Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaş alanın eş çocuk sağlık güvencesi açısından ne durumda..?

kanka71

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2022 maaş alanın eş ve çocuğu için gelir testi yapılması gerekiyormu. bilgilendirseniz sevinirim

2022 aylıgı alan kişilerin yeşil kartları varsa vize bitim tarihinden sonra (30 gün içinde) gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.

sayın oturanboğa 2022 aylığı alan,ama yeşil kartı hiç olmamış biri ne yapacak..

benim 2022 maaşım baglandıktan sonra yeşilkarta başvurumu yapamadan gss ye geçiş yapıldı.şimdi yeşilkartı hiç olmamış kişi ne yapacak?
direk 2022 baglı olduğu için direk mi gss ye geçirilecek yoksa gelir tespitimi istenecek?

sagolun. gidecem de kar dolayısıyla çıkamadım dışarı.artık ayın sonu olmadan gitmem lazım.

benim bildiğim 2022 aylık alan kişinin eşinide otomatik olarak gss yapıyorlar çünkü bakmakla yükümlü

mert54;
Ben de öyle biliyorum,ama eğer eş, engelli eşine baktığı için evde bakım maaşı alıyorsa durum ne olur bilemem.

arkadaşlar bende 2022 ve yeşilkartlıyım bende bu soruların cevabını arıyorum kimse bilmiyor 2022 maaşı alan gelir testine tabi degilmiş eşi tabimiş kimi evet kimi hayır diyor bana sanki hükümet de bilmiyor ne olacagını yoksulun bır yeşil kartı vardı onuda hükümet bitirecek neymiş bu kadar geliri olan bu kadar bukar olan bu kadar ödeyecekmiş yok 200tl ödeyip sevk almadan özel hastaneye gidemeyecekmiş emeklilik yokmuş bence hükümet millet vekil maaşlarını fazla fazla ödemek iÇin para arıyor gideri kısacak agır agır yeşil kartı bitirecek bizim usta

Gelir tespiti yasasında daha çok eksik var bence.Gelecek aylar duruma çok kişi itiraz edecek.

bu gun
sgk gııtım gelır tesbıtı yptımak için 2022 maası alıyosan gelır tesbıtı gerek yok dedıler . zaten gelır tesbıtı yapıltıgı için 2022 maası alıyosunuz dedıler gerekmez dedıler . ıns dogru yonlendırmıslerr benı

arkadaşlar aklınıza takılıp kararsız kaldığınız konular olursa ve kesin cevap almak istediğinizde 170 i arayıp sorabilirsiniz.sorunuzu sorup 2 iş günü geçtikten sonra kesin bilgiye ulaşırsınız

benim sağlık güvwencem eşimden dolayı 2022 +65 olarak gözüküyo ben doktura ne demem gerekiyo vede özel hastaneler gidebilirmiyim acaba

Alo 170 i aradım çok güzel bilgilendiriyorlar.2022 maaşı alanın bakmakla yükümlü olduğu eşinin de direkt GSS kapsamında olduğunu söylediler.

bende 170 aradım ve 2022 engelli maaşı alanların gelir tespiti yaptırmasına gerek yok dediler.sadece sosyal sigortalara gidip genel saglık sigortanızı aktifleştittirin dediler.

2022 maaşı alan kişi otomatik olarak GSS'li sayılacak. Ayrıca bir gelir tespiti felan yapılmayacak.

SGK, bu konuda şu şekilde cevap vermiş iş çözüldü yani:)

29- 2022 sayılı Kanuna göre 1/1/2012 tarihinden önce 65 yaĢ veya özürlü aylığı alanlar, sağlık yardımlarından nasıl yararlanacaktır?
1/1/2012 tarihinden önce 2022 sayılı Kanuna göre; 65 yaş veya özürlü aylığı alanlar herhangi bir vize ve gelir testi işlemine tabi olmaksızın aylık aldıkları sürece kendileri ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler, genel sağlık sigortasından Kanunun (60/c-3) bendi kapsamında yararlanacaklardır.

1/1/2012 tarihinden önce de olduğu gibi, 18 yaş altı özürlü aylığı alan çocukların ana ve babası bu özürlü çocuğu üzerinden bakmakla yükümlü sıfatıyla sağlık yardımlarından yararlanmayacaktır. Özürlü çocuklar ise aylık aldıkları sürece sağlık yardımlarından sadece kendileri yararlanacaktır.
SGK Sitesindeki GSS Uygulamasına Yönelik Soru Cevaplar

sgk ya 2022 den yararlananlar

arkadaşlar haberlerde bu akşam duydum yeşilkartlılar sgk ya gidip 31 ocak sununa kadar gelir tesbiti yaptırması gerekirmiş. 2022 den yararlananlarda bu tesbiti yaptırmak gerekiyormu?

şimdi anladık tamam
peki ssk gidip aktifleştirmek gereklimi

Üst Alt