Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli aylığı için adres değişikliği bildirimi..?

carpe

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
adres değişikliğinde evde bakım için sgkya başvurulduğunu biliyorum ama 2022 emekli aylığı için kaymakamlığa yada benzer bi yere başvurma şartı var mı acaba?

KKELEBEKK;

cvp için teşekkürler. bişey daha sorayım. taşındığımız ev yeni ve babam uzerine tapulu şimdi benim bunuda bildirmem gerekiyo mu yoksa onlar mı araştıracaklar

Ben öncelikle bir düzeltme yapayım. Siz Evde bakım aylığı için sgk'ya demişsiniz, sosyal hizmetlere başvuru yapılır Evde Bakım aylığı için,
2022 için SGK'ya yapacaksınız.

Sorunuza gelince,
Siz dilekçenizde bildirin.
Evden gelir elde etmeyeceğiniz için sorun olmaz,
Yani gelir kriterinde değişiklik olmayacağı için,olmadığı sürece sorun olmaz.
Gelir kriteri de, 100 TL'yi aşılmamalı 2011 yılı ilk altı ayı için..

KKELEBEKK;

zamanında verdiğiniz cevap için evden bi gelirimiz yoktu ama şuan 250 tl kira alıyoruz alt kat için

acaba bunun için nasıl bir yol izliyecem anlatabilir misiniz

2022 maaşı müracaatı illerde defterdarlık,ilçelerde malmüdürlüğüdür.araştırma ise illerde valilik il idare kurulu,ilçelerde ise kaymakamlık ilçe idare kuruludur.

Carpe, alt kattan elde edilen kira dogrudan sizin gelirinizse bunu en geç 90 gün içinde bildirmekle yükümlüsünüz aksi takdirde size yersiz ödeme iddiasıyla borç tahakkuk ettirilir. Yok, alınan kira babanıza aitse sesinizi çıkarmayın sadece adres bildirin kafi.
2010 tarihinden önce 2022 aylıgı alanların muhtaçlıgı zaten Aralık 2014 tarihine kadar yeniden gözden geçirmeye tabi olacak. Onlar bu yeniden gözden geçirme surecinde nafaka yükümlüsü yakının olan babandan sana düşecek yardım miktarını yeniden gözden geçirirler zaten. Eğer muhtaçlıgın devam ediyorsa aylıgın da devam eder.
Dediğim gibi dogrudan senin gelirinde bir değişiklik yoksa bildirimde bulunma. Eger evliysen eşinin geliri varsa ya da senin kendi gelirinde bir değişiklik olduysa onu bildirmek durumundasın yalnız, unutma.

Merhaba Melek Hanım.Eşim ve Ben bakım için adres değişikliği bilgisini Sosyal Hizmetlere bildirdik...2022 içinde ayrıca SGK ya bildirmek gerekiyor değilmi...Aklımda kalan bişey var 2022 aylığı alan 2 kişi evlendiklerinde Kocanın maaşı % 50 arttırılıyor diye duymuştum bu doğrumu acaba...

Evet, adres ve soyadı değişikliği bildirimini yapın. hayır, öyle bişi yok. Evlilik sebebiyle eşlerden birinin maaşında arttırma diye bişi yok. Yanlış bilgi yani.

Üst Alt