Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaş bağlama kriterlerine ve maaş miktarına dair görüşler

oscar71

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bende içimden şunu söylemek istiyorum şu 2022 maaşını almak için devlet evde kişi başına düşmesi gereken 93 tl biçmiş onun haricinde ssklı olarak işe başlayanların direkt maaşını kestirmesi gerekiyormuş bu 93 tl kişi başına allah aşkına kime yeter buna bir du diyen bu olaya itiraz eden vatandaşlar yok mu ya
bu saçma sapan olayı değiştirmeleri gerekir bu enfasyonda kişi başı ancak ekmek alabilir bu parayla devlet bunu bilmiyormu ?Biliyor bizi yönettiğine göre illaki insanlar gayri meşrumu yapması gerekiyor bu düzenleme avrupada yok o kişi sakatsa zaten otomatikmen bağlanıyor burda neden inini cıcığını arıyorlar ?

oscar, 2022 aylıkları, aylık geliri 98 TL'yi geçmeyen ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan hak sahiplerini kapsıyor. Bu anlamda bu ulkede aylık geliri 98 TL altında olan vatandaşlar varken sosyal güvencesi olup çalışanların durumunu düşünmek için erken. Aslında düşünülür de herşey bariz ortadayken susulur...
Hakkaten sakat olsun olmasın bu ulkede çöplüklerden yiyecek bile aramaya kalkan vatandaşlar var. Onları bulana aşkolsun...
2022 aylıkları yoksulluktan kurtarmak için değil yoksul duruma düşmüş hak sahibi vatandaşların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için veilen bir devlet yardımıdır. Öncelik verilmiş kesim ,burda yaşamsal ihtiyaçlarını bile karşılamayacak kadar yoksul düşmüş vatandaşlardır. Refah düzeyine yukseltmek için değil yaşamsal ihtiyaçlarını karşılatabilmek için verilen bir aylıktır. Ki bu aylık elbette aylık verilenlerin yaşamında bir ferahlık sağlamayacaktır. Sadece acil ihtiyaçlarını gorebilmelerine olanak vermek içindir.
Ulke butununde ihtiyaç sahibi vatandaşların çokluğu düşünüldüğünde şimdilik sadece 65 yaş ustu yaşlılar, 18 yaşından küçük engelli çocukları olan engelli yakınları ve 18 yaş üstü engelli yoksullar için düşünülmüş bir aylık bu.
18 yaşından küçük çocugu olup yoksullukla ve açlıkla kıvrananlar varken ve 65 yaşın altında yine yaşamsal anlamda yoksulluk çekenler varken ve yine işsiz kalıp evine ekmek götüremeyen ve intihar eden ve bu aylıklardan yararlanamayanlar oldugunu da bilirken aslında ulkenin tüm yoksullara yetişemediği ortada.
Bu yuzden ulke genelinde ciddi bir adil paylaşım saglanamdıgı sürece sadece en acil kesimlere devletin yardımı devam edecektir.
Aksi durumda yoksullugun da altında bu keismler varken nafaka yukumlusu yakınlarının yanında kalan ya da iş bulup çalışan ama yine yoksul olan tüm vatandaşlar ertelenecektir.
Sorun genel bir sorun. Devlet işini yaptıgı gün gerçi hepsine yetecektir ama biraz vakit lazım buna.
Gerçi sorunu unutmamakla alakalı bunlar da.
Hatırlatmak lazım devlete daima.

Yazınız için teşekkür ederim benim sorunumda zaten yoksullukdan yana ben ev kiramı ödeme gücüm olmadığı için %82 özürlü bakıma muhtaç çocuğu olan çekirdek bir aileyiz sırf evimin kirasını ödeme gücümüz olmadığı için kayın validemin yanına sığınmak zorunda kaldık onlarada okadar yük oluyouz diye düşünüyorum benim eşim zar zor asgari ücretle bir iş buldu işe girergirmezde hemen siğortasını yaptılar bende doğal olarak ankaraya bildirdim benim şimdi elime geçecek para ile ne ev tutabilirim bu pahalılıkta nede kendimize özel birşey alabiliriz para zaten çocuğumun hastane ilaç gibi giderlerine ancak yetiyor .devlet bizim gibi mağdur ailelere verilen bu 2022 maaşını tekrar düşünsün yada asgari ücreti yaşanacak hale getirsin .benim derdim lüks bir yaşam değil sadece insan gibi yaşayabilmek ,avrupada bu yok devlet işsiz ve yoksul kişilerin hertürlü imkanını karşılıyor biz neden çile çekiyoruz.

Serap hanım, kanaatimce bahsettiginiz konunun temelinde ahlaki ya da günümüz ifadesiyle etik degerlerin erozyonu yatmaktadır. Şu gün bile ülkemizde devlet, daha dogru bir ifadeyle hükumet tarafından iyiden iyiye oturtulmuş bir sadaka kültürü varken adına sosyal devlet dedigimiz kavrama maalesef ulaşmakta güçlük çekiyoruz ve görünen o ki hayli bir zamanda çekecegiz. Aslında dinimizin beş şartından biri olan zekat müessesesinin yanında, fitre ve benzeri mali ibadetlerin kuralına uygun olarak örnegin sag elin verdigini sol el duymayacak mantıgıyla yapılması geregini düşünecek kadar hassas bir dine mensup olmamıza karşın gerek devlet yöneticilerinin kendilerini farklı görüp verdiklerinide ulufe zannetmeye başlamaları sonucu önceden de söyedigim gibi sosyal devlet mantıgı çerçevesinde adil bölüşüm uygulamalarını, hatta bırakın uygulamasını zihniyetini dahi yanına yanaşılmaz hayal edilecek kavramlar haline getirmiştir. Ülkemizin başta bankalar olmak üzere milli degerlerinin bazı sektörlerde %60 lara varan yabancılara satışının yapıldıgı bir ortamda sanırım konuşulacak konuların içerigide degişik olacaktır. Ha bir de buna o başta bahsettigimiz ahlaki degerlerdeki erozyonunun bireylere yansımasınıda eklersek, ülkece insanlarımızın kolay yoldan para kazanma, durumu müsait olmasına karşın hile hurda ile rapor ve yeşil kart gibi istisnaları elde etme, rüşvet, irtikap, vergi kaçırma ve dahi aklınıza gelebilecek her türlü cambazlıgı bir marifet sayma yozluguna düştügümüzü de hesaba katarsak o zaman toplumsal bir çöküşün eşiginde oldugumuzu fark etmemek mümkün olamamaktadır. Devleti yönetenlerde bunu çok iyi bildiginden 2022 aylıgı ve benzeri herhangi bir hakkı verirken sizin de dediginiz gibi ıncıgını cıncıgını inceleyip vermemek için elinden geleni ardına koymaksızın ugraştırıp durmaktadır. Anlayacagınız balık baştan sonuna kadar kokmuştur. Saglıcakla kalmanız dilegiyle...

arkadşlar buna itiraz etmek bizim gürevimiz bu 2022 maaşı zaten neye yetrki 3 ayda bir verdikleri maaş miktarını biliyosunuz zaten bunu her ay her ay ödemelri için ve bir engellinin daha iyi yaşaması için gelin hep beraber olalım meclisi başlarına yıkalım varsın bizi dösünler varsın bizi tutuklasınlar gerekirse avrupa insan haklarına baş vurulım kim bizi suçlu bulacakki alah aşkına bizi o zaman yargılayanlar demiyeceklerim hakkaten yahu bu insanlar bu parayla nasıl geçinirle o zaman düşünürler gelin arkadaşlar burda bir duyuru yapalım herkes bulunduğu çevrelere yaysınlar bunu yapalım her gün aç açına yaşamaktansa hergün insanların elini bakmaksa gelin bunıu apalım saygılarımla...

Benim bahsettiğim konu da bu zaten bir elin nesi var iki elin sesi var diye boşuna dememiş atalarımız herşey birlik beraberlik den doğar ama hepimiz kuzu olmaya devam edersek ,çoban olan zaten çok bu memlekette.Birlik olmalıyız sesimizi duyurmalıyız artık.Açın halınden tok anlamazmış...

evet arkadaşlar bende katiliyorum yurumek gerekirse yüruyelim birde şünü anlayamiyorum 2022 ayligi olan birisi işe girerse ayligi kesiliyor boyle bir sacmalik olabilirmi özürlü işe girerse özürü gidiyormu allah aşkina saglam biriyle özürlü calişanin calişmasi aynimi ben şünü öneriyorum engelli 2022 maşi alirken kendi işinide yapsa özel soktorde de calişsa 2022 maşini almali sadece kamu soktorunde kadrolu calişan özürlülerin 2022 maşlari kesilsin bu konuda baş bakanliga ya yuruyelim yada tüm engelliler baş bakanligi dilekce yagmuruna tutsun cünkü aglamaya cocuga meme vermezler

bildiğiniz gibi hükümetin sosyal yardımları bir çatı altında toplama çalışması var.bu 2022 ve evde bakım parasıda bu çalışmaya dahilmi ki?bu eylül ayında sistem çalışmaya başlayacaktı ama daha ses soluk yok.

Üst Alt