Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı aldığı gerekçesiyle eşinin sağlık güvencesinden yararlanamamak..?

serkancık

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba değerli üyeler, size kısaca olayı anlatıyorum ona göre cevap yazmanızı rica ediyorum saygılarımla.

Eşimin annesi işitme ve konuşma engelli %68 raporu var ve ssk si yok. eşi yani kayınpederim o da işitme eng. ve emekli. şuanda sadece kayınpederimin emekli maaşı geliri var.
Eşimin annesi ilaç raporu almak için özel bir hastaneye gittik, hastanede belirli bir yüzdesi ssk tarafından karşılanacağı şekilde işlem yapılması için eşinden ssk li olduğunu söyledik bilgisayardan baktıklarında kendisinin yeşil kartlı gözüktüğünü söylediler. ve bizde göztepedeki sgk müd. ne gidip durumu anlattık ve eşinin sgk sine bağlı olması şeklinde sistemde gerekli değişikliğin yapılmasını rica ettik. sgk sistemden baktığında kendisinin sakat maaşı aldığının gözüktüğünü söylediler bu sefer bostancı ya yolladılar bostancıya gidildi sakat maaşı hk da bilgi almaya onlarda maaşını alıyor şuanda dediler bu sefer ptt ye gidip baktık ve heray maaşı yatıyormuş ama gelip almadığı için geri yollanıyormuş.

şimdi sorum şu maaşı nasıl kestirip eşinin sgk sinden faydalanmasını sağlayabiliriz, maaşı kestirmek için kendisinin gelmesine gerek varmı ?
ikinci sorum ise hem sakat maaşını almaya devam edip hemde eşinin sgk sinden faydalanamazmı. aile yoksulluk sınırı altında yaşıyor 3 kişi var ailede.
sorularıma net cevap verebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum konu acildir saygılarımla.

Aynı anda hem eşinin sigortasından yararlanmak hem de 2022 maaşı almak mümkün değil. İkisinden birini tercih etmek lazım.

Buraya tıklayarak 2022 maaşının iptali için dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.

İptal gerekçesi olarak "gördüğüm lüzum üzerine" demeniz yeterli. Ayrıca dilekçeyi muhtara da onaylatmanız lazım.

Dilekçenin gönderileceği adres:
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TUNA CD. NO:7 KIZILAY/ANKARA

Üst Alt