Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 için 18 yaş altı noksanlık yazısı ne demek?

mesut292

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben 2006 yılında ayağımdan sakatlık raporu aldım 2006 yıllında ağaımdan dolayı %52 sakatlık raporu almıştım 3 ay öncesinde bana evrak tahsiz servisine yollandı demışti geçen ay da diyordukı 18 yaş altı noksanlık yazısı yazıldı diye acaba beni bu konuda aydınlatırmısınız acaba maaşım bağlanırmı cevabınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim böyle bir iletişim sitesi kurduğunuz için

cevabını bekliyorum

Mesut, kaç yaşındasın? Bugüne dek maaş almadın değil mi? Yani 2022 maaşı hiç bağlanmadı..?

Acaba 18 yaş altı özürlüler maaş alamıyorlarmı?

Alıyorlar tabii. Sadece başvuru ona göre olmalı...

hiç maaş almadım yaşım kimlikte 16 gerçekte 19 yaşındayım acaba bu konuyla bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar

Başvururken 18 yaşının altında olduğun için ailen bu yönde (yani, Özürlü Yakını Aylığı) başvuru yaptı değil mi?
Eğer siz başvuruyu sakatlık maaşı olarak yaptıysanız, daha sonra 18 yaşının altında olduğun anlaşllınca, başvuru ona göre edğiştirilmiş olabilir. Bu, 18 yaş altı yazısı bana bunu çağrıştırdı.

Bir süre bekle bakalım. 2022 Takip sitesinden takip et. Bir sorun olacağını sanmıyorum...

slm genelk yayın yönetmeni acaba bana bir cvp buldunuz mu hanı 2006 ayağımdan sakatlık raporu almıştım ya şimdilik gelen yazıya göre 18 yaş altı noksanlıok yazısı yazıldı diyor benım yaşım da 16 hiç maaş almadım

slm halil bey şize birşey sormak istiyorum 2006 yılında sakatlık raporu aldım 3 ay öncesinde de bana dedilerkı evrak tahsiz servisine yollandı şimdide diyorki 18 yaş altı noksanlık yazısı yazıldı ne yapmalıyım benı bu konuda aydınlatırmısın cevabınızı bekliyorum şlimdiden tşk ederim

Başvuru da bulunduğun da yaşın kaçtı?

Nevi :---
Durumu : İŞLEMDE

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
21/03/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
14/04/2008 Rapordaki eksikliklerden dolayı iade edildi.
30/04/2008 TARİHİNDE

37012 KARAR NOSU İLE

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
22/02/2008 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
26.11.2008 TARİHİNDE 18 YAŞ ALTI EVRAK NOKSANLIK YAZISI
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 10/07/2008
18 YAŞ ALTI EVRAK NOKSANLIK YAZISI 26/11/2008​

yaşım 16 dı

ee halil bey herhangi bir bilginiz var mı konuda??????

18 yaş altı evraklarınızda eksikler var bağlı olduğunuz malmüdürlüğü/defterdarlık aracılığıyla bu eksiklikleri tamalayabilirsiniz ki zaten bu eksik olan evrak için maliyeye mutlaka yazı gitmişir.sizde Bağlı olduğunuz malmüdürlüğü/defterdarlık ‘tan evrağınızı takip ederseniz sonuç alabilirsiniz.

ama şimdi ben bu raporumu van da almıştım ben şuan mersindeyim acaba mersin deki mal müdürlünden mi kontrol edecem bu raporla ilgili benım yapacağım birşey olurmuyani eksiklikten dolayı

Mersin de olmaz başvuru da bulunduğunuz ildeki Defderdarlı ğa bakılması lazım tabi illada senin bizzat gitmen gerekmiyor bir yakınını yollayarak "18 yaş altı evrak da eksiklik" nedeniyle sizin yapmanız gereken bir şey olup olmadığını sordurabilirsin.
Yapılması gereken bir şey varsa yaparsınız.ama bazen bu işler kurumlar arası yazışmalarla halledilebiliyor örneğin "raporda eksiklik tespit edildi hastaneye ara karar yazısı yollandı" şeklinde bir durum da kişi hiç bir şey yapmıyor tamamen hastane nin evrakta ki bir eksikliği giderilmesi istenerek sorun hastane ve kurum arasın da çözülebiliyor buradaki "18 yaş altı evrak ta eksiklik" yazısın dada diğeri gibi iki kurum arasın da sorun giderilirmi yoksa sizin ek olarak bir şey yapmanız gereklimi doğrusu bilemiyorum o yüzden defterdarlığa giderek yada birini yollayarak tam olarak emin olun...kolay gelsin...

slm oturan boğa şimdilik ben sakatlık raporu almıştım 03/21/2008 tarihinde evrak tahsis servisine yollandı 1. açıklamada evrakta 18 yaş altı noksanlık yazısısı yazıldı yollandı bağlı bulunduğumuz mal müdürlüğüne bir belge geldi tahütname diye bizde imzayı atık ve tekrar yolladık 2. açıklamada ile tekrar 02/18/2009 da tekrar evrak tahsis servisine gönderildi diye acaba bu konuda benı aydınlatırmısın şimdiden tşk ederim

aa

2 yıl önceden sakatlık raporu aldım daha geçenlere kadar da rapor işlemdeydi bugün baktığımda ise raporda durumu aktif diyor ilk ödeme tarihi 26.03.2009 bu gittiğimde ise ödeme yapmadılar benı bu konuda aydınlatırmısınız

Evine odeme emri gelecek buda yaklasik 40 gunu bulur o odeme emriyle beraber ziraat bankasina gideceksin birikmis paranida alirsin.Saygilar

Maaş bağlanmış :) Ama henüz çok erken... Toplu paranın Ziraat bankasına yatması bir iki haftayı bulur. Sık sık gidip Ziraat Bankası Özel İşlem birimine sormanı öneriirim.
Ayrıca sonraki dönem maaşlarını PT'den TC kimlik kartınla çekeceksin

slm oturanboğa ya sizin dediğiniz gibi elime bir kağıt gececekti ve hala maaşımı alamadım ne yapmam gerekiyor veya gönderecekleri kağıt ne zaman gelir sakatlık raporu ilk ödeme tarihi 26.03.2009 şimdi ise ayın 21 indeyin

Bir süre daha bekle demekten başka bişey gelmiyor aklıma :)

Üst Alt