Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alan biri ssk'lı babadan yetim maaşı da alabilir mi?

TUNA6

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm bülent bey. siteye yeni üye oldum ve bu tür konuların cevaplanacağı bir site olduğu içinde çok mutluyum.
Benim sorunum özürlü kardeşim. Yıllardır kardeşim 2022 den sakatlık maaşı alıyordu 3 ayda bir olmak üzere .Fakat babam vefat edince (ssk emeklisiydi ve kardeşim bundan faydalanıyordu) ssk dan dolayı maaş alıyor
.SGK da çalışan memur 2022 maaşını almayın, alırsanız daha fazlasını tahsil ederler dedi. Fakat hiçbiyerde böyle bi yazı olumadım
Sizden ricam bu yazıyla alakalı resmi yazıya nerden ulaşabilrim.

Teşekkürler

SGK her iki aylık alındığında birini kesiyor evet. Ama hem bunun dayandığı bir mevzuat yok hem de bunu yapmaya hakkı olmadığına dair maheme kararı var.

Eğer aldığı yetim aylığı aylık 2022 aylığından azsa, her iki aylığı almaya hakkı var. Ama bu ancak hukuki süreçle belirleniyor sanırım: http://www.engelliler.biz/forum/202...at-maasi-alma-sansi-var-midir.html#post432806

Şimdi nasıl hareket edilebilir... Bence, sigorta müdürlüğüne gidip 2022 aylığını da yetim aylığını da aldığınızı belirtin. Buna istinaden ne yapacaklarsa yapsınlar... Eğer 2022 maaşınızı keserlerse, yukarıda bağlantıda anlatıldığı üzere kurumu dava edin...

Üst Alt