Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alan biri otomobil aldı diye maaşı kesildi..?

ögretmen-

Yasaklı Üye
Konular
80
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

benim teyze oğlu özürlü tescilli otomobil aldı ve 2022 maaşı ile yeşil kartı iptal oldu.
kanuna göre bu uygulama yanlış çünkü gelir getirmiyor ve bu araç ulaşım için kulanılıyor. benden dilekce için yardım istedi. ben de sizlerle paylaşmak ve bilgilerinize başvurmak istedim.
özellikle bülent abi nasıl ve ne şekilde bir dilekce yazmalıyız ben hem burdaki mal müdürlügüne hem de ankaraya s.g.k na dilekce göndermeyi düşünüyorum.

nasıl olur kanunen bir engellinin araç alma hakkıgı var özür şartıyla 2022 maşı özürlü hakkı bu resmen saçmalıktırya nasıl iptal ediyorlarya özürlülerin hiç birşeyi olmayacakmı.

işgüzar , vasıfsız memurların ; hantal bürokrasinin vurdumduymaz uygulamasıdır.Kesinlikle kınıyorum ve bu kanunsuzluğu protesto ediyorum . Bir insan engelliyse ulaşımı nasıl gerçekleştirecek , eve mi kapansın ? Aracı olması ona sağlık güvencesi verir mi ? bunları düşünüp de mi karar veriyorlar çok merak ediyorum . Bir kişinin 2022 parası kesilince en az 4 - 5 ay para alamayacak ,borcu varsa ödeyemeyecek, sağlık güvencesi olmayınca tehlikede olacak . Bunları bilerek bu işi yapmak , haber vermeden parayı kesmek insan hakları ihlaline bile girer . Sorumsuzluk tam anlamı bu olsa gerek .

Yeşil Kart kesilmesi normal sanırım. Bu yönde çok uygulama var zira... Ama 2022 maaşının kesilmesi için hiç bir yasal durum yok.
Yalnız, şu önemli: Maaş alan kişinin beyan ettiği gelirle yaşam koşulları arasında ciddi bir fark olmamalı. Yani hiç bir gelirimiz yok deyip, kapıda araba, tapuda ev, evde lüks bir yaşam tespit edilirse, kontrol eden memurun maaşı kestirme yetkisi var. Bu konuda arkadaşının durumu nedir?

üzerine sadece otomobil var evi yok resmi hiçbir geliri yok. babasının evinde oturuyo evli ve üç çocugu var. birde eşi de engelli ve 2022 den maaş alıyor. madem bu şahış zengin katagorisindese eşinede zaten bakmakla yükümlü neden eşininde maaşı kesilmiyor. yani anlayamadım gitti. bir dilekce yazam diyom.

Malesef Turkiyede Turk vatandasının normal sartlarda ve normal yollardan duzgun bir yasam surmesine izin verilmez !

yabancı emeklliler dünya turuna çıkar, bizim ülkede paşa gibi yer içer üstüne ev bark alır, her sene gelmeye başlar.

bizim emekli engelli dulu yetimi bırak tatili yazlık vılla almayı, bir semtten diğer semte giderken dolmuş parasımı otobüs parasımı onu düşünür.

keserler,

çunku kuruma göre senın beyanından fazla gelırın var demekkı,
eğer 2022 alıyorsan, yeşıl kartın da varsa,
bu ımkanlara sahıp bırı ayın son 10 günü aç gezer,
nasıl araba alsın dıyorlar !

Sonrada demek yalan beyanda bulunmuş deyıp kesıyorlar,

aman verdıklerınıde gerı ısterlerse ?

maalesef böyle,

Üst Alt