Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaş başvurumu takip edebileceğim bir telefon numarası var mı?

Lalezar

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim 2022 aylığı başvurum 2.5 ay geçmesine rağmen henüz akibetini öğrenemedim.
0312 415 32 06 nolu numarayı aradım biz sadece vergi indirimleri vs. konularla ilgileniyoruz dedi.

nerden öğrenebilirim başka bilginiz var mı?

Evrak takipten rahatlıkla durumunuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca ALO 170'ten de telefonla bilgi alabilirsiniz.

Sorguladığız Kişiye Ait Kayıt bulunamadı... diyo... işleme alınmamış henüz sanırım

Başvurdugunuz yere kaymakamlıga sordunuz mu? Mal müdürlüğündeki evraklarınız Ankara'ya göndrilmiş mi? İsterseniz bir başvurdugunuz yere sorun...

biraz sabır lütfen,memurların işleri çok yoğundur!

Bende Evraklarımı Adıma Aldım 18 Yaşıma Geldiğim İçin Mal Müdürlüğü Ankaraya Yollayalı 2 Ay Oldu Ama Henüz Bir İşlem Yapılmamış Bu Normalmı?

Kalem;

maalesef haklı çıktınız. ilçe mal müdürlüğüü göndermemiş. ilçe mal müdürlüğünün kendi red etme yetkisi var mı??
kendileri bize babamın adına kayıtlı arazi bulunduğundan göndermeden direk red ettiklerini söylediler. böyle bi yetkiye sahipler mi?? (yaşım şuan 19 yani aile geliri ne ölçüde etkiler??)

Evet, öyle bir yetkiye sahipler. Muhtaçlık kararını ilçe idaresi alıyor ve muhtaç bulunmayanların evrakları Ankara'ya gönderilmiyor.
Arazinin olmasından dolayı direkt rdddilemez. Araziden bir gelir elde edilmesi durumunda ve bu gelir de dahil aylık gelirden size düşen yardım/nafaka miktarı 98 TL'yi aştıgında reddedilebilir.
Sizin hiçbir geliriniz yoksa nafaka yukumlusu yakınlarınızın gelirine bakılır. Babanız nafaka yülümlüsü yakınınız olduğundan onun gelirleri hesaplanır ve giderleri düşülerek hanede yaşayan kişilere kalan vesair paradan size düşen gelire bakarlar. Yani yönetmelik 7. madde "ç" bendine gore bir gelir hesaplaması yaparlar. SGK uygulama Klavuzunda bu gelir hesabının nasıl yapıldıgına dair örnek olay 2 ve örnek olay 1'i inceleyiniz. Aynı linkte 7. madde "ç" bndi de var. Bunların ışığında aylık geliriniz eger 98 TL'yi geçmiyorsa kaymakamlıga itiraz ediniz.

Üst Alt