Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 maaşı alıyorum, aynı zamanda araba alabilir miyim kendime?

BaCillus

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
sakatlık derecem ankaradadan onaylanmış olan raporum (%70-%100) arası
kendime araba alma imkanım var mı ve maaşım kesilirmi
tam bilgi verebilir misiniz.

Araba lüks denebilecek sınıfta değilse ve bir gelir sağlamıyorsa, 2022 maaşına zarar gelmez.

araba

adaş mesajından birşey anlamadım.yani lüks derken veya gelir sağlamıyorsa
demişsin.şimdi arabanın hepsi gelir sağlar.zaten özürlü arabasıyla taksicilik yapamazsın veyagidip 50 bin ytllik araba alamazsın.ancakdevletin 2022 lilere koyduğu yasa alabilirmi alamzmı.veya arabası olan maaş alamaz veya hem 2022den faydalanır hemde arabası olabilir.net birşey yokmu.ya evet yada hayır

slm

kusura bakmayın ama bende anlayamadım birazdaha açıklayabilirmisiz rica etsem

Bu tür konular tamamen denetleyici kişilerin insiyatifinde. Yani sıfır km 30 bin tl değerinde araç görürse memur, bu kişinin durumu iyi diye düşünmesi kaçınılmaz...

Bülent abi şunu söylemiş arakadaşlar siz engelli maaşı alırken gidip te türkiyede değeri kdv ötv den dolayı yüksek ama sizin ucuza getireceğeniz arabalar buradaki memurların gözüne batar ise maaşı kestikleri gibi birde faizi ile geri ödersiniz dostlar bu kaçınılmaz emin olun.

Sizlere bir dost tavsiyesi bende istiyorum araç ama bu maaş işi sakata geliyor o sebeple göze batmasın diye araba deilde atv alacağım nasipse 4 tekerlekli arazi motoru bana ve sandalyeme yeter hemde göze batmaz yok ben araba alacağım arkadaş diyenlerde var ise ben şukadarını söyliyeyim

araç ile gümrükte ve vergi dairesinde sorun yaşarsınız
+ aldığınız araç devlet kontrolünden geçeceği için resmi anlamdada vergi dairesinin eline koz vermiş olur şimdiye kadar aldığınız paraları geri öder hem maaştan hemden araçtan olursunuz saygılarımla

umarım acıklayıcı olmuşumdur...

Araç alımı

yüzde 90 raporum var ailem benim üzerime araba almak istiyor. alsalar maaşım kesilirmi. bide aracı kullanabilirlermi. cevaplarsanız sevinirim.

Üst Alt