Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 evrak takipte ödeme 0 yazıyor. Bunun anlamı nedir?

duman_ibo

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Emekli Nevi:----
Durumu:İŞLEMDE
Aylık Durdurulma Tarihi:0
Aylık Durdurulma Nedeni:Değişiklik
Tarihi:4/07/2007
Durumu:TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI
Yazışma Tarihi: 30.04.2008
Yazışma Durumu: HASTAHANEYE ARA KARAR YAZISI YAZILDI.
Belge Açıklama Tarihi: 29/02/2008
Durumu: SK 29/02/2008
Rapor Tarihi: 07/04/2008
Rapor Açıklama: Yeni Rapor istedi
İşlem Tarihi:14/04/2008
İşlem Açıklama: 35023 KARAR NO'SU İLE
Ödeme Tarihi:
Ödeme Durumu:--
Online Ödeme Tarihi:
Online Ödeme Tutarı:0.0
Online Ödeme Açıklama:

2022 sitesinden baktigim kadar odeme de 0 0 yaziyor maasimiz baglanmadimi acaba onu merak etiyorum

Şu haliyle bir şey anlaşılmıyor. 2022'Ye dair süreci detaylıca yazarsanız daha bir yorum yapılabilir...

slm arkadaslar benim 2022 bugun baglandi ama bir sorunla karsilastim arkadaslar

Vasi Adı:
Vasi Soyadı:
Emekli Nevi:SAKAT
Durumu:AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi:0
Aylık Durdurulma Nedeni:
Değişiklik Tarihi: 30/04/2010
Durumu:
Yazışma Tarihi:30.04.2008
Yazışma Durumu: HASTAHANEYE ARA KARAR YAZISI YAZILDI.
Belge Açıklama Tarihi:29/02/2008
Durumu:SK 29/02/2008
Rapor Tarihi:07/04/2008
Rapor Açıklama:Yeni Rapor istedi
İşlem Tarihi:14/04/2008
İşlem Açıklama: 35023 KARAR NO'SU İLE
Ödeme Tarihi:30/04/2010
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi:
Online Ödeme Tutarı:389.22

arkadslar benim burda 380 ytl gozukuyor
oysa ben 2007 de ilk basvuru yaptim

neden boyle geldi acaba aydinlatirsaniz sevinirim simdiden tsk ederim

sgk primsiz ödemeler
0312 458 10 36 dan 40 a kadar
bu numarayı arayın gerekli açıklamayı yaparlar ilk seferde düşmez veya cevap verilmezse sürekli arayın

İbo, doğum tarihin kaç?
Ve, aylık için ne zaman başvurdun, ilk andan bu zamana kadar bunun bilgilerini de yazarsan anlarız neden olduğunu...

Hangi tarihte nereye başvurdun? O başvurudan sonra neler oldu? Sonra uzun süre bağlanmadı, sen ne yaptın?

nasil abi ben ne yaptim abi ben deftarliktan basvuru yapmistim

İboooom :)

Hangi tarihte nereye başvurdun?
O başvurudan sonra neler oldu? Ne tür yazışmalar oldu? Sana "şundan dolayı aylık bağlanmadı" gibi birşey dendi mi? Dendiyse bunun üzerine sen ne yaptın?

abi ben 2007 senesinde deftarliktan basvuru yaptim ve sonra benim ilk raporumda ne turlu engelli durumu yazilmadigi icin bana 2 ci kagit gelmisti 2 ci kagitda diyordi tekrar rapor istediler abi bende 2 rapor olarak gondermistim abi yani bu sekilde olmustu abi abi yada ben irtiraz dilekcesi yazmak istiyorum nasil yazcam bilmiyorum ve nereye gondercem fax seklinde abi

Demek ki o ilk başvurunu kabıl etmemişler. Şöyle bir dilekçe yazabilirsin sgk'ya:

Dilekçeyi şu adrese gönderin: Tuna Cad. No: 7 Kızılay / ANKARA

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne​

... / ... / 2010​

2022 sayılı yasa çerçevesinde Özürlü Aylığı almak için .... tarihinde kurumunuza başvuruda bulundum.
Başvurum neticesinde ... tarihi itibarı ile tarafıma maaş bağlandı.

Ne var ki ilgili (R.G. 20.06.2006 / 26204) yönetmeliğin aylıkların ödenmesini düzenleyen 18. maddesinin ikinci fıkrasında öngörülen "Aylığa hak kazanma başlangıç tarihi ile ilk aylık ödemesinin yapıldığı ödeme döneminin ilişkin olduğu aya kadar olan haklar için ise defaten ödeme yapılır" denmesine rağmen, başvuru tarihim olan ... tarihinden maaşın bağlandığı ... tarihine dek geçen süreye ait toplu para tarafıma ödenmedi.

Bilindiği üzere aynı yönetmelikte "Aylık başlangıcı" şu şekilde düzenlenmiştir:
MADDE 16 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerine göre aylık bağlanmasına karar verilenlere ödenecek aylığın başlangıcı, ilgililerin başvuru formlarının mahalli maliye teşkilatında kayda geçirildiği tarihi, 2 nci maddenin (d) bendi kapsamına girenler için ise ilgili sosyal güvenlik kurumuna müracaat tarihini izleyen aybaşıdır.
İş bu sebeple gerekli incelemelerin yapılarak başvuru tarihim olan ... tarihi ile aylığın bağlandığı ... tarihi arasında geçen süreye ait hak ettiğim aylıkların yönetmeliğe uygun olarak defaten tarafıma ödenmesini ve dilekçeme yazılı olarak yanıt verilmesini arz ve talep ederim

adınız soyadınız
imzanız​

tc kimlik numaranız
adresiniz
telefonunuz

cok tsk ederim abi sende olmassan varya ne yapariz abi ben bu dilekceyi postaneden pazartesi gunu gonderirim ne zaman bir sonuc alirim beki bir bilgin varmi

abi ben buna fax mi cekiyim yada postadan zarfin icinde mi gonderiyim nasil uygun olur hangisi daha hizli cvp gelir abi yada nasil gondercemi yazarsan sevinirim abi

Kesinlikle iadeli taahütlü olarak PTT aracılığıyla gönder

Kesinlikle iadeli taahütlü olarak PTT beki buna gonderdigim zaman gelen parayi cekiyim o sekilde kalsin sonuc geliyese kadar acaba

Arkadaslar

arkadaslar benden 2 ci bir rapor istendi 1 cisine 2007 senesinde gondermistim ve 2 cisine 2010 da gondermistim beni normalde ne kadar toplu para gelmesi gerekir arkadaslar maasim baglandi ama toplu param 400 ytl gibi guldurucu bir rakam geldi bunu 1 raporu dayanalakmi yaptilar yoksa 2 ci raporu dayanarakmi anlamadim ve 1 ci raporun iptali gibi bi yazida gelmedi saden gelseydi bu zamana kadar beklemestim saden bende ankaraya oturan boga sayesinde ankaraya bugun bir irtaraz dilekcesi yolladim bakarim ne olcakkkk bilinmez benim 1 raporumda sadece devlet hastanesinde almistim sadece ne ozurlu var yazisina yazmadiklari icin benden 2 ci rapor istemisler ve 2 ciye pammukkale hastenesinden tam 5 ay ugrastim cabalarim sonucununda sonra gonderdik ve 400 ytl aldik simdi ben 2007 den belli bekliyordummm 400 ytl bir toplu aldik yani benim anlamadigim su arkadaslar 2 tane rapor gonderdiginiz zaman digeri iptalmi oluyor onu anlamadimmmm

Arkadaslar

arkadaslar benim ilk gonderdigim rapor ise 56 di ve benden 2 ci bir rapor istediler o da bugun yani kagit elime geldi 42 ye dusmus ve ilk aylik olarak 400 ytl bir miktar gelmis
buna irtiraz edebilir miyim sizce arkadaslar cunku benim diger raporu neden iptal etirmistir diye irtirazda bulanabilirmiyim

slm arkadaslar

arkadaslar benim bugun islemi olmayan evrak diyor bu nedir acaba

%56 ile %42 arasında hiç bir maaş farkı yok. Dolayısı ile bu anlamda bi itiraza gerek de yok.

İşlemi olmayan evrak demek, dilekçene karşılık ne yapacaklarını bilemediler, sana uyduruktan bir yanıt gelebilir demek. Benim burnum öyle bi koku alıyor

arkadaslar yardimmm

slm arkadaslar benim 2022 de 100 nolu form yazilmis diye bir aciklama bolumunde bir ek var acaba bu 100 nolu form nedemek dir bilen varmı varsa rica ederim bilgilendirirseniz sevinirim

Üst Alt