Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli aylığını almak için babamın sağlık güvencesinden vazgeçmeli miyim?

jonjon

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
18
Arkadaşlar selamlar,

benim sağlık güvencem bağkur (babamın üzerinden) , 2022 maaşı almak için başvurdum aylık bağlanınca yeşil karta geçmemi söylediler..
Sonda alıyorum vs. sağlık giderlerim için yeşil kart sıkıntı yaratır mı kararsızım.. sizce ne yapmalıyım?? bu durumda olan varmı??..

Tşk ederim kalem ilgin için , olmadı sgk ya bi mail yazsam bilgi almak adına ne cevap alırız acaba deneyelim bakalım..

Bu konuda detaylı bilgiyi nereden öğrenebilrim ssk danmı? yoksa mal müdürlüğünden mi?

Kimse babasının sağlık güvencesi varken 2022 maaşı vermiyor ben mühasebe müdürlüğüne ve sgk ya sordum öyle bir şey olmayacagını ve alamayacagımı söylediler. Ve egerki yeşil karta geçersem bir daha babamın sağlık güvencesine dönemiyecegimi söyediler. Böyle bir karışıklığın olması gerçekten üzücü.2022 maaşı alan arkadaşların yazmasını bekliyorum çünkü yeşil karta geçmek istemiyorum.

Nereye sorsak alamasınız diyorlar il müdürlüğünede gitsek bence aynı şeyi demeye devam edecekler ama ben millet vekilinin akrabası olmuş olsaydım işim çabuk olurdu bence konu bundan ibaret...

sağlık sorunlarımdan dolayı rapor alma hakım var ama dediğiniz gibi ben sgk sordum memur babamın sağlık güvencesinden yaralanamayacagımı yeşil kartlı olmam gerektiğini söyledi bana.

Evet sgk da çalışan memura sordum.

yeşil kartlı olmamak için araştırıyorum.. evet ssk lı olupta engeli maaşı alan kişiler varmış. ve ben bir tanıdığım maaşı aldığını ögrendim ama kendisi üniversite öğrencisi, öğrenci olmasından dolayı olabilirmi?

Üst Alt