Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli ilk toplu aylığını alamayan arkadaşlarımın dikkatine

moonyou

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İlk olarak engelli arkadaşlarıma selam ediyorum bu siteye yeni üye oldum ve öğrendiğim bilgiyi paylaşmak istedim benim gibi sorun yaşayan arkadaşlarımla.

Arkadaşlar ben 9 aydır engelli maaşını beklemekteydim sonunda evrak takibine baktığımda gördüm ki kabul edilmiş
3 gün önce önline ödeme tarihi önemli olduğu için tekrar evrak takibe baktığımda 20/09/2010 ziraat bankasına gönderildiğini yazmışlar. gittim 4 bankaya sicil numaramla beraber daha yatmadığını söylediler banka memurları 2 gün araştırdım yok
sonunda sgk'nın numarasını aradım 0312 458 10 37-38-39-40 numaralarını sabah başladım aramaya yarım saat uğraştım sonunda açtılar şikayetimi dile getirdim benim sgk kurum başkanıyla görüşmemin bilgimi ordan almamın daha iyi olacağını söylediler 0312 207 80 00 ve aradım sonuçta bir bayana durumu anlattım o da beni bir beye yönlendirdi sağolsun tc numaramdan bakarak ne kadar ayın 20'sinde yatsa da paramı ayın 28'inde alabileceğimi söyledi
- neden bekletiliyor dediğimde banka parayı bekletiyor dedi
- bilgi formu vermek zorunda mıyız diye sorduğumda tc kimlik numarasının yeterli olduğunu o bilgi formunun eve bizi bilgilendirmek amaçlı gönderildiğini bankanın onu almak zorunda olmadığını söyledi

anlıyacağınız para yatıp 7-8 gün bekliyor sonra bankada görünüyor yattı olarak sonra kimliğimizi verip çekebiliyoruz
ben de bakalım o kadar bekledim 6 gün daha beklicem inşallah artık ulaşabilirim şu maaşa.

Umarım bazı sorunu olan benim gibi arkadaşlara yardımcı olmuşumdur tüm arkadaşlara hayatta mutluluklar diliyorum görüşürüz arkadaşlar......

Kesinlikle bankada ısrarcı olmak gerek. Gerekirse müdüre çıkın, hatta cıngar çıkarın. Kurum aylığı hesaba yatırmışsa, banka bunu o anda ödemeye mecburdur. Bağırın çağırın, parayı almadan çıkmayın bankadan! :)

bende evrak takibe baktığımda 20/09/2010 ziraat bankasına gönderildiğini yazmışlar. şimdi ben ziraat bankasına gidip maaşımı alabilirmiyim.tc kimlik no ilemi müracaat yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

sgk kurum başkanına sordum online gönderme zamanından 8 gün sonra yatmış olur hesabınızda gözükecek alabilirsiniz tc kimlik numaranızla diyor bazı bankalar bilgi formunun fotokopisini istiyor bunu sordum kurum başkanına oda bilgi formu sizi bilgilendirmek amaçlı bankanın o kağıdı istemesine gerek yok kimliğinizle alabilirsiniz diyor bakalım salı gününden de için sende git ozaman kimlik kartının fotokopisinden başka bilgi kağıdının da fotokopisini isterlerse ben sgk ile konuştum dersin benim tarih seninkiyle aynı işimiz hayırlı olsun arkadaşım..beni bilgilendir alırsan ben yinede yarında soracam yattımı diye çünkü banka parayı en az 5 gün bekletiyomuş görecez bakalım hele artık kurum başkanınında dediği tarih paramı vermesinler cıngar çıkacak......

Pazartesi günü bankaya çıkartma yap bence :)

valla alıştım bankaya gitmeye allahtan bir defaya mahsus ordan alıyoruz sürekli olsa sorun çıkadı.

Bağlanan 2022 maaşını bankadan alırken yaşadığımız sıkıntılar?

Ben 2022 maaşımı allaha şükür alabildim arkadaşlar bi de bana sorun nasıl oldu.
Online ödeme tarihinden hemen hemen hergün ziraat bankasına gittim bir türlü paranın olmadığını daha onlara gelmediğini söyleyip durdular neyse her gitmemde bir umutla gidiyodum ki işte o gün banka memurunun karşısına oturdum ben bu parayı alacam dedim daha önceden de evrak takipteki bilgilerimide print ettirmiştim onu da gösterdim o da gördü bankaya gönderilmiştir yazısını
sonunda ziraat bankası genel merkezliğine mail attı cevabı beklerken tesadüf başka bir banka memuru o şube müdürüne bir kişinin hesabındaki parayı göremediğini ona söylerken 65 yaş üstü ödemelerinin yapıldığı KISITLI ÖDEMELER DİYE bir bölümde başkasına bakarken benim ismimi gördü o da çok sevindi ben de
memur çok şaşırdı çünkü hesabın kısıtlı ödemelerde ne işi var diyor ama sonunda 9 aydır beklediğim parayı aldım darısı almayanlara arkadaşlar....

Bankadakilerin en çok yaptığı hata bu zaten, yanlış ekrana bakmak! Israrcı olmak gerek...

Üst Alt