Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 başvurusunda kar8 ne demek?

nurten

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Selam,
annem 2005 yılında yaşlılık maaşına bağlandı. fakat 2008 başında felç geçirdi ve %98 özrlü oldu. ben de 14-10-2008 de verdiim dilekçede annemin raporunuda koyarak yaşlılık maaşının özürlü maaşına çevrilmesini talep ettim.
emekli sandığından kontrol ettiğimde 02-12-2008 evrak tahsis servisine gönderildi diordu. dün kontrol ettiğide bu yazı aynı fakat yeni bişi eklenmişti: "11-02-2009 kar8" yazıor.
bu ne demek?

bilgilendirirseniz sevinirim

gözünüzaydın dilekçeniz kabul edilmiş. mart ayında özürlü maaşı alır. %98 se 820ytl falan galiba

çok tşkr edrm çok müjdeli bir haber oldu beu.peki birşey daha sorucam eve evrak gelmesi gerekirmi mart ayında maaşı alabilmek için

yine annemin bakım aylığı için şubatın başında eve geldiler ve hesap açmamı istediler.ben izmirde yaşıorum.açtımhesabı ve yetkili yere götürdüm fotokopisini.bana dedilerki genelde 2 ay sora para hesaba yatıor bouna gitme hesaba bakmaya.peki bu iki ay dedii zaman bu şubatın 15 i de dahilmi yani martın 15 inden sonramı bakmaya gidicem.bide görevli dedi şimdiye kadar daha hiç ilk ayda hesaba para gelmedi.ben yinede şubatın 20 veya 21 gb hesaba bakmaya gideyimmi acaba

maaşı alabilmek için belge gerekmez sanırım kimlik numarasına göre verirler
dilekçe ile verdiğiniz raporun kurum kayıtlarına girdiği tarihten bu güne kadar biriken farklarınız için adresinize bi ödeme emri gelir sanırım o ödeme emri ile ziiraat bankasına gideceksiniz biriken farkları tahsil edeceksiniz

şimdi nurten hanım bu konuda kesin bişey demek çok zor görevlinin dediği gibi genelde 2 ayda yatar ama daha uzun veya hiç duymadım ama daha kısada sürebilir birde bu paranın belli bir yatış tarihi yok ayın kaçında yatacağı belli olmaz
eğer vaktiniz varsa arada bi hesabınızı kontrol edin vaktiniz yoksa ayın sonlarına doğru bakın hesaba birde şubenizden internet bankacılığını açtırarak netten kontrol edebilirsiniz hesabınızı.

efe can bey beni aydınlattınız çok ama çok tşkr ederm.

Normal aylığın yanı sıra, bir de biriken bir para varmış. O biriken paraya atıftır, KAR8 ibaresi.

oturan boğa bey yani evraklarda yazan tahsis servisine yollandğı tarihten kar8 ibaresi yazan tarih arasındaki paramı birikmiş para oluor

Yükseltme başvurunuzun Kurum kayıtlarına geçtiği zamanı takip eden ay başından itibaren biriken paradır. O da, bir dönemlik maaşa denk gelir diye düşünüyorum.

2022 maaş bilgimde kar8 yazıyor.Martta maaşımı alabilirmiyim?

11.02.2009 kar8 yazıor

.sizin dediğinize göre maaş bağlandı diorsunuz ama. evrak tahsis servisine gönderildi 1. açıklama 02.12.2008 yazıor 2. açıklamada bişi yok belirtilmemiş
gerçekten martta alabilir mi annem maaşını?
bir de.biriken para nasıl olcak nasıl alınacak bilgi verir misiniz

annenizin engel %sine göre eğer %40-69 arası kabul edilirse aylık 540 TL den eğer %70-100 arası kabul edilirse 820 TL den yanılmıyorsam nezaman başvurduğunuzu yazarsanız yada bu şekilde siz kendinizde hesaplayabilirsiniz 3ayda1 alınan bir maaş dilimidir yılda 4 kez ediyor. buna göre hesaplamanızı yapınız

merhabalar

annemin engelli maaşını bu ay aldık 836 tl. bilgileriniz için çok teşekkürler.biriken parayı ne zaman alıcaz.evrak gelmesini beklemelimiyiz.yoksa aramamız gereken bi tel no varmı.

Evrak beklemeyin. Ziraat bankası özel işlem birimine gidip toplu paranızın yatıp yatmadığını kontrol edin.

Dilerseniz 170 numaralı telefonu arayıp sormayı da deneyebilirsiniz.

2022 toplu paramı nezaman alabilirim?

biriken para için zıraat bankasına gittim bugn.para olmadını sölediler.2022 maaşı için biriken paradan bahsediorum tabii.sonra 170 i aradım ve martın 4.nde parann yollandını sölediler acaba ne kadr sürede gelir bankaya bi bilginiz varmı

Yattığına göre bugün alailmeniz gerek. Ziraat Bankası Özel İşlem biriminde gittiniz mi?

evet gittim gelmedini sölediler

ayrıca toplu para miktarının da 356 tl oldunu sölediler.170 teli aradıımda

mrb lar bugn tekrar gittim bankaya bana 15 gün sonra gel anca gelir dedi daha 1 aydan olanlarınkine sıra gelmedi dedi aslı varmıki.birde bugn emekli maaşlarına bi sefere mahsus 300 tl verceklermiş engelli maaşınıda kapsarmı

dogrudur KAR8 yazan tarihten 45 gün 2 ay arası yatıyo boşuna gidip yorulmayın.

cvp için tşkrler.cuma günü aldım parayı.eve evrak geldi onunla gidip aldım.darısı inş bi aksilik olmassa bakım parasına inş bu ay yatar.

Üst Alt