Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alan bir engelli çocuğun 18 yaşını doldurduktan sonraki durumu..? [Soru]

smartcreative

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba.
benim 18 yasından küçük down sendromlu kardeşim var. ilk toplu para ödemesi bir ay önce ziraat bankasında babama yapıldı. sadece bir kagıt geldi. o ödeme emri kagıdından baska da bize bir sey gelmedi. bundan sonra maaşı nereden, hangi aralıklarla alabilir? maaşı cekmesi için başka bir kagıt ya da kart gelecek mi? yoksa herşey tamam mı?

bir de kardeşim 18 yaşını doldurduktan sonra maaş odemesi yine babama mı yapılacak? yoksa maaşı kesilip yeniden kendi adına başvuruda mı bulunacak?

bu iki soruma açık cevap verebilecek arkadaşlardan rica ediyorum yazsınlar.
hepinize saglıklı mutlu bir yaşam diliyorum.

Maaşı Kardeşinizin kimliği ile ya Ziraat Bankasından yada PTT şübesinden alacaksınız.Kardeşiniz 18 yaşını doldurduktan sonra başvurusunu yenilemeli.Kardeşiniz 18 yaşını doldurduğunda,Babanızın maaşını alabilmesi için vekaletnama vermesi gerekmektedir.

Bir de, 18 yaşını tamamladığında yeniden başvururken, öncesindeki rapor "sürekli" ibareli ise, yeniden rapor almanıza gerek olmayacak. Başvuru esnasında sadece diğer evrakları tamamlayacaksınız..

Üst Alt