Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 dolandırıcılarının tuzağına düşmeyin, aman dikkat!!!

UZAKLAR

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
1
Herkese merhaba arkadaşlar.

Malmüdürü olarak görev yaptığımı daha önceden sizlere duyurmuştum. Bugün az önce yaşadığımız bir olayı sizlerle paylaşıp, başınıza gelmesi halinde de savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı rica ediyorum.

2022 maaşına bağlanmak üzere Ankaraya gönderilen engelli vatandaşlarımızın dosyaları bildiğiniz gibi en az 4-5 ay beklemede kalıyor. Bu dosyaları nasıl tesbit ettiler bilmiyorum ama dosya sahiplerine telefonla ulaşıp bugün ankarada heyet toplanacak bilmem şu saate kadar çocuğunuzu mutlaka getirin veya vereceğimiz hesap numarasına 500 TL yatırın, biz almış olduğunuz raporu burada yenileyeceğiz gibi taleple dosya sahiplerini arıyorlar ve para istiyorlar.
0531 li bir numaradan aranan vatandaşımız bana geldi ve bende ilgili kişiyi arayarak olayı çözmeye parayı nereye nasıl ve hangi sebepten dolayı yatırmamız gerektiğini sormaya başladım.
Bir iki sorudan sonra adam endişelendi ben siz kimsiniz parayı hangi isime çıkaracam diyince ortalık karıştı ve karşılıklı bağırmalar ve küfürlerle görüşme sona erdi

size ve çevredekilerinize bu gibi talepler olursa lütfen gereğini yapalım.

teşekkürler.

daha neler duycez görcez yav saol arkadaş bilgilendirdiğin için

Kurumun içindendir bunu yapanlar araştırılırsa çıkar bence.. Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar artık.. Nasıl geçecekse kursaklarından o para! Yakaladıklarını idam etsinler bence yaşamasın öylesi insanlar ölsün!! Ne haram biliyorlar ne kul hakkı ne günah.. Deli olmamak içten değil!!

burada benim bir engelli arkadaşımın başından geçeni de paylaşmak istiyorum. arkadaşım yürüme engelli çift koltuk deyneği kullanıyor geçen ay 2022 maaşını çekmiş ve bankadan elli metre uzaklaşmışki kravatlı memur giyimli biri yaklaşmış ve maaşının eksik ödendiğini demiş dekontu ve parayı almış gel bankaya demiş ve hızlanmış arkadaş bankaya gittiğinde banka görevlileri yok böyle bişey demiş ve arkadaşta dolandırıldığını anlamış durumu emniyete bildirdi...

0212 444 03 33 nolu numara arayıp garanti bankasından aryıoruz derlersede kanmayın bu da dolandırıcıların yeni taktiği.. Geçen aradıklarında 2022 maaşı alan abimi sordular şerefsizler... Allah onlardan bizi esirgesin..

Vay bee, bu iş bayağı ciddiymiş baksanıza arkadaşlar adamlarda ne taktikler ne organizasyonlar varmış meğersem. aman dikkat edelim. ve de şikayetimizi unutmayalım. biz sustukça bunlar konuşmaya aldatmaya devam edecektir. şebekeden birini dinlemeye aldılarmı gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. saygılarımla.

Garanti bankasının numarası alan kodu olmadan "444 0 333" şeklindeymiş... Yani "0212 444 0 333" Garanti Bankasının taklit numarasıymış.. Bir çok kişi dolandırılmış bu yöntemle.. Aklımızda bulunsun ne oluuur ne olmaaaz.. Aslında böyle telefon yolu ile ulaştığı zaman birileri bize direk adı verilen kurum ile bağlantı kurmak lazım.. Öyle şak diye aha aradılar hemen yatırayım parayı demesin canım artık insanlarda..Bizimde dikkatli olmamız gerekiyor..

Hırsızlarla baş etmenin yolu başarabildiğimiz oranda hırsızlardan daha art niyetli düşünüp
ona göre önlem almaktır.

Üst Alt