Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaş talebim onaylandı ilk maaşımı çektim ama kafam karışık..?

erdalakbay

Yasaklı Üye
Konular
39
Reaksiyonlar
2
yaşım 23. 10/01/2010 tarihinde dosyam açıldı evraklarım aynı gün tamamlandı. bu imza alma mühürler vs bunları da 2-3 gün içerisinde hallettim dolayısıyla başvuru tarhimden çok kısa bi süre sonra evraklarımı teslim ettim....

ama kafam çok karıştı engelli raporum % 76 gece körlüğü retinitis pigmentosa....

şimdi bugun yani 13/04/2010 itibarıyla 1.167.68 kuruşluk ödememi aldım sicil numarasıyla kimlik numarasıyla çıkmıyor bilginize..

Tarihi:22/03/2010
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi:05/04/2010
Online Ödeme Tutarı: 1167.68
Online Ödeme Açıklama:TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.

ama bu hesaba göre bu aylık maaş miktarını mı hesaplıycam yoksa başka mı çözemedim ben çok sevinmiştim aşşağı yukarı 400 lira aylık bağlandı diye ama sanırım işin arka yüzü başka bu 3 aylık bi maaşsa güzel ama değilse diğer başlıklardaki gibi 800 küsür lira ise :( şimdi benim 2010 itibarıyla yani hangi ayda bi daha ödeme alıcam hangi ptt şubesinden alıcam bunu bile bilmiyorum... nereden öğrenebilirim şimdiki net maaşımı ve hangi şubeden alacağımı bi sonraki maaşımı...

Gündüz göz tembelliği gece ise görüşüm yok eşim sigortalı değil ve istanbulda yaşadığım geçin sıkıntısı nedeniyle memleketime göçedicem malatya darendeye şayet ben oraya geçince maaş kesilirmi veya kesilmezse ordaki postahaneye nasıl aktarıcam istanbuldan... burda iş bulamazken orda hiç bişey yapamayacağımı düşünüyorum bakım parasıda alabilirmi eşim...

bu arada küçük bi not daha %76 ile maaş bağlanan 2022 sayılı yasaya göre düzenlenen raporumda ağır özrlü evet yazmıyor ama bundan 2 yıl evvel işçi bulma kurumu için aldığım %72 lik raprumda yazıyor... bilginize şimdiden cevap verenlere teşekkur ederim...

ben vergi indiriminden faydalanıp ev faturalarınıda üstüme almak istemiştim ama sanırım maaş alırken bu şekilde faydalanılmıyor... yanılıyormuyum...
Saygılar..

3,6,9,12 ıncı aylarda pttden alacaksın, dogum tarıhının son rakamına göre maaşın yatar, lıste asılır ptt subelerıne veya ınternetten bak, o gün git al.
18 yaş altı 590 lıra, 18 ustu 900 cıvarı,
kafan nıe karışmış onu anlamadım , ok
Hangi ptt şubesınden alacagın önemlı degıl ve bu arada işçi bulma kurumu raporu degıl, dev. Hastaneden aldıgın rapor esastır, ok. Ona göre maaş işlemlerı vs yapılır.
Vergi indirimi derken neyi kastedıyorsun? ötv yımı ?
Fatura dersen benım bıldıgım bir tek su da engellılere ındırım oluyor, oda her yerde yok.

üç ayda bir 834 tl aylık alacaksın. Varolan 1167 tl, başvurundan bugüne biriken aylıktır.
Sonraki dönem maaşlarını Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında herhangi bir PTT'den alabilirsin
İkamet ettiğin adres değişirse, kesinlikle bunu SGK'ya bildirmen gerek. Aksi halde aylığın iptal edilir, ceza keserler...

Elektrik vb. belediye hizmetlerinde yaşadığınız yerde bir indirim varsa, 2022 maaşı almak bu indirimlerden yararlanmaya engel değil

Evde bakım hizmetine dair bilgi/soru/cevap: Evde Bakım Hizmeti/Aylığı - Engelliler.Biz Platformu Forumları

valla bisey anlamadım .. sen 2022 yasasından yararlanıyordun ve raporunu yükseltince
bunu pirimsiz ödemelere bildirdin 3 gün icinde fazla aylık aldıgını mı söylüyorsun ???

hayır ben ilk kez aylık aldım 1 inci ayda başvuru yaptığım maaşımı 4 üncü ayda aldım yani toplamda 3 ayda başvuruyla bu toplu parayı almam arasında geçen zaman bu birikmiş paraysa yani 3 ayda 1200 e yakın birikiyorsa şayet neden 3 ayda 900 tl maaş alıyoruz 900 tl maaş alıyorsak neden 3 ayda 1200 tl ye yakın bi para birikti anlamadığım konu bu sadece saygılar...

Evet, haklısınız, biriken aylık bence de fazla hesaplanmış gibi. Ama yapacak bişey yok :) Mecburen yiceksiniz o parayı şimdi :)

zaten yedim bile... ama maaşı çok merak ediyroum bekleyeceğiz...

bülent abi bende aynı olayı yasadım evrak teslim tarihinden maaş aldıgım süre toplam 3 ay sürdü ben 18 yaş altı maaş alıyom ama cektigim para yani ilk aylık ödeme 973 ytl normalde 593 almam gerekirken 973 aldım normalmidir yoksa yüksekmi hesaplanmış

yüksek falan hesaplanmamış üstad ben çözdüm mevzuyu... şimdi mart ayının maaşı 850 lira diyelim marttan evveli şubat ve ocak ayının 10 undan itibaren 1.5 ay diyelim buda 1.5 aylık maaş bedeli olarak ilk ödeme bankadan yapılmış yani alınan bedel 6 ıncı aya kadar olan bedel ve hiç bişey değilmiş bu şekilde hesaplayınca çok az maaş malesef...

278,2 kuruş maaş bugun kağıt geldi ama kağıt değil ben kart gibi bişey bekliyordum ama ne işe yarayacak ve yeşil kart nasıl alırım bilmiyroum...

muhtarlıktan dolaştırma kağıdı vs istediler bi sürü şey istediler şimdi gidip onları halletmem gerekli üstelik ptt makbuzu isityorlar pptt den daha maaş alamadığımız için ancak haziranda alabileceğim yeşil kartımı tşklr oturan boğa

Üst Alt