Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurusu için "raporda noksanlık yazısı yazıldı" ne demek?

akdeniz1984

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
asağıdaki konu hakkında eni bilgilandirir misiniz?

• SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    20/03/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    14/04/2008 Rapordaki eksikliklerden dolayı iade edildi.
    22/04/2008 TARİHİNDE 36367KARAR NOSU İLE

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    30.04.2008 TARİHİNDE RAPORDA NOKSANLIK YAZISI YAZILDI.

Hastahaneden aldığınız sağlık kurulu raporunda prosedüre uygun olmayan eksiklikler var.Gerekçesi yazılmıştır.Gerekli bilgiyi başvurduğunuz kurumdan öğrenebilirsiniz.

ŞU 2022 BAŞVURUSU HAKKINDA PROSEDÜR NEDİR .

ortalama aylık gelirinizin 79,18 YTL den az olması halinde 2022 için başvurabilirsiniz.

bu noksanlığı giderdiğimizde işlemlere aynen devam edilecekmi

lütfen daha detaylı bilgilendirebilirmisiz yani benim ne yapmam gerekiyor hastaneyemi gidecem mal müdüelüğünemi emekli sandığınamı

evet

arkadaş benimde ayne oldu...yapabileceği tek şey hastane gideceksin orda işini bitiriceksin. yada seni herhalde raporda eski yönetmelik dolayı olabilir vede yeniden rapor verecek....

Hastaneye gitmeniz gerekse dahi bunun için size bir yazı gelmeli. O yazı gelmeden bir şey yapamazsınız.

diyelimki evrağın eksiklerini tamamladık veya yeniden rapor çıkardık evrağın tekrar işleme alınması ve ilk maasın öedemesi kaç ay sürer ve baska bir eksik evrak daha çıkabilirmi bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim

eksik evrklar sana zaten gönderilip düzeltmen istenilecek sen düzeltip gönderecksin onlar evrak ellerine ulaşınca tekrar işleme alacaklar bende de öyle oldu sonra yaklaşık 2 ay sonra para elime ulaştı..

Arkadaşlar 1 ay oldu hala bir evrak gelmedi bana gelmediği için de hastaneye başvuramıyorum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz..

bana gönderecekleri evrak için yaşlılar sosyal güvenlik dairesini aradım bana mal müdürlüğüne başvur dediler mal müdürlüğüne başvurdum onlar hastaneye basvur dediler hastaneye basvurdum sana bir evrak gelecek onunla başvur dediler ama hala bir evrak elime ulaşmadı

Bence bugünlerde gelir. 1 hafta daha belke derim...

Evrak olmadan başvuramazsın hastaneye. SGK'na yaz sen yine: bilgiedinme@sgk.gov.tr

Dilekçe örneği:

• Sosyal Güvenlik Kurumu Yaşlılar Sosyal Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na

... tarih ve ... [varsa] kayıt numarasıyla 2022 saylı yasa çerçevesinde başvurduğum muhtaçlık maaşı, aradan geçen süreye karşın hala tarafıma bağlanmadı. İnternet üzerinden yaptığım takipte, "30.04.2008 TARİHİNDE RAPORDA NOKSANLIK YAZISI YAZILDI" ibaresi yer almakta. Ne var ki, rapordaki eksikliği tamamlamak için tarafıma herhangi bir yazı ulaşmadı ve bu sebeple hastaneye gidip işlem yapamıyorum.
    Başvurumun sonucunun neden bu kadar geciktiği, başvurumun şu andaki durumu, ne zaman neticelendirileceği ve maaşımın ne zaman hesabıma yatırılacğı konularında tarafıma bilgi verilmesini arz ederim

Ad Soyad
    TC Kimlik numarası
    Maş başvurusu yapılan kurum
    Açık adres ve telefon numarası

O zaman 10 gün daha bekleyelim. yardımcı olan arkadaşlara bilgilerindirdikleri için teşekkürler

evrak bugün geldi noksanlılarda: doktorların imzası var ama ismi yokmuş hastaneye sordum biz o noksanlıkları düzeltip tekrar göndereceğiz kuruma dediler. artık benim bişey yapmama gerek yok değilmi beklemekten başka

Şimdi Muhtaçlık maaşım bağlandımı?

• Emekli Nevi :MUHTAÇ
    Durumu :AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    20/03/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    14/04/2008 Rapordaki eksikliklerden dolayı iade edildi.
    22/04/2008 TARİHİNDE 36367KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    24/10/2008 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    30.04.2008 TARİHİNDE RAPORDA NOKSANLIK YAZISI YAZILDI.
arkadaşlar şimdi aylığım bağlandımı bağlandıysa ne zaman ilk maaşı alabilirim maaşa ilk başvurduğum tarihten bu yana 1 yıl geçti geriye yönelik ödeme verirlermi

Maaş bağlanmış. Hayırlı olsun. Başvurduğun tarihten bu güne geçen süredeki maaşları toplu olarak alacaksın.
Önmüzdeki ilk maaş döneminde maaşını, 1 ay içinde de toplu paranı alırsın. Eve belge gelecektir zaten...

ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum sonunda bağlandı maasım inş. arkadalarımın maaslarıda en kısa sürede bağlanır.

Üst Alt