen hafta kaymakamlıkta heyete girdi. sonuç: baazı şüpheler oluştuğundan tekrar soruşturulmasına diye bir karar çıktı

benim maddi olarak hiç bir şeyim yok. yeşil kartlıyız ve hayatım boyunca hiç sigortalı olarak çalışmadım. bunlar zaten dosyada yer alıyor.
şimdi soruyorum: şu anki durumumla yeşilkart alıyorum, evde bakım maaşı alıyorum ne hikmetse 2022 de şüpheler oluşuyor ben anlayamadım ya siz?.

2022 dosyası kaymakamlıkta reddolunmuş.

İyi günler,%90 sürekli ağır özürlü raporu olan çocuğumun dosyası yaklaşık 1 yıl bekledikten sonra kaymakamlıkta oluşturulan heyette maddi durumum güya iyi olduğundan reddedildi.oysa ben hiç bir sigortalı işte çalışmadım herhangi bir işim veya işyerim yok,ben bu karara itiraz edebilirmiyim,şayet edemez isem tekrar nasıl bir yol izleyebilirim süre veya bir sınır varmıdır.

Çocuk 18 yaşın altındaysa ailede kişi başına düşen gelir 85 TL yi geçmiyorsa itiraz edebilirsin.

Sürekli çalıştığınız bir iş yoksa bu gelir hesabını nasıl yaptılar yada siz nasıl bir gelir hesabı verdiniz. Onlarıda yazarmısınız?

Pardon bir üst mesajdaki "Bakıcı aylığı alıyoruz." sözünü göremedim. Muhtemelen bakıcı aylığı 2022 deki muhtaçlık sınırı olan 85 TL ile çakıştığı için red olunmuştur. size tavsiye edeceğim şey çocuğun 18 yaşını doldurmasını bekleyin. 18 yaş üstü kişilerde muhtaçlık sınırı belirlenirken "giderler" cıkarıldıktan sonra hesap yapılıyor 18 yaş altı için giderler çıkılmadığı için sorun yaşanıyor.

İnanin ben ne gelir hesabı verdim ne de bana birşey soruldu,dosyayı 2008 şubatta mal müdürlüğüne verdim bugün bana ilçemizdeki özürlüler derneğindeki arkadaşım red kararını söyledi.ama çevremdeki diğer tanıdığım bir çok 18 yaş altı özürlü aileler hem bakım maaşı hemde 2022 maaşı almakta, bende şu an şaşırmış durumdayım.

Sanırım yapacak birşey yok.

Malesef yapaçak bir şey yok. 18 yaş altı özürlü maaşında öngörülen muhtaçlık sınırı aldığınız Bakıcı Parası nedeniyle 85 TL nin üzerinde olduğu için elden bir şey gelmiyor. Söylediğim gibi çocuğun 18 yaşını doldurmasını beklemekten başke care yok.

Sayın oturan boğa.Kaymakamlıkta 2022 dosyası polis soruşturmasında gelirim yüksek gösterildiğinden red kararı alındı,oysa polis bana hiç sormadan gelir haneme miktar yazmış,ben bu karara itiraz etmek istedim bana 6 ay sonra dosyayı tekrar açabileceğim veya bölge idare mahkemesine başvurabileceğim söylendi bu doğrumudur bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

6 ay bekleme süresi neye dayanıyor bilmiyorum. Ama, karara itiraz hakkınız elinizden alınamaz. Öyle, bekleme süresi felan da olmaz bu işin. İtiraz edin, reddedilirse, o zaman dava konusu edersiniz. İtiraz mekanizmasını çalıştırmadan dava etmenizin bir anlamı olmaz.
Eğer gelir düzeyiniz öngörülen kriterin altındaysa, itiraz edin:

... Kaymakamlığı'na

... tarihinde yapmış olduğum 2022 Özürlü Yakını Aylığı başvurum, gelir açısından muhtaçlık seviyesinin üzerinde gelire sahip olduğumuz gerekçesiyle reddedilmiştir. Ne var ki hiç bir gelirimiz olmadığı gibi, gelir tespiti için eve gelen görevli memur da bu konuda bizlere soru sormamıştır.
Başvurumuzun yeniden değerlendirilmesini arz ederim

adınız soyadınız / tc kimlik numaranız
çocuğunuzun adı soyadı / tc kimlik numarası
adresiniz
telefon numaranız
sigorta kurumlarıyla ilişiğinizin olmadığına dair belgeler
Varsa muhtardfan alacağınız muhtaçlık yazısı vs.

Üst Alt