Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 engelli maaşları ne zaman veriliyor. %52 ile ne kadar maaş alırım?

kalecii

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
bülent bey ben engelli maaşlarının hangi aylarda ve aybaşlarındamı alınıyor öğrenmek istiyorum.ayrıca %52 raporla şu an mevcut maaş ne kadar oluyo bilgi werirseniz çok sewinirim.

2009 yılında engelli maaşlarına % 4 oranında zam yapılacaktır.

Bu durumda özür derecesi % 40-69 arası olanlar için özürlü maaşı aylık 7 TL artarak aylık 181 TL, üç aylık 540 TL civarında olacaktır.

Özür derecesi % 70-99 arası olanlar için özürlü maaşı aylık 10 TL artarak aylık 278 TL'na, üç aylık 834 TL civarına yükselecektir.

Ancak burada şunu belirtmekte fayda vardır; yukarıda belirtilen miktarları engelliler ve aileleri 1 Mart tarihinde alacaklardır ve bunun içinde 3 aylık maaş farkları olacaktır. Engelli arkadaşlarımız 1 Haziran tarihinde alacakları maaşların miktarı Mart ayında aldıkları miktardan yaklaşık 20-30 TL daha az olacaktır.

Ancak 1 Eylül tarihinde alacakları maaşın miktarı da Memurlara da Temmuz ayında yapılacak olan 4,5 oranında artırılacak olup, buna göre alacaklardır.

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü
maaşlarını alabilirler

benim raporum %52 ben geçen dönem 540 tl aldım ..bu dönem'de 9 eylülde alırım..doğum tarihime göre..

Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü

yani ben eylulde alıyorum eylulun 7 sınde mı alacam paramı
benı aydınlatırsanız sevınırım bayramdan oncemı alacam dogum tarıhım 1987 aydınlatırsanız sevıınırım tesekkurler..

sağol teşekkür ederim yani 4 dünde alabileceğim maaşımı :eek:güzel haber verdin şimdi bak..sağoll

Ama bu Eylül'de boyle:) Bayrama denk geldiği için. Daha sonraki dönem aylıklarıını ayın yedisinde alacaksın oldu mu?

Güle güle kullan:)

tsekkur ederım sende kullann tabı alıyosann:)

Teşekkür ederiM) Biz de erken alıcaz sanırım maaşı:)

Kalem;

ben şimdi sgk ya baktım bu dönem için herhangi bir açıklama yok daha önce 2008 yılında denk gelmiş maaşları öne çekmişler bu yıl için bir açıklma varsa link atabilirbilirmisniz.....tşkler

sevindim sizin adınıza

Not: resim nasıl koyuluyor kı buraya ben yenıyım de burada :)

ufkum, hakkaten özür dilerim:( Ben mesajını görmemişim... Mesajları çevrim dışı kalarak tekrardan rahat rahat okurum genellikle. Yazılanları tekrar suzgeçten geçirmek için. Tabi vakit bulunca. Demin çevrim dışı kontrol yaparken senin mesajının arada kkaynadıgını farkettim hemen online oldum.
SGK'nın sitesinde basın duyurusu yapılmış bu konuda ufkum:) İçin rahat olsun.

2022 Sayılı Kanuna Göre Ödenen Yaşlı ve Özürlü Aylıklarının Ödeme Günleri Değişikliği Hakkında Basın Açıklaması

Ayrıca sitede bu konu ile ilgili:http://www.engelliler.biz/forum/202...a-denk-gelmesinden-dolayi-erken-odenecek.html

sayın kalem mart ayı 3 aylık maaşımız bizim cumartesine denk geliyo yarın gitsek alırmıyız

Üst Alt