Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurumuz reddedilmiş. Nedeni ne olabilir?

albatros99

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Benim üzerime mal bulunmamasına rağmen maaş başvurum kabul edilmedi.Kaymakamlıktan öyle cevap aldık..Kirada oturmuyoruz,araç var ama benim üzerime değil..Ekonomik koşulllar çok kapsamlı mı araştırılıyor acaba?Sahip olduğum kredi kartlarının bunla bir ilgisi olabilir mi?
Birde orjinal raporum o başvuru evrakları ile gitti,fakat orjinali gibidir gibi olan hastanenin verdiği 4 adet rapor elimde.Orjinal raporuda hastaneden hemen çıkartmak söz konusu olabilir mi ki?

Evet, ekonomik koşullarınız çok kapsamlı araştırılıyor. Sadece sizin geliriniz değil nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan (anne, baba, eş, çocuk) size düşecek gelir de araştırılıyor.
Eğer sizin geliriniz yoksa bunda da nafaka yükümlüsü yakınlarınızın gelirine bakılır. Nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan aylık olarak 100 TL'yi geçen bir yardım miktarı tesbit edilirse size aylık baglanmaz. Ev kira değilmiş. Bu durumda nafaka yukumlusu yakınlarınızın gelirinden mutfak ve egitim masrafları (yaşamsal boyutta olanlar gider kabul edilir, çevrenin ekonomik durumuna göre bu tesbit yapılır) düşülür kalan paradan size yuz tl ayırabiliolarsa bir geliriniz var kabul edilir ve size 2022 aylıgı baglanmaz.
Örnek olay 2 ve 3'ü dikkatle inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/202...22-ayliklari-gelir-hesaplamasi-ornekleri.html

Üst Alt