Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alan yeşilkartlılar için GSS nasıl olacak?

sahrud_45

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
slm millet bu yeşilkart iptal konusunda 2022 sayılı kanunda yaranan kişi sağlık güvencesi nasıl olacak ve özel hastane gibi konu nasıl olacak yeşilkartmı olacak yoksa para ödeyerek yeni güvencede mi kalacak bu konuda bilginizi bekliyom

2022 maaşı alanlar için ayrıca bir gelir tespiti yapılmayacak. Yeşil Kartınızın vizesi dolduğunda 30 gün içinde GSS'den yararlanmak için başvuru yapacaksınız...

ama ben bulunduğum sgkyla konuştum 2022 maaşı alanların buraya gelmesine gerek yok diyor şuan bile edevletten baktığımda sicil nosu bile verilmiş ayrıca bi işlem yapmaya gerek yok diyorlar

vize süresi biten yeşilkart dışına mı çıkıcak ? o zaman gelir testi yapılıp primin devlet tarafından verilip verilmeyeceği mi belirlenecek ?

yesılkartın suresı dolanlar sgk ya gıdıp suresıne uzatıcaklar gss demek hıc bıyerde sosyal guvencesı olmayanları kapsıyo yesılkartı olanlar devlet guvencesı altındalar karıstırmayın surenız dolmussa gıdın yenıletın hepsı bu

netbus vıze suresı bıtenler dısında kalmıcak sadece vıze suren bıtdıyse gıdıp sgk ya surenı uzatıcaksın zaten 2022 maasını alıyorsun dımı onlara gelır espıtı olmucak olsada gelırın dusukse 2022 maasını baglarlar engellı raporun varsa engellılerde sorun teskıl etmıyor yapmanız surenız bıtdıyse yenıletmek

slm arkadaşlar peki bu özel hastahane de tedavi uygulaması nasıl oluyo normal olarak gidip muane olma hakkımız var mı

2022 maaşı alanların GSS aktivasyonunu SGK otomatik yapacak.. herhengi bir işlem yapmalarına gerek yok ancak engelli olmayan aile bireyleri gelir testi için gereken işlemleri yapacak.

2022 alıyorun gss ye geçip geçmediğimi nasıl takip ederim internetten bilen varmı

Fulya, yeşilkartın vizesi dolanlar GSS kapsamına alınacaklar artık yeşilkart kalktı yanlış yönlendirmeyelim. Vizesi dolan gidip gelir tesbiti yaptıracak gerçekten muhtaç olduğunu ispat edecek.. eğer belirlen limitin altındaysa onların GSS sını devlet ödeyecek o kadar. Efe Can hastane provizyonu veye SGK aktivasyon servisinde kontrol ettirebilirsin. Sgk sayfasına koydularsa ordan da bakabilirsin.

arkadaşlar ben bügün gittim dr bi sorun yok öncelerikurum yeşilkart diye geçiyordu işlemlerde bügünkindede sgk diye geçiyordu 2022alanlarda bir sorun yok galiba.

Üst Alt