Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 için belirlenen cezayı ödemezsek ne olur?

ashakan01

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Meraba arkadaşlar
benim de başım da böle bi sorun var 2022 maaşım kesildi yersiz ödeme yazısı geldi 3,850 tl
yanlız benim bu parayı ödeme imkanım yok. malmüdürlüğü ayda 200 tl takditle ödeyebileceğimi döyledi. ama 1,5 2 senedir issizim bu parayı ayda 200 degil şuan 50 tl bile olsa ödeyemem.
ödemesem sonucu ne olur.teşekkürler

Hapis cezası alırsın.
Ödeme güçlüğün olduğunu, X süre sonra X TL taksitler halinde ödeyebileceğini, bu şekilde ödeyebilmek için gerekli kolaylığın sağlanmasını, aksi halde ödeyebilmenin mümkün olmadığını yaz mal müdürlüğüne... Oradan olumsuz yanıt gelirse, bu sefer BİMER'e yazıp şansını dene...

neyin hapisi ya

bana da ceza geldi hatta dava açtılar ancak ben de karşı dava açtım avukat tutup kardeş dava aç ödeme

canaslan, her yerde aynı şeyi yazıyorsun, bi sakin ol.
Ya senin yaptığın gibi konuyu dava konusu yapmak ve onun sonucuna göre hareket etmek gerek, ya da borcu taksitlendirerek ödemek. İkinci bir yol yok.
Eğer cezayı ödemezsen hapse girersin. Ödeme de gör...

sayın oturan boğa bey benimde kuruma borcum var borcu olan bütün arkadaşlarla birlikte özürlüler dairesi başkanlığına dilekçe göndersek acaba meclise taşıyabilirmiyiz sonuçta hepimiz özürlü artı muhtacız

çocuk için bağlanan 2022 maaşda böyle bir halde,ne enteresan bir durum annemi babamı hapse girer?

sayın Bülent bey ben zaten maliye tarafından bana dava açıldı bende avukat tuttum karşı dava açtım bekliyorum sonucu göreceğiz

mal müdürlüğüne gittim bu parayı hiç bir şekilde ödeme imkanım olmadığını bildiren bir dilekçe ile muhasebe bölümü bir tutanak tuttu imzalattı dilekçemle birlikte bu tutanağın avukatlar bürosunamı nerye olduğunu tam anlayamadım ama gönderilecegini söylediler dün verdim bilmiyorum ne olacak sonuç bekliyorum.İN şallah dediğiniz hibi hapis cezası çıkmaz.

peki ödemeyen ve sonuçta hapis cezası alan oldumu

kardeş mal müdürlüğü durumu felan anlamıyor maalesef aynı şeyi bende yaptım adamlar bana sinsi şekilde dava açtılar bende avukat tuttum karşı dava açtım bakalım bekliyoruz büyük bir umutla sende dava açmalısın

Bana sgk dan gelen yazının aynısını mal müdürlüğü tebliğ etti.bana ödeyeceksin falan diyen olmadı.ama ben dava açtım yinede.2022 maaşı için de yeniden rapor alıp başvurumu yaptım.

bu konuda aydınlığa kavuşan bir sonuç yaşayan yokmu arkadaşlar.konuları okudum.olaylar hep askıda kalmış.neticelenen yok..

Kimse birşey bilmiyor.herkese farklı uygulamalar yapılıyor.ödeyenden de almayız demiyorlar.alıyorlar.

bülent bey maliye diyorsunuz da benimde 5000 tl var yanlız ben hiç maliyeye gitmedim mal müdürlüğü ile muhattab oluyoruz borcumuda en az 250 tl taksitle ödeyebilecegimi daha altı imkansız olduğunu söylüyorlar birde bana ilk ödeme 3850 tl geldi. sonra 1- 2
ay sonra mal mğdğrlüğü size 1000 tl daha faiz geldi dedi yani oldu 5000 tl mal müdürlüğü kafasına göremi verdi 1000 tl yi

Maliye dediğim mal müdürlüğü...
Daha düşük bir taksit istiyorsanız, bence BİMER'e yazıp, bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

arkadaşlar hem calışıp hemde bu maaşı almamanız lazımdı sizi uyaran kimse olmadımı devlet kimse de alacagını bırakmaz alah kolaylıklar versin

valla sigara kullanmıyorum o sorunum olmaz:)bol bol mektup yazarsınız canım sıkılır malum.bende o mektupları okuyarak zaman geçiririm:)

Ödememe gibi bir hakkın yok.Bir an evvel taksitlendirme yaptır.Dava açacaksan yine davanı açarsın ama ya borcunu yatırmak zorundasın yada taksitlendirmek.

ödemeyi anladımda faizi ne oluyor ona anlam veremiyorum.bu maaşı zaten durum iyi olunsa alınmazda,sonrasında ana parayı aldılarda faiz koyuyorlar.ne mantıksız iş yapıyorlar.haksız kazanç yapıyor bir nevi devlet.bana göre öyle.

Yersiz ödemeye af yokmu

Nasıl olacak bu yersiz ödeme diye gelen cezalar ödeyen var ödeyemeyen var devlet buna bir çözüm yolu getirmeyecekmi. kıtkanat geçinirken birde cezayı nasıl ödeyeceğiz sesimizi duymuyormu bu devlet

Bir kere af geldi, ikincisini beklemek bence hayal olur.

ben bugün bir duyum aldım.vergiye,kartlara v.s.. af gelecekmiş.bizede gelir belki kimbilir!?

nerden bu tüyo,benim kartlar elinden öperde:eek:

Üst Alt