Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alabilir miyim? Babam emekli, ablam çalışıyor.

eseszeus

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
İyi akşamlar arkadaşlar...
Ben 19 yaşında özürlü biriyim... 2009 yılının aralık ayında özürlü maaşı alabilmek için işlemleri gerçekleştirdim... 31 ocakta evimize karakoldan geldiler... 2 gün önce bizi karakola çağırıp bir takım sorular sordular... Polis bize 2 hafta sora sonuç belli olur dedi...
Ama burda da bazı arkadaşlar 5 ay ile 1 buçuk yıl arasında olur falan yazmışlar... Sizce de 2 hafta içinde belli olur mu?
Bir de babam emekli 1200 lira maaşı var, ablam da asgari ücretle çalışıyor, evimiz ve arabamız var sizce bu şartlarda maaşı alma şansım nedir?

Çok soru sordum biliyorum fakat son bir soru daha... :) Evrak takibi diye bir siteden son durum kontrol edilebiliyormuş sanırım... Fakat benim sicil no o sitedeki sicil no bölümüne sığmıyor... :D Oradan nasıl bakabileceğimizide yazarsanız sevinirim... :)

Teşekkür saygılar...

Önce yerel kurumlar değerlendiriyor, sonra bilgiyi SGK'ya gönderiyorlar ve orası da aylığı bağlıyor. 2 haftada belli olacak olan şey işte o yerel kurumların değerlendirmesi olabilir.
Yerel kurum aylık bağlanmasına mani bir durum tespit etmezse, evrakları sgk'ya gönderir ve evraklar sgk kayıtlarına girdiğinde de süreç şu adresten takip edilir: http://uygulama.sgk.gov.tr/Yaslilar/Welcome.do

Aylık bağlanıp bağlanmayacağını bekleyerek görmek gerek :)

Üst Alt