Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurumuz reddedildi, ama gerekçesini bilmiyorum..?

rezzak

Yeni Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
merhaba

benim yüzde 72 raporum var. evraklarımı tamamladım. maliyeye teslim ettim 5 ay sonra kurula girdi kuruldan araştılıcak diye çıktı
4 ay sonra sordum dosya ret cevabı maliyeden aldım

.adımda hiç birşey yok 1986 doğumlu 4 çoçuk babasıyım. ret nedenini ne olabilir ya da bundan sonra ne gibi işlemler yapabilirim .
aydınlatırırsanız memnun olurum

teşekürler.

reddi kim yaptı kaymakamlıktaki mal müdürlüğümü yoksa sgkya yolladınızda orasımı red etti önce onu yazın kaymakamlıktaki mal müdürlüğünün red etme gibi bir yetkisi var ama size neden red edildiği hakkında bilgi verilmesi lazım

2022 yasasında 6 kişilik 200tl gelir ile faydalanabilirmi

1986 doğumlu 4 çoçuk babası yüzde 72 özürlü rapurumun 2022 yasasından faydalanmak için gereken bütün işlemlerini yaptığımda adımda herhangi birşey çıkmadı yalnız karakoldan aylık geliri 200 tl yazıyordu dosyayı bu şekilde maliyeye teslim ettim 7ay sonra dosya RET çıktı sebebini maliyeye sordum cevap 200tl aylık gelir olduğundan dolayıdır dediler. aylık gelirim 2022 yasasında eşimin ve çoçuklarıma bölünecekmi .kişi başı nekadar olması gerekir.

2022 için gerekli evrakları 1 ay önce kadar teslim ettim..

şuanki gelir durumu => sıfır
sigortalılık durumu => sadece giriş var herhangi bir pirim ödemişligim yok..aktifligi pirim borçlarının ve faizlerinin birikmesinden ibaret..

muracat öncesi maL müdürlüğündeki memura danıştım (niye orda oldugunu ispatlarcasına Ankara bilir dedi.)
sydv de calışan memur ise red gelmez cevabı verdi..

sizce ne sonuç çıkar arkadaşlar ?

not:istege baglı tarım sigortasına kaydım var ve kayıt olurken özrüme dair bi ibarede belirtilmedi

İsteğe bağlı da olsa sgk'ya prim ödendiği sürece 2022 başvurusu kabul edilmez; bağlanmış 2022 maaşları iptal edilir; aynı anda ödenmiş 2022 aylığı varsa faiziyle geri alınır.

2022 yasasında babanın geliri çuçuklarına dağılırmı

benim yüzde 72 rapurum var aylık 200tl jandarmadan gelir yazılmış. benim 4 çuçuğum var yani benim gelirim çuçuklarıma bölüşecekmi bölüşürse dösyam niye ret edildi bizi aydınlattırırsanız memnun öluruz.

2022 özürlü aylıgına başvuran sizseniz dogrudan sizin gelirinize bakılır ve geliriniz hanedeki kişi sayısına bölünmez. Bu yüzden aylık geliriniz 98 TL'den yüksek çıktıgından dolayı size 2022 aylıgı baglanmaz.

Maliyeden ret edilen yüzde 72 rapurumu alabilirmiyim alırsam o rapor ile yeniden kurumlara başvurup ilçe kuruluna yani mal müdürlüğüne teslim edebilirmiyim

72 lik raporu vermezler dosyada kalır tekrra başvuracan tekrra alacaksın malesef

2022 için mahkeme yolu

2022 dosyam 2022 yasasına uygun aylık gelir 50 tl yazmışlar adım herhangi sigorta veya birşey yokken kaymkamlık kurulundan RET cevabı geldi sebebini daha sormadım ama olumlu bir neden olacağını sanmıyorum bu durum ret cevabına karşı ne yapabilirim mahkemelik bir durum gerekiyorsa ne yapmam gerekir kimi mahkemeye verebilirim teşekürler

2022 için mahkeme gerekliliği

2022dosyamın yasaya uygun şekilde olduğu takdirde kaymakamlık kurulu sebep yazılmadan RET cevabı yazmışlar maliyaya sordum mahkeme verin dediler mahkemeye nasıl ne şekilde vermem gerektiğini yazarsanız memnum olurum. teşekürler

Rezzak Kardeşim.

75 doğumluyum bende 2022 sayılı kanuna göre müracaat ettim. benimkide reddedildi.

Benim hiç bir gelirim yok. evde anne baba ve ben 3 kişi yasıyoruz Gerekçe henüz bana bildirilmedi ama sanırım tek nedeni Babamın emekli maaşının aile fertlerine bölündüğünde yüksek gelmesi.

Fakat. bu durumu sosyal yardımlar daire baskanlığına sordum. Aynı durumda onbinlerce insan oldugunu ve herkesin bu parayı aldıgını benimde bu parayı almaya hakkım olduğunu söylediler. ve başbakanlık özürlüler idaresine durumu anlattım Gerekçeli kararı faxlamamı istediler. Bende gerekçeli kararı bekliyorum. Hem sosyal yardımlar daire baskanlıgına hemde basbakanlık özürlüler idaresine faxlıyacam.

bunlar haricinde mahkeme safhası nasıl oluyor bilen arkadaslar yazarlarsa sevinirim.

2022 dosyasına maliyeden sebepsiz RET

arkadaşlar bir sorun hakkında bayadır mesaj yazıyorum bir türlü cevap alamıyorum arkadaşlar bir yardımcı olunda şu sorunda halledelim. sorun şu: benim 2022 rapurumda herhangi bir eksiklik olmazken yasaya uygun bir şekilde dosyayı yaptım maliyeye teslim ettim maliye eve kontrula geldi henüz bir sorun olmadığını söylediler 2022 dosyam maliye ve kaymakamlık kurulundan RETcevabı geldi maliyeye sebebini RETsebebebini sordum maliyeyenin verdiği cevab kaymakamlık RET yazmış fakat sebep yazmamamışlar. benimde bu duruma karşı neyapabildiğimi veya mahkeme gerekiyorsa mahkemeye nasıl başvuracağımı yazarsanız memnum olurum.arkadaşlar yazıktır bizim bir özürlülük hakımız var bunuda kaybetirmeyelim şimdiden hepinize teşekürler

Rezzak,
1.Senin 100 Tl'yi geçen bir gelirin var mı? Varsa başka gelire bakılmaksızın talebin reddedilir.
2. Çalışan çocuğun var mı? Varsa onların sana ayırabileceği yardım miktarı dikkate alınır yasal olarak.
3. Eşinin geliri varsa aynı şekilde.

Eğer, hiçbir gelirin yoksa, nafaka yükümlüsü olan çocuklarının ve eşinin sana ypabileceği yardım miktarıyla birlikte tüm gelirin 100 TL altındaysa mahkemeye başvurabilirsin tabi ki.
Sana glen red yazısıyla birlikte muhtaçlık şartlarına uydugunu belirterek ilçe idaresinin kararına itiraz edersin mahkemede.
Fakat mahkeme de seni muhtaç bulmazsa talebin reddedilir.
Öncelikle gelir durumunu sorgula ve tüm gelirinin 100 Tl altında olduguna inanıyorsan mahkemeye başvur.

2022 dosyanın sgk ya ulaşma süresi

2022 dosyası ankara ya gönderildi dendiğinde ne kadar zamanda ankaradaki sgk kaydına geçirilir.

Bunu bilemeyiz rezzak. Bir arkadaşın gönderilen raporunun Ankara'ya aylarca gidişine tanık olduktan sonra hele hiç bişi diyemem...Rapor kayboldu mu diye kuşkuya bile kapılmıştım:9

Rezzak mahkemeden bahsdiordun ama sanırım buna gerek kalmamış, dogru mu? Başvurun bunda kabul edilmiş öyle anladım. Durumun için evrak takipten baksana bir:Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama

doğru başvurum kabul edildi 50 gündür dosya ankaraya gönderildi 2022 evrak takipten sorguladım adınıza kayıt bulunamadı yazıyor. sizce tahmini ne kadar süre zarfında dosya 2022 kaydına geçirilir. teşekürler.

Rezzak şimdiye işleme alınması gerekirdi. İstersen alo 170'ten sor bi.
Muhakkak ara alo 170'i hatta kaydol ve kayıtlı olarak sorunun cevabını iste ki geçiştirerek cevaplamasınlar...
kaymakamlıktan da sor durumunu gerekirse.

Üst Alt